הרובוטריקים מחיפה

תיכון עירוני ג' זכה במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה הבינלאומית * הנבחרת הישראלית מחיפה גברה על 50 בתי ספר מרחבי העולם בתחרות שנערכה בקונטיקט שבארצות הברית * ראש עיריית חיפה לזוכים: "צופה שתגיעו להישגים יוצאי דופן גם בעתיד"

התלמידים סרי ומרום עם המדליות. בנו רובוט שעובר במבוכים, מאתר נרות בוערים ומכבה אותם. צילום: עיריית חיפה

התלמידים סרי ומרום עם המדליות. בנו רובוט שעובר במבוכים, מאתר נרות בוערים ומכבה אותם. צילום: עיריית חיפה

בתחרות הבינלאומית שנערכה ביום ראשון השבוע בהרטפורד, קונטיקט, ארצות הברית, זכתה נבחרת הרובוטיקה של תיכון עירוני ג' במקום הראשון. במסגרת התחרות, היה על הצוותים המתמודדים להציג רובוט אותו בנו ותכנתו בעצמם, שאמור לעבור מבוך חדרים, לאתר נר בוער ולכבותו, כיבוי המדמה כיבוי שריפה.

ועדת הבחירה מצאה כי הרובוט "דאלק", אותו הציגו עומר סרי ותומר מרום, תלמידי י"ב בעירוני ג', בליווי המורה פליקס בקמן – הינו בעל הביצועים הטובים ביותר. בנוסף, זכו התלמידים במקום השני בקטגוריה אולימפידע קבוצתי, שכללה מבחן בקיאות.

ראוי לציין, כי נבחרת הרובוטיקה של עירוני ג' גברה על הצוותים הסיניים, שנחשבו לפני התחרות כבלתי מנוצחים.

צוות נוסף מעירוני ג', אשר כלל את שי זוננרייך, ליאור קסלמן ועדן יחזקאל, זכה במקום הרביעי עם הרובוט "אלקטרורובוט", שמכבה בעירה על- ידי הגז דו- תחמוצת הפחמן, וכן הפוסטר שהקבוצה הציגה נבחר בעשיריה הראשונה של הפוסטרים המוצלחים.

יהושע בן איתמר, מנהל תיכון עירוני ג': "ההישגים הבינלאומיים המדהימים של תלמידינו המצטיינים במגמת הרובוטיקה, הם תוצר של עבודה מעמיקה ויסודית במסגרת שיעורי הבחירה המדעיים טכנולוגים שעירוני ג' מאפשר לתלמידיו. בזכות השקעתנו הרבה בתחומים אלו, בעירוני ג' ישנו שיעור גבוה מאוד של תלמידים הבוחרים במקצועות המדעיים והתלמידים מגיעים להישגים גבוהים בתחומים אלו. הישגים אלו הביאו גם לכך שלעירוני ג' אושרה פתיחת מגמה חדשה של הנדסת תוכנה 10 יחידות לימוד בשנה הבאה, בנוסף למגמת הרובוטיקה".

ראש עיריית חיפה יונה יהב שלח לתלמידים הזוכים מברק לקונטיקט: "אתם, תלמידי הרובוטיקה ואנשי החינוך המלווים אתכם הנכם מקור לגאווה חיפאית וישראלית. ההישג אליו הגעתם בתחרות הבינלאומית הוא מדהים, מבטא שאיפה מצוינות, יכולת חשיבה אסטרטגית, מכוונות למטרה ועבודת צוות יוצאת מן הכלל. אני צופה כי תגיעו להישגים בינלאומיים יוצאי דופן גם בעתיד".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה