צפו: הדוקטור יאלץ לחכות

הקץ לילדים שלא רוצים ללכת לרופא: קירות אינטראקטיביים, תקרות מצוירות ורצפה עם חלוקי נחל-הכירו את העולם הילד החדש במרפאת מכבי ב"מגה מוצקין"
כמה פעמים יצא לכם לבקר במרפאה לקולות הבכי הנשמעות מהילדים המתרוצצים במסדרונות. אלא שמעתה במרכז הרפואי החדש של מכבי שירותי בריאות בקריית מוצקין, הושק עולם הילד החדשני שעוצב במיוחד למען הדור הצעיר. ההורים שהיו רגילים לשכנע את ילדיהם לבוא לרופא כעת יאלצו מעכשיו ככל הנראה, לשכנע את הילדים לעזוב את המרפאה בתום הבדיקות אחרי שאלו יגלו את 'עולם הילד' במגה מוצקין שהוקם במיוחד עבורם. כבר ביום הראשון לפתיחת המרפאה עולם הילד הוכיח את יעילותו כאשר אחת מהילדות שהחלה לבכות ללא סיבה התלוותה על ידי אחת האחיות להתרשם מעולם המשחקים, הפלא ופלא הבכי פסק בין רגע.

 

 

הקירות האינטראקטיביים ב"מגה מוצקין". "ילד שמשחק בקירות האינטראקטיביים ובזכותם שוכח לכמה דקות מהכאב- זאת חווית שירות שלמה". צילום: מכבי

 

המרכז שתוכנן בקפידה רבה בהיבטי נגישות, שירות, וטכנולוגיות מתקדמות מציע בנוסף למטופלי מכבי חווית מולטימדיה ייחודית בעלת ערכי בריאות, כפי שלא נראתה עד היום בקופות החולים, המבוססת על מסכי מגע חכמים ועולם אינטראקטיבי מיוחד במינו. "את הפרויקט הזה התחלנו כבר  לפני כשנה וחשבנו יחד אילו ערכי בריאות אנחנו רוצים להנגיש. התאמנו אותם לאוכלוסיית היעד המונה ילדים, ומבוגרים כאחד. חשבנו על הדינאמיקה והחוויה מרגע הכניסה של המטופל למרפאה ועד הרגע שהוא מגיע לקחת תרופות מבית המרקחת ביציאה. בעיניי, ילד שמשחק בקירות האינטראקטיביים ובזכותם שוכח לכמה דקות מהכאב- זאת חווית שירות שלמה", מסבירה ראש מחוז צפון של מכבי, ד"ר גלית קאופמן.

 

 

בכניסה הראשית למרכז הרפואי,הוצב קיר אינטראקטיבי המיועד לאוכלוסייה הכללית עם מסך מגע ענק המלווה בתוכן מולטימדיה, המשלב תכני בריאות החל מגיל העוברות ולאורך כל שלבי החיים הכולל בין היתר מידע על תקופת ההיריון, התפתחות הילד וטיפים לאורח חיים בריא בכל הגילאים, על מנת  להנעים את זמני ההמתנה של כלל המטופלים.

 

במקום: תקרות המקרינות על גבי הרצפה בלונים בשלל צבעים שנועד לפוצץ אותם על ידי דריכה, דרך קירות משחקים לילדים ביניהם משחקי צביעה, טריוויה ופעילות גופנית בנושאי בריאות. צילום: מכבי

 

 

במרפאת הילדים, הושקעה מחשבה מרובה בכל הקשור לחוויית השירות של ההורה והילד המגיעים לרופא. במכבי הקימו מתחם ילדים נפרד מעוצב באופן צבעוני וססגוני המלווה בדמויות אנימציות ובנוי בצורה חווייתית עבור הילד, ייחודי ויוצא דופן מכפי שנראות קיים מרפאות הילדים בקהילה.

 

"הילדים משחקים, נהנים וגם על הדרך, לומדים איך לאכול נכון, כמה חשוב להפעיל את הגוף וכמה כוסות מים צריך לשתות כל יום". צילום: מכבי

 

החל מתקרות המקרינות על גבי הרצפה בלונים בשלל צבעים שנועד לפוצץ אותם על ידי דריכה, דרך קירות משחקים לילדים ביניהם משחקי צביעה, טריוויה ופעילות גופנית בנושאי בריאות ועד  להרכבת צלחות בריאות משעשעות המכילות את אבות המזון.כל אלה ועוד יחכו להורים ולילדים הממתינים להיכנס לרופא, לתוצאות בדיקות ועוד. המשחקים נבחרו בקפידה ומיועדים לילדים מגיל 3 ועד גיל 12 כאשר כולם משלבים חוויה ערכית בתחומי קידום הבריאות, העשרה ופעילות גופנית. "מעבר לחוויה יוצאת הדופן דאגנו לשלב תכנים בריאותיים. הילדים משחקים, נהנים וגם על הדרך, לומדים איך לאכול נכון, כמה חשוב להפעיל את הגוף וכמה כוסות מים צריך לשתות כל יום. זהו ערך חסר תקדים. 90 אחוז מהרפואה שאנחנו צורכים, ניתנת בקהילה ולכן היה לנו חשוב להציב סטנדרט יוצא דופן ולהקים מרכז רפואי שנותן שירותים מקצועיים ולצד זה, חוויה יוצאת דופן ומעשירה לילדים ולהורים, למעשה יצרנו מוצר וחוויות שירות יוצאת דופן בתוך מכבי עם הרבה תשוקה", מסכמת ד"ר קאופמן.

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות