בית ספר אחדות ייבנה מחדש

אחרי 80 שנה: בית הספר הראשון בקריות ייהרס ובמקומו יוקם בית ספר חדשני בגודל 3,000 מ"ר

"אני רואה לעצמי משימה לשמר את הרעיונות שהביאו להצלחת בית הספר מראשיתו גם במבנה החדש למען הדורות הבאים". צילום: דורון גולן

היסטוריה בקריית מוצקין: בית הספר אחדות ע"ש יחזקאל רוזן, שהוקם לפני יותר מ-80 שנה, קיבל אישור לבנייה חדשה לאחר שעלות חיזוקו בפני רעידות אדמה חצה את הסכום המרבי שקבע משרד החינוך. לאור זאת ייבנה מבנה חדש בן 18 כיתות בשטח של יותר מ- 3,000 מ"ר. לאחר השלמתו ייהרס המבנה הישן ובמקומו יוסדרו מגרשי המשחקים וחצר בית הספר.

החברה הכלכלית לקריית מוצקין, בניהולו של עידן דוד,  אמונה על תכנון הפרויקט וביצועו. לפני כמה שבועות יצא לדרך השלב הראשון: שתי כיתות יבילות הוצבו לשימוש התלמידים שלמדו במבנה החיצוני הקטן הנמצא מחוץ למבנה הראשי.

השלב השני בפרויקט יהיה הריסת המבנה החיצוני הקטן, חישוף השטח והכנת הקרקע לבניית מבנה חדש. ע"פי התכנון, ביה"ס החדש יכיל 18 כיתות לימוד וגודלו יהיה יותר מ-3,000 מ"ר. המבנה יוגדר "בית ספר חדשני" על פי הקריטריונים של משרד החינוך – והמשמעות היא תוספת של 30 אחוזים בגודל השטח על מנת לאפשר מרחבי למידה בנוסף לכיתות הלימוד הרגילות. המבנה יקום ב-3 קומות עם רחבות גדולות של 300 ו-400 מ"ר בכל קומה לפעילות לימודית חדשנית.

לאחר סיום בניית הכיתות ומעבר התלמידים לבית הספר החדש, ייצא לדרך השלב השלישי: הריסת המבנה ההיסטורי של בית הספר הראשון בקריות. על השטח שיפונה יוקם מגרש ספורט ורחבת משחקים גדולה.

מנהל אגף החינוך איל אורן הסביר את התאמת מרחב הלמידה לתפיסה הפדגוגית: "המבנה הארכיטקטוני תוכנן כך שיאפשר למידה דיפרנציאלית ולא יוגבל למסגרת כיתת הלימוד בלבד. הכוונה ליצור מצב שבו יש קשר בין פנים הכיתה לרחבת החוץ. הרעיון הבסיסי הוא לפתוח את בית הספר לסביבתו הקרובה והרחוקה".

מנהלת אחדות, מור אורן: "אנו זקוקים למרחבי למידה שיאפשרו אינטראקציות שונות ולמידה שיתופית מגוונת. המרחבים צריכים לאפשר סגנונות למידה שונים וכן תנאים מירביים של נוחות, מרחב רגוע ואנרגיה חיובית. על בית הספר להיות בנוי כך, שהוא חלק מעולמו של הילד ומאפשר זרימה טבעית בן החוץ לפנים".

ראש העירייה חיים צורי, מסר: "כבוגר בית הספר אחדות אני חש רגשות מעורבים שעלינו להיפרד מהמבנה ההיסטורי. אני רואה לעצמי משימה לשמר את הרעיונות שהביאו להצלחת בית הספר מראשיתו גם במבנה החדש למען הדורות הבאים. אין לי ספק שימשיכו לצאת מבית הספר דמויות מופת בחברה הישראלית".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית מוצקין
Ads