מומחי ניתוחי הקור מגיעים

פרופ' ירון הר שי, מנהל המחלקה הכירורגית פלסטית בבית החולים כרמל, הצליח להביא לכך שחיפה תארח את הכנס הבינלאומי לקריו-כירורגיה. מדובר ברופאים המטפלים בכירורגיה בעזרת הקור בגידולים ממאירים
 

לראשונה בישראל, נבחרה העיר חיפה כעיר שתארח את הכנס הבינלאומי לקריו-כירורגיה. לכנס היוקרתי יגיעו בפעם הראשונה לישראל ולחיפה עשרות חוקרים מומחים ורופאים מובילים מסין, יפן, אירופה, ארצות הברית, דרום אמריקה ועוד. עד היום נערכו הכנסים האלו בבירות אירופה וארצות הברית ולא הגיעו לישראל כלל.

 

פרופ' ירון הר שי מ"כרמל", הוא זה שהצליח להביא את הכנס היוקרתי לחיפה. צילום: אלי דדון

 

מי שהצליח לאחר עבודה אקדמית ודיפלומטית מורכבת לתפור את המהלך המוצלח הזה, בשיתוף חברי ההנהלה הבינלאומית לקריו- כירורגיה, הוא פרופ' ירון הר שי – מנהל המחלקה הכירורגית פלסטית בבית החולים כרמל ובמרכז רפואי לין של הכללית. על רקע החרם האקדמי נגד ישראל ברחב אירופה מדובר בהחלט בהישג יוצא דופן ומכובד. פרופ' הר שי ישמש כנשיא ומארגן הכנס הבינלאומי שיערך כאן בחיפה .

בחודש שעבר נערך הכנס של החברה הבינלאומית לקריוכירורגיה בקובנה ליטא. חברה זו מאגדת רופאים וחוקרים ידועים מכל העולם המטפלים בקריו-כירורגיה (כירורגיה בעזרת קור) בגידולים ממאירים ושפירים של איברי גוף שונים כגון: כבד, כליה, ערמונית, לבלב, עצם ושלד, ריאות, שד, עור ועוד . באמצעות השיטה החדשנית מזריק הרופא חנקן נוזלי בטמפרטורה של 180 מעלות מתחת לאפס לתוך הגידול , מקפיא את הגידול הסרטני וכורת אותו. המחקר הבסיסי בתחום זה מתקדם מאד במיוחד בנושא הקריו-אימונולוגיה.

בכנס זה הציג פרופ' ירון הר-שי שיטה חדשנית לטיפול בצלקות קלואידיות ענקיות בגישה של כריתה והקפאה תוך נגעית עם חנקן נוזלי. עבודה זו פורסמה לאחרונה בעיתון האירופאי לכירורגיה פלסטית בשיתוף עם פרופ' נורברט פלואה, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית , בבית החולים האוניברסיטאי באכן, גרמניה.

לאחרונה, פרופ' ירון הר-שי התקבל כחבר מערכת (EDITORIAL BOARD) של העיתון האירופאי לכירורגיה פלסטית EUROPEAN – JOURNAL OF PLASTIC SURGERY. מינוי זה מבטא את ההכרה הבינלאומית בהישגים האקדמיים והקליניים של פרופ' הר-שי ובית חולים כרמל בתחום הכירורגיה הפלסטית והמשחזרת.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות