מארצות הברית עד מוצקין

טכנולוגיה חדישה בתחום רפואת הנשים שכבשה את עולם הרפואה, הגיעה לראשונה לצפון לאחת המחלקות המתקדמות והחדישות ביותר שמציע המרכז הרפואי "מגה מוצקין"
בשורה נוספת- מוקד לרפואה דחופה לנשים בהיריון יפעל עד שעות הערב המאוחרות

בשורה ענקית לנשים המתגוררות בקריות ובסביבה: אחת המחלקות המתקדמות והחדישות ביותר שמציע המרכז הרפואי 'מגה מוצקין', המחלקה לבריאות האישה, נפתחה לציבור הנשים. מכון בריאות האישהמציע מענה בכל ימות השבוע,כולל מוקד לרפואה דחופה ונשים הרות שיהיה זמין עד השעה 22:30 כמוקד גם בימי שישי ושבת. מי שיעמוד בראש המחלקה הוא ד"ר בן שטרית גדי, מומחה לרפואת נשים.

ד"ר בן שטרית מגיע למרכז הרפואי בקרית מוצקין לאחר ניסיון עשיר של כ-15 שנים בתחום רפואת הנשים. לאחר שסיים את לימודי הרפואה החל את דרכו המקצועית במחלקת הנשים של בית החולים בלינסון שם צבר שנות ניסיוןכרופא מומחה.  במסגרת תפקידו, שימש כרופא בכיר בבית החולים בפתח תקווה, ונחשב למומחה בכירורגיה גניקולוגית, מיילדות ומחלות צוואר הרחם. במהלך שנות פעילותו בבית החולים צבר ניסיון רב בניתוחים גינקולוגים שונים ובעיקר בתחום ההיסטרוסקופיה.

 

המצלמה הזעירה, משדרת את המתרחש בחלל הרחם באמצעות סיב אופטי, על גבי מסך פלזמה. צילום: מכבי

 

ד"ר בן שטרית, משתתף בהשתלמויות רבות בארץ ובחו"ל, מומחהבכירורגיה גניקולוגית זעיר פולשניתובין הגניקולוגים הבודדים בישראל, שמבצעים היסטרוסקופיות אבחנתיות וטיפוליות בשיטת"see and treat" , הנחשבת לשיטה ייחודית ומתקדמת במיוחד, אותה למד בנאפולי שבאיטליה.

מדובר בשיטת ניתוח עדינה במהלכה מוחדרת מצלמה זעירה לחלל הרחם ומאפשרת הסתכלות פנימית למתרחש ברחם המטופלת ולבצע פעולה כירורגית עוד באותו רגע, בהתאם לממצאים שאובחנו.

המצלמה הזעירה, משדרת את המתרחש בחלל הרחם באמצעות סיב אופטי, על גבי מסך פלזמה. ההליך הניתוחי נועד לשם הסרת נגעים מחלל הרחם כגון פוליפים, שרירניםוחלקי הריון שנשארו בחלל הרחם לאחר לידה או הפלה או לחלופין התקן תוך רחמי שנמצא ברחם האישה.

עד לאחרונה,הליך ההיסטרוסקופיה נעשה רק באשפוז יום והרדמה כללית, במסגרת פעילות חדרי הניתוח בבית החולים. עת, עם פתיחת המרכז הרפואי החדש בקרית מוצקין, הוא מביא לראשונה לצפון, את הטכנולוגיה החדשנית שלו בשיטה החדשה לראשונה לצפון, ניתן יהיה לעבור את ההליך במרפאה בקהילה, לחסוך את הנסיעה והטרטור לבית החולים חוסכת את זמן האשפוז ומאפשרת לבצע את הפעולה הכירורגית בחדר הטיפולים ולא בחדר הניתוח ללא צלקות וללא כאבים וללא צורך בהרדמה. "בשיטה שלי אני מבצע בדיוק את אותה פעולה רק עם סיב עדין ודק יותר,מה שמבטיח הליך מהיר בטוח ומדויק ללא צורך בהרחבת צוואר הרחם, פחות סיבוכיםוללא צורך באשפוז, צום בדיקות מעבדה והתאוששות . העולם כולומאמץ את השיטה החדשנית הזו, ארה"ב, ספרד ואיטליה נעזרים בשיטה הזו בלבד מאחר שהבינו כמה היא מתקדמת חסכונית ומשופרת".

בנוסף, המרכז מציע למטופלותיואת הטיפול המקובל לקונדולימות- יבלות באיברי המין, באמצעות מכשיר לייזר חדשני שיחליף את השיטות הישנות בהן בוצעה הפרוצדורה עד כה. זוהי הפעם הראשונה ששיטה זו מגיעה לאזור הצפון.

ד"ר בן שטרית החליט באחרונה לסייםאת תפקידיו במרכז הארץ לטובת תפקיד ניהולי בצפון.  הוא הצטרף לנבחרת המומחים של מכביושם לעצמו מטרה לקדם את תחום בריאות האישה בצפון ולהביא את הרפואה המתקדמת בעולם, גם לישובים מרוחקים. "אני מגיע בכדי ליצור מודל של איכות רפואית עם שירות ללא פשרות".

בין שלל השירותים המגוונים שיוצעו במרכז לבריאות האישה יינתנו שירותי מעקב הריון בסיכון גבוה בליווי רופא מומחה ברפואת האם והעובר, מרפאת פוריות שתיתן מענה לנשים וגברים, מכון אולטרסאונד בו יבוצעו בדיקות  סקירת מערכות ושקיפות עורפית.המכון החדש יציע מגוון רחב של מומחים ושעות פעילות נרחבות שמטרתן לתת מענה לנשים ברוב שעות היממה כולל בסופי שבוע ולחסוך מנשים הרותטרטור מיותר ומסוכן לחדרי המיון. ראש מחוז צפון של מכבי, ד"ר גלית קאופמן: "הבאנו את עולם הרפואה המתקדם בעולם למחוז צפון. כמות מכתבי התודה ושביעות הרצון של חברות מכבי על מוקד בריאות האישה בהובלתו של ד"ר בן שטרית יעידו על כך".

 

 

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות