מובילים במעשים

קבוצת מובילי חברת מופת ערכה יום עיון בירושלים, וכן סיור בהר הרצל וביער חולדה, שם התלמידים פעלו במרץ לניקיון המקום
"במחוז חיפה רואים בהעמקת החינוך לערכי הסובלנות את אבן היסוד". צילום: דוברות חינוך

"במחוז חיפה רואים בהעמקת החינוך לערכי הסובלנות את אבן היסוד". צילום: דוברות חינוך

ביום חמישי האחרון, התקיים סיור לימודי בירושלים לקבוצת מובילי חברת המופת המחוזית. הסיור הינו במסגרת הכשרה חינוכית את התלמידים. במסגרת היום התקיים סיור בירושלים, בבית הרצל, ולאחריו ביקור ביער חולדה, שם ערכו התלמידים עבודה תורמת משמעותית וניקיון של הסביבה הקרובה (הפעילות בשיתוף קק"ל) בשבוע הניקיון הלאומי.
העצמת בני הנוער היה יעד חשוב במחוז חיפה. יעד העומד בבסיס תכניות רבות ופעולות מגוונות, ובתוך כך, הוקמה קבוצת תלמידים מבין שכבות הגיל של החטיבה העליונה, הנקראים מח"מ (מובילי חברת מופת ). תלמידים אלו עוברים לאורך השנה תהליך הכשרה על מנת את להעביר לתלמידים הצעירים יותר בבית ספרם יחידת הוראה בנושא ערבות הדדית וחיים משותפים.
במסגרת הקונגרס המחוזי לנוער, וכדי לבנות את האמנה החברתית של חברת המופת, נאספו לפני ארבע שנים היגדים מבתי הספר במחוז שעסקו בשבעה נושאים ונכתבו על ידי תלמידי כיתות ח'. בשנת הלימודים הנוכחית מקיימים בבתי הספר פעילות חינוכית סביב הערך ערבות הדדית. כמו כן, השנה לראשונה, אל הקונגרס יצטרפו גם תלמידי כיתות ו'.
הקונגרס מהווה את שיאו של תהליך חינוכי ולימודי מתמשך, שיתקיים בכל בתי הספר במחוז חיפה, בו לומדו תלמידי כיתות ח' מכל המגזרים ו- 150 תלמידי החטיבה העליונה, כוח המח"מ (מובילי חברת מופת), אשר שמה לה למטרה לחבר את כלל בני הנוער במחוז חיפה מכל המגזרים ומכל הדתות לשיח משותף סביב סובלנות דתית.
מנהלת מחוז חיפה, רחל מתוקי, סיפרה: "מחוז חיפה מחזק את החינוך לערכים וממשיך את המסורת זו שנה רביעית של קונגרס הנוער. במחוז רואים בהעמקת החינוך לערכי הסובלנות את אבן היסוד לתפיסה החינוכית והחברתית לגבי חברת המופת של מדינת ישראל, וליצירת סביבה חינוכית פתוחה פלורליסטית ורב תרבותית". ולקבוצת מובילי חברת המופת, אמרה: "אתם מנהיגי העתיד של מדינת ישראל, עליכם מוטלת המשימה להפוך את אשר למדתם השנה לאורח חיים. אני מצפה מכם להיות אזרחים מעורבים, פעילים, ביקורתיים ויצירתיים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך