אין מחיר למסע

נשר העיר היחידה בישראל שמממנת לפחות מחצית מעלות המסע לפולין ללימוד השואה

"זיכרון השואה הוא זיכרון קדוש שיש לשמרו. חשיבותו היא גם בבניית החוסן האנושי שלנו כאומה באמצעות דור העתיד". צילום: עיריית נשר

תלמידי שכבת י"ב מבית הספר התיכון המקיף נשר יצאו במהלך השבוע שעבר לביקור במחנות ההשמדה בפולין, במסגרת מסע ללימוד השואה והגבורה. ביום שישי האחרון, קיימו התלמידים והמורים המלווים טקס במחנה ההשמדה טרבלינקה, בנוכחות שר התקשורת, ח"כ איוב קרא, וסגן יו"ר הכנסת, ח"כ חיליק בר. נשר היא העירייה היחידה בארץ שמממנת זו השנה הרביעית ברציפות לפחות מחצית מעלות המסע ללימוד השואה ובמקרים מסוימים אף יותר. בכך חסכה העירייה להורים אלפי שקלים.
ערב יציאתה של המשלחת לפולין, התקיים באודיטוריום שבתיכון מקיף נשר טקס פרידה מרגש במעמד ראש העיר, אבי בינמו, מנהלת קריית החינוך, סיגל אופיר, מנהלת החטיבה העליונה, לאה אופיר, הצוות החינוכי וההורים, אשר קיבלו תדרוך אחרון לקראת היציאה למסע.
יש לציין כי המשלחת עברה הכנה מדוקדקת החל מסוף שנת הלימודים הקודמת, במסגרתה קיבלו התלמידים מידע היסטורי והכנה רגשית, ונפגשו עם ניצולי שואה שסיפרו את סיפורם האישי.
מעיריית נשר נמסר כי מספר התלמידים מהעיר שיצאו השנה למסע לפולין גבוה כמעט פי 2 מזה שהיה עד לפני כארבע שנים, טרם כניסתו של בינמו לתפקיד ראש העיר. ההסבר לכך הוא שגם השנה, הנהלת העיר הנוכחית מסייעת להורים במימון המסע לפולין ומשתתפת במחצית מהעלויות לפחות. "תלמידי העיר נשר שיצאו למסע ערכי וחשוב זה שילמו סכום שנמוך באלפי שקלים במקום הסכום הרגיל שמשלמים הורי תלמידים בישובים אחרים. עיריית נשר סייעה במתן הנחה נוספת להורים שהתקשו לשלם גם את העלות המופחתת", מסרה מנכ"ל העירייה, מיכל ליבנה.
כידוע, בני נוער רבים נאלצים לוותר על השתתפותם במסע החיים לנוכח העלות הכספית הגבוהה. בשנים האחרונות, גברה הביקורת הציבורית כנגד התופעה שבה רק בעלי אמצעים יכולים לשלוח את ילדיהם להשתתף במסע חינוכי וערכי חשוב זה. למרות המחאות, מחירי הנסיעה נותרו גבוהים. אלא, שעיריית נשר, בהתאם להנחייתו של ראש העיר, אבי בינמו, החליטה שמפאת חשיבותו של המסע ותרומתו ללימודי השואה, העלות הכספית לא תהווה מכשול בפני התלמידים והוריהם, והחליטה להשתתף בעלות הנסיעה.
ראש עיריית נשר, אבי בינמו, אמר: "זו השנה הרביעית ברציפות שבה עיריית נשר תומכת ומעודדת את תלמידיה לצאת למסע הערכי והחשוב מאין כמותו של לימוד השואה. זיכרון השואה הוא זיכרון קדוש שיש לשמרו. חשיבותו היא גם בבניית החוסן האנושי שלנו כאומה באמצעות דור העתיד. לכן, עיריית נשר מתקצבת את מסעה של המשלחת העירונית הממלכתית לאדמת פולין, כך שלא יהיה ילד שיד הוריו אינה משגת. חובתנו, וחובתי כראש העיר, לעשות ללא הרף, למען החדרת תודעת השואה ולקחיה, להטמעתה באישיותו ובנפשו של כל ילד הגדל במערכת החינוך שלנו בעיר, לחנך לסובלנות, לאהבת המולדת, ולצורך לפעול למען המשך קיומנו".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר