מוכנים לכל רוח

בעיריית חיפה מעלים כוננות בפני סכנת השרפות כתוצאה מרוחות מזרחיות האופיינית לחודשי נובמבר דצמבר

בתמונה: ישיבת פתיחת התרגיל שנערכה בחודש שעבר במרכז העירוני לניהול משברים. צילום ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

ראש עיריית חיפה יונה יהב, קיים פגישת היערכות ותיאום בין גורמי החירום וההצלה ליחידות הביצועיות בעירייה. בפגישה נבחנה מוכנות הגורמים השונים לסכנת השרפות בעיקר בעונה זו בה מנשבות רוחות מזרחיות חזקות שגרמו לפני שנה להתפשטות המהירה של השרפה הגדולה שפקדה את העיר.

בפגישה השתתפו בין היתר: נציגי כיבוי אש, משטרת חיפה, פיקוד העורף, ראשי המנהלים והאגפים הביצועיים בעירייה בהם ראשי אגפי הרווחה, החינוך, הביטחון, גנים ונוף, דוברות והסברה.

מנהל אגף הביטחון סקר בפגישה את הלקחים והמסקנות שהופקו על ידי העירייה בעקבות השרפה הגדולה והתרגילים המשותפים שנערכו לאורך השנה עם גורמי החירום השונים.

כמו כן נדונה בפגישה תכנית העבודה להמשך הכשרת "אזורי חיץ" החוצצים בין שכונות מגורים, בתי אבות ומוסדות חינוך לבין החורש הטבעי בו טובלת העיר. עד כה הושלמו על ידי העירייה אזורי חיץ לאורך של כ־33 קילומטרים בעלות כוללת של כ־6 מיליון שקלים מתקציב העירייה. אזורי החיץ מוכשרים על בסיס מסקנות וועדה מקצועית לה היו שותפים משרדי הממשלה, מחלקת הגנים ורשות הכבאות שערכה סיורים בכל רחבי העיר והנחתה על דרכי הטיפול בחורש. בתוך כך, הוחלט להחמיר את האכיפה כנגד המשליכים פסולת וגזם באזורי החיץ באופן הפוגע ביעילותם ומונע מעבר רכבי כיבוי בשעת שריפה.

כמו כן הנחה ראש העירייה על קביעת נוהל להצבת תצפיתנים בנקודות שליטה שכבר נקבעו בשכונות הגובלות בחורש. התצפיתנים יוצבו בכל מקרה בו מוכרזת העלאת כוננות בשל תנאי מזג אוויר וזאת במטרה לאתר במהירות כל מקור אש ולהכווין אליו בצורה היעילה ביותר את לוחמי האש. עוד ניתנו בפגישה הנחיות לדרכי פינוי מהיר של צירי תנועה באירועי חירום, פינוי תלמידים ממוסדות חינוך, ואנשים המוגבלים בניידות מבתי אבות ומקבצי דיור מוגן וקביעת נקודות איסוף אליהם יועברו המפונים.

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה