לא מוותרים לבז"ן

עיריית חיפה מבקשת הוצאת צו ביניים שיאסור על פרסום התכנית להרחבת בז"ן

"כמו שהבטחנו לציבור אנחנו ממשיכים להילחם"

עיריית חיפה פנתה לבית המשפט המחוזי בחיפה, בבקשה להצטרף כמבקשת יחד עם אגודת אדם טבע ודין, מגמה ירוקה והקואליציה לבריאות הציבור למתן צו ביניים שיאסור על פרסום תכנית מתחם בז"ן – חפאג/1200/ב.
במסגרת זו מבקשת העירייה למנוע כל פעולה שתאפשר הוצאת היתרים מכח התכנית ומימוש התרי בנייה המאפשרים הרחבה או הקמת מתקנים חדשים ע"י המפעל. הוצאת הצו לדברי העירייה, הכרחית למניעת עובדות בשטח שיעקרו מתוכן את הדיון בעתירה שהוגשה על ידי עיריית חיפה והרשויות הסמוכות לה כנגד הרחבת מתחם בז"ן.
בלב העתירה שהוגשה בזמנו על ידי העירייה מונח העיקרון עליו עומדת העירייה בתוקף והוא, כי התוכנית תגדיר ותחייב צמצום בהיקף הפליטות, כושר הזיקוק וכושר הייצור הקיימים כיום במתחם בזן בכללותו, ביחס למצב הקיים כיום ובייחוד לאור הנתונים המוצגים על ידי המשרד להגנת הסביבה כי בז"ן הוא המפעל המזהם ביותר במפרץ חיפה.
ראש עיריית חיפה, יונה יהב, מסר: "כמו שהבטחנו לציבור אנחנו ממשיכים להילחם ונוקטים בכל האמצעים כנגד הרחבת בז"ן. לא נסכים לאישור התכנית שתאפשר לבז"ן להקים מתקני זיקוק וייצור ותגדיל את הפליטות מהמתחם כולו".

מבז"ן נמסר בתגובה: "תכנית התב"ע של מתחם בזן נועדה בראש ובראשונה לשפר את איכות המתקנים, והיא קובעת הוראות מחמירות בתחום איכות הסביבה ואינה מאפשרת הוספת פליטות. לאחרונה נתקלת קבוצת בזן בהתנגדות מפתיעה להוציא לפועל פרויקטים סביבתיים בעשרות מיליוני שקלים להפחתת פליטות והקטנת הזיהום. החברה תתייחס לבקשה בפירוט בבית המשפט*.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה