מנהלת עם צל"ש

פרס נציבות שירות המדינה ל"מצוינות בניהול בדרג הבכיר" הוענק לרחל מתוקי, מנהלת מחוז חיפה
"בשאיפתה למצוינות רחל מתוקי פוקחת את עיניה לכל חידוש". צילום: משרד חינוך

"בשאיפתה למצוינות רחל מתוקי פוקחת את עיניה לכל חידוש". צילום: משרד חינוך

פרס על "המצוינות בניהול בדרג הבכיר" מטעם שירות המדינה הוענק בשבוע שעבר למנהלת מחוז חיפה, רחל מתוקי. הוועדה התרשמה מאוד מהישגיה הניהוליים של מתוקי, וכן מתרומתה המשמעותית, אשר באה לידי ביטוי במקצועיותה, מסירותה וביכולתה האישית הגבוהה". נכתב בהודעת הנציבות על הזכייה בפרס.
מנהלת המחוז, הומלצה לפרס על ידי מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן. טקס הענקת פרסי הוקרה השנתי על הישגים מיוחדים בשירות המדינה ובהם "פרס המצוינות בניהול בדרג הבכיר" התקיים במוזיאון ארצות המקרא בירושלים, במעמד נציב שירות המדינה מר משה דיין.
מתוך נימוקי המשרד להמלצה למתן הפרס למצוינות בניהול לרחל מתוקי: "הישגיה הרבים של מתוקי הינם בעל השפעה ארוכת לשנים לדמותו של בוגר מערכת החינוך הישראלית וצעדיו באקדמיה. במסגרת כלל תפקידיה הניהוליים וכמנהלת מחוז חיפה מובילה במקצועיות רבה וכדרך חיים סטנדרטים גבוהים של איכות מקצועית, הצטיינות ומצוינות, תוך שהיא משמשת דוגמה ומופת לעובדים בארגונים החינוכיים שבהובלתה. רחל מייצגת בעבודתה שילוב מנצח של מצוינות, מקצועיות ואנושיות.
בשאיפתה למצוינות רחל פוקחת את עיניה לכל חידוש והתחדשות – יוזמה פורצת דרך, פיילוט או תכנית חדשה, על כך יעדו התכניות הרבות שמחוז חיפה היה נחשון ביישומן ובהרחבתן לכל מערכת החינוך. תוצאות העשייה בתחום מתבטאות בשיפור מתמשך של הישגי התלמידים במחוז בבחינות הבגרות, בבחינות המיצ"ב וכן בתוצאות סקרי שביעות הרצון מעבודת המחוז. מחוז חיפה נמצא בין המובילים בארץ בהישגי תלמידיו בתחומי המדעים המדויקים.
בנוסף לתפקידה כמנהלת מחוז הובילה וניהלה במשרד החינוך את התכנית האסטרטגית לקראת למידה משמעותית, את התאמת תכניות העבודה לעקרונות של הלמידה המשמעותית בכלל שכבות הגיל, יצירת חוקת זכאות חדשה לבגרות, הובלת חוזרי מנכ״ל פורצי דרך כדוגמת תכנית ההיבחנות החדשה, "גבולות השיח בכיתה״ ועוד.
רחל דוגלת במתן שוויון הזדמנויות ומענה לאחר ובהעצמתו, דבר המוצא את ביטויו ביזמות הנהוגות במחוז חיפה, באופן זה רחל מנהיגה אחריות, סובלנות ודו –קיום. רחל מאפשרת לשונות לבוא לביטוי, מחד גיסא, ושוקדת על הגברת תחושת השייכות, מאידך גיסא. היא משכילה לשלב בתפיסתה את האיזון בין קידום היבטים ערכיים לקידום הישגים אקדמיים.
לסיכום, ניתן לומד כי הארגון בניהולה של רחל מתוקי, הינו ארגון שבו מוטמעת בו תרבות של איכות השירות והמצוינות בכל הרמות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך