בקשה למתן צו תשלומים

תושב הקריות בשנות ה-30 לחייו, קיבל הלוואות מבנק בקריות – למרות שלטענת המשפחה הפקידים ידעו את מצבו הרפואי
עו"ד נטלי רוזנבלום קרדיט מאצפוינט.

בקשה למתן צו תשלומים ועיכוב הליכי הוצאה לפועל מטעמו של תושב הקריות בשנות ה-30 לחייו, שקיבל ללשכת ההוצאה לפועל בחיפה הלוואות מבנק בקריות – למרות שלטענת המשפחה הפקידים ידעו את מצבו הרפואי. "המבקש מעוניין לפרוע את החוב בהתאם ליכולותיו הכלכליות, מתוך תקווה שיום אחד יוכל לעמוד על רגליו ולשקם את חייו", אומרת עו״ד נטלי רוזנבלום מקריית ביאליק, המתמחה בבנקאות, חדלות פירעון וייצוג חייבים, המלווה את המשפחה בהליך

ללשכת ההוצאה לפועל בחיפה הוגשה לאחרונה בקשה למתן צו תשלומים ועיכוב הליכי הוצאה לפועל מטעמו של תושב הקריות בשנות ה-30 לחייו, אשר מתקיים מקצבת נכות חודשית של המוסד לביטוח לאומי בתוקף היותו  נכה בשיעור של 100%, נגד אחד מסניפי הבנק ביישוב מגוריו. "למרות שידעו את מצבו הרפואי ולאור היותו חסר כושר שיפוט וללא שיקול דעת, המשיכו הפקידים בסניף הבנק להעניק לו הלוואות", טוענת עו״ד נטלי רוזנבלום מקריית ביאליק, המתמחה בבנקאות, חדלות פירעון וייצוג חייבים, המלווה את המשפחה בהליך.


המבקש, נכה בשיעור 100%, רווק בשנות ה-30 המתגורר בבית הוריו בקריות, נקלע במהלך שירותו הצבאי למצב נפשי קשה ביותר שבעקבותיו החל בטיפול פסיכיאטרי תרופתי. עם שחרורו מצה"ל ובניסיון להשתקם, החל לעבוד לסרוגין אך פוטר. מאז החל מצבו הנפשי להידרדר בשנית ואף אושפז לסירוגין בביה"ח לבריאות הנפש. במצבו הנפשי הרעוע וכאשר הינו חסר כושר שיפוט, נקלע לחובות, הוא פנה לסניף בנק בקריות לצורך קבלת הלוואות, שצמחו עד לסכום של 70,000 ₪. "אמו פנתה למנהל הסניף וביקשה שיחדלו לאשר לו הלוואות, אולם בקשותיה נפלו על אוזניים ערלות", מוסיפה עו"ד רוזנבלום.

בבקשה נטען כי מכיוון שקצבת הנכות מספיקה למבקש בקושי במימון הוצאותיו הבסיסיות ביותר, לרבות טיפולים פסיכולוגיים ואחרים, ביטוח בריאות, תרופות והוצאות מחיה וכלכלה שוטפות, אין באפשרותו לפרוע את החוב בתשלום אחד. כמו כן, אין בבעלותו נכסים כלשהם מהם ניתן לפרוע את חובו . לכן, הוגשה בחודש אוגוסט האחרון בקשה לפירעון החוב ע"י תשלומים חודשיים בסך של 150 ₪, שלטענת המשפחה "ימנעו ממנו הסתבכויות כלכליות נוספות… .

עו"ד רוזנבלום טוענת כי החייב עושה כל אשר הוא יכול על מנת לפרנס את עצמו, תוך מאמצים כבירים לחיפוש עבודה, אולם מצבו הרפואי מגביל מאוד את אפשרויות התעסוקה עבורו. "לא מדובר בהשתמטות מתשלום חובות לנושים השונים. המבקש מעוניין לפרוע את החוב בהתאם ליכולותיו הכלכליות, מתוך תקווה שיום אחד יוכל לעמוד על רגליו ולשקם את חייו והכל בשל האירוע המצער שפקד אותו", היא מסכמת.

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט