אתו”ס – החברה לאומנות תרבות וספורט

אתוס בא לעודד פעילויות פנאי איכותיות, להיות חלק פעיל מחייהם של מאות אלפי תושבי חיפה והצפון ולהוות אבן שואבת לפעילויות תרבות וספורט לתושבי הצפון וישראל כולה,
תכנית נובמבר

או לה לה – פסטיבל קומדיות צרפתיות

“היכולת שלך לצחוק בקול רם היא ההוכחה שיש לך נשמה משובחת” ז’אן קוקטו

הצחוק יכול להיות ספונטני, סרקסטי, פרובוקטיבי בכל מקרה הוא משחרר. אנו פותחים את הפסטיבל השנה עם “שובו של הגיבור” קומדיה נהדרת עם דיאלוג עסיסי בכיכובם של ז’אן דוז’רדן ומלאני לורן, הנפלאים בתפקידים שלהם. לפנינו תכנית של 11 סרטים בהם קומדיית קאלט קלאסית.

“תראו איך הם רוקדים”, קומדיה נפלאה של מישל בלאן על שקרים, חברות ומאבקי החיים. דניאל אוטיי מציג קומדיית בולבר בסרטו האחרון “מאוהב באשתי” נגלה את ההומור והפיוט ב”ראול טבורן” עם בנואה פולוורד ואדואר בר. ויצירתו האיקונית של ז’יל רומן זוכה לביצוע מיוחד של עומר סי ב”ד”ר קנוק”.

תוכלו לראות שוב את הקומדיה הגאונית “השוטר מסן טרופז”, עם האחד והיחיד לואי דה פינס.

אני מודה בחום למכון הצרפתי וכל אנשי הצוות במכון על התמיכה ועל איכות שיתוף הפעולה ביננו. במיוחד לברברה וולפר, יועצת התרבות ומנהלת המכון הצרפתי בישראל, טילה רודל, נספחת התרבות, סטפני רבורדן, נספחת לענייני קולנוע טלוויזיה ורדיו, יעל ברוך אחראית על פרויקטים תרבותיים ואודיו ויזואליים, אן סופי טרויאר מנהלת תקשורת ויחסי ציבור. וכן ליוניפראנס פילמס, על העזרה הנדיבה שלהם.

תודה גדולה מאד לשותפים הישראליים, הסינמטקים ומפיצי הסרטים שתמיד שמחים לארח בהתלהבות גדולה בכל הזדמנות את הקולנוע הצרפתי. אני מודה מעומק הלב לנותני החסות אינפראוויה, קלאב מד, אייר פראנס, בנק דיסקונט, לאוקיסטן ועונת התרבות ישראל צרפת על שיתוף הפעולה והאמון, ולעיריית תל אביב-יפו מחלקת המופעים.

תודה גדולה לצוות הפסטיבל במיוחד ליועד עירון מנהל ההפקה על היעילות שלו והמקצועיות. שאולי בסקינד על התמיכה התמידית ג’ודית קרפל על המסירות הרבה ואנה מירסקי על עזרתה הרבה. תודה לצוות דיגיטייטל לעמי וינטר ולרוי פיטלוק על התמיכה טכנית ועל תרגומי הסרטים לעברית.

הכי חשוב שתמיד יהיו לנו סיבות לצחוק. הצטרפו לראנדוו מ- 14 ל- 27 בנובמבר בסינמטקים של תל אביב, ירושלים, חיפה, שדרות, בבית התרבות סביון ובבית הקולנוע גלובוס אשדוד יחד עם המרכז הפרנקופוני. כדי לחגוג את פסטיבל הקומדיות הצרפתיות הרביעי או לה לה!. אני מאחלת לכם הרבה רגעם של קולנוע מלאים הומור ורגש.

קרולין בונה – עדן סינמה

מנה ראשונה – סרטים ישראליים קצרים

CE N’EST PAS DU FROMAGE (ישראל 2018). בימוי: גאיה רטנר ולנה פריידמן. סיפור קצר העוקב אחר מסעה של חולדה בעולם המבוסס על יצירותיו של האמן רנה מגריט. (כדקה)

יוקרן בתאריכים:

1.11 בשעה 18:00; 2.11 בשעה 18:00; 3.11 בשעה 18:30; 3.11 בשעה 20:30

להתראות (ישראל 2016). בימוי: שני פוקר. בנות-זוג נפרדות, ואורזות את חפציהן. הסרט מבקש לעקוב אחר רגע הפרידה הממשי, דרך סיטואציה אבסורדית בה כאב והומור מתערבבים ביחד. (6 דקות)

יוקרן בתאריכים:

8.11 בשעה 20:45; 9.11 בשעה 20:30; 15.11 בשעה 20:45; 16.11 בשעה 20:30

ריקנות (ישראל 2018). בימוי: לירון נרונסקי ואייל חירורג. בפונדק מרוחק בלב מדבר אינסופי, מכונסים האורחים כל אחד בעצמו. הם מנסים למצוא את הגשר אל העבר השני, אל מה שאיבדו זה מכבר – ואינם מסוגלים להבין כי עצם ניסיונם הוא זה שכולא אותם בתוך עצמם. (כדקה)

יוקרן בתאריכים:

2.11 בשעה 18:30; 23.11 בשעה 18:30; 24.11 בשעה 16:30; 24.11 בשעה 20:30

יום חמישי 1.11

18:00 אולם רפפורט

מה יגידו כולם (נורבגיה/גרמניה/שוודיה 2017)

WHAT WILL PEOPLE SAY

בימוי: איראם האק

משחק: מריה מוזדה, דיל חוסיין

נישה, נערה נורבגית יפהפייה, מנהלת חיים כפולים: בבית היא בת ממושמעת להורים קפדנים יוצאי פקיסטן, ואילו מחוצה לו היא מתנהלת כמתבגרת שגרתית למדי. לילה אחד, כשאביה תופס אותה ואת החבר שלה בחדרה, שני העולמות הללו נקלעים לעימות חזיתי. כעת, כשהכל גלוי ונישה איבדה שליטה על חייה, היא תיאלץ למצוא לבדה את דרכה בעולם. (106 דקות, נורבגית ואורדו, תרגום לעברית ולאנגלית)

20:00 אולם רפפורט

פסטיבל אקי-נו לקולנוע יפני

הקרנות טרום בכורה

דוכן הראמן (יפן/סינגפור 2018)

RAMEN SHOP

בימוי: אריק  קהו

משחק: צויושי האוהרה, טקומי סאטו, סייקו מאטסודה

מאסטו הוא שף ראמן צעיר ביפן. לאחר שהתייתם מאביו, הוא מתחיל להתחקות אחר העבר של משפחתו. מאסטו עוזב את ביתו שביפן ויוצא למסע קולינרי בסינגפור, מקום מוצאה של אמו. במהלך המסע הוא מגלה הרבה יותר מסודות משפחה ומתכונים טעימים במיוחד. מפגש עם הסבתא שהייתה מנותקת מאמו שנים יציף מחדש דרמות וסיפורים שהזמן ניסה להשכיח ואת ההיסטוריה הטעונה של הכיבוש היפני בסינגפור בזמן מלחמת העולם השנייה. (89 דקות, יפנית, אנגלית, תרגום לעברית ולאנגלית)

באדיבות קולנוע חדש

22:00 אולם סינמטק

אירוע מיוחד

מופע הקולנוע של רוקי (בריטניה 1975)

THE ROCKY HORROR PICTURE SHOW

בימוי: ג’ים שרמן

משחק: טים קארי, סוזן סרנדון, ריצ’רד או’בריאן

סרט הפולחן הגדול של כל הזמנים. יותר מסרט, יותר ממופע, ויותר משניהם גם יחד. “מופע הקולנוע של רוקי”, סרט הקאלט של כל הזמנים, מביא קרוב ל-40 שנה, אינספור מעריצים לאולם הקולנוע לחוויה שכולה תחפושות השתתפות הקהל. מחזמר רוק המצדיע לסרטי האימה ומד”ב של שנות החמישים והשישים. זוג צעיר נקלע בליל סערה לטירה של הפרופסור המטורף פרנקפורטר מכוכב הלכת טרנסילבניה. סרט המנסה, בדרך קלילה, לשבור כמה שיותר טאבואים של החברה המערבית. (101 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)

לאורך כל ההקרנה צוות שחקנים יופיע על הבמה, והקהל מוזמן להשתתף גם.

מחיר: 50 ₪. למנויי הסינמטק: 40 ₪

יום שישי 2.11

18:00 אולם רפפורט

מה יגידו כולם (נורבגיה/גרמניה/שוודיה 2017)

WHAT WILL PEOPLE SAY

20:00 אולם רפפורט

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

המאבקים שלנו (בלגיה/צרפת 2018)

OUR STRUGGLES

בימוי גיום סנה

משחק: רומן דורי, לור קלאמי, לטישיה דוש, לוסי דביי

אוליבייה עובד במחסן גדול של חברת מכירות ועושה כמיטב יכולתו למען האנשים שעובדים איתו. החיים שלו מסתבכים כאשר אשתו לורה עוזבת לפתע את הבית ומשאירה אותו עם שני הילדים הקטנים. בין העבודה, הילדים והאתגרים של החיים, אוליבייה נאבק למצוא איזה שהוא איזון. ולא נראה שלורה מתכוונת לחזור. סרטו החדש של גיום סנה, שהוקרן בבכורה בפסטיבל קאן השנה, משרטט דיוקן אינטימי, יפה, ומעורר מחשבה של אבהות מודרנית ומשפחה במשבר. לבו של הסרט הוא הרגעים הקטנים של אושר ותקווה שנחבאים בימים הקשים, והופעה מצוינת של צוות השחקנים בראשות רומן דורי. (98 דקות צרפתית תרגום לעברית ולאנגלית)

הקרנה חד פעמית

22:00 אולם סינמטק

רוקולנוע לייב – הופעות חיות בסינמטק (+ לוגו)

פיפטיז, סיקסטיז, רוקנרול – להקת רטרו

מנחה: יורם מארק רייך

פרטים באתר

שבת 3.11

11:00 אולם רפפורט

הקרנת טרום בכורה

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

לשחות עם גברים (בריטניה 2018)

SWIMMING WITH MEN

בימוי: אוליבר פרקר

משחק: רוב בריידן, עדיל אקטאר, דניאל מייז, ג’ים קרטר, רופרט גרייבס, שרלוט ריילי, ג’יין הארוקס, נתניאל פרקר

ללכת עד הסוף על ספידו… אריק, רואה חשבון שחוק, מרגיש כי הוא רק דופק שעון בעבודה. משבר גיל ה-40 גורם לו להרגיש שהוא מאבד את גבריותו ועל הדרך גם את אשתו. הוא מוצא דרך מפתיעה לנסות להחזיר לעצמו את הביטחון כאשר הוא מצטרף ל…קבוצת שחייה צורנית לגברים בבריכה המקומית. דווקא במקצוע הספורט הנשי הוא מוצא אחוות גברים בעוד הם מתאמנים יחדיו לאליפות העולם. האם המאמנת שלהם תצליח להכניס את הגברים לכושר וללמד אותם לעשות במים את “הפרח העגול”? וחשוב מזה – האם אריק יוכל להחזיר לעצמו את אשתו ואת הגבריות שהלכה לאיבוד? (97 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)

באדיבות  רד קייפ

18:30 אולם סינמטק

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

קפצן (רוסיה/אירלנד/ליטא/צרפת 2018)

JUMPMAN

בימוי: איוון טוורדובסקי

משחק: דניס ולאסנקו, אנה סליו, פאבל צ’ינארב, וילמה קוטאביבקוטי

לפני שש-עשרה שנה נטשה אוקסנה הצעירה את בנה הפעוט, דניס. היום היא לפתע רוצה אותו חזרה, וכשהרשויות מסרבות להשיב אותו לידיה, היא משכנעת אותו לברוח איתה. דניס לא צריך הרבה שכנוע, הוא שמח ללכת איתה, למרות שהוא לא מבין את הסיבה לשובה. לנער השביר יש תכונה מיוחדת ונדירה שאוקסנה רוצה לנצל. הבמאי הרוסי המרתק איוון טוורדובסקי מגיש משל מודרני ואפל, כתב האשמה כלפי השחיתות והעדר המוסר שאוכלים כל חלקה טובה במולדתו רוסיה. טוורדובסקי ביסס את התסריט על אירועים אמיתיים וזכה בציון לשבח בפסטיבל קרלובי וארי. (90 דקות, רוסית, תרגום לעברית ולאנגלית)

הקרנה חד פעמית

20:30 אולם סינמטק

מה יגידו כולם (נורבגיה/גרמניה/שוודיה 2017)

WHAT WILL PEOPLE SAY

יום ראשון 4.11

19:00 אולם סינמטק

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

סרט + שיחה

המראה של השמש (ישראל 2018)

A MIRROR FOR THE SUN

בימוי: נטע אריאל

צילום: צלם דובר צה”ל

תמר אריאל גדלה במושב דתי בדרום הארץ, בעולם רווי ערכים יהודיים וציוניים ובבית שאפשר לה ללכת בנתיב שלה. לאחר ששרתה שנתיים בשרות הלאומי, היא התגייסה לצבא והייתה לנווטת הקרב הדתייה הראשונה בחיל האוויר הישראלי. בסתיו 2014, לאחר תקופה עמוסה של לוחמה במבצע צוק איתן, תמר יצאה להתאוורר בטיול לנפאל. כשתמר וקבוצה של ישראלים ותיירים מכל העולם, הגיעו לפסגת האנפורנה, הם נקלעו לסופת שלגים בלתי צפויה ונאלצו להיאבק על חייהם מול פגעי הטבע. (60 דקות, עברית כתוביות בעברית)

לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאית נטע אריאל

20:45 אולם סינמטק

הקרנה מיוחדת בחסות שגרירות אוסטריה

יוליוס מדריץ’ מוינה: חסיד אומות העולם (אוסטריה 2017/2018)

JULIUS MADRITSCH FROM VIENNA. A RIGHTEOUS AMONG THE NATIONS

במאי: פיוטר שאלשה

משנת 1940 ועד 1944, יוליוס מדריץ’ מוינה היה מנהל מפעלי טקסטיל בפולין הכבושה, בהם הועסקו אלפי יהודים. בעזרת עמיתים וחברים באוסטריה הצליח מדריץ’ להציל את חייהם של מאות יהודים, ביניהם ילדים. סיפור ההצלה כולל תפניות ואירועים שכאילו לקוחים מעלילת סרט מתח, מהפנטים ומרתקים. בשנת 1964 הוענק למרדריץ’ ולשני שותפיו האוסטרים, תואר חסידי אומות העולם, על ידי ‘יד ושם’. הסרט מביא את סיפורם. (72 דקות, גרמנית, תרגום לעברית)

יום שני 5.11

18:30 אולם רפפורט

דואט לאופרה ולקולנוע

עם יוסי שיפמן – עיתונאי, אוצר ויועץ אמנותי

מאסנה: ורתר

20:45 אולם רפפורט

הקרנת טרום בכורה

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

לשחות עם גברים (בריטניה 2018)

SWIMMING WITH MEN

יום שלישי 6.11

19:00 אולם סינמטק

כשהספרות פגשה את הקולנוע

סדרה של מפגשים עם סופרים ומשוררים בלוויית קטעים מסרטים

מפגש עם הסופרת אסתי ג. חיים

מראיינת: הסופרת שהרה בלאו

20:45 אולם סינמטק

אינגמר ברגמן – רטרוספקטיבה

פרסונה (שוודיה 1966)

PERSONA

בימוי: אינגמר ברגמן

משחק: ביבי אנדרסון, ליב אולמן, ג. ביורנסטרנד

אחות סיעודית צעירה נשכרת לטפל בשחקנית מפורסמת שאיבדה את קולה. הסרט מתחיל בביה”ח ועוברת לווילה מבודדת שבה מתרחשת עיקרה של העלילה. בתחילה מנסה האחות לתהות על קנקנה של המטופלת, מפטפטת עימה, מנסה לדובבה. עד מהרה היא נוטה להזדהות עם הכוכבת, לחיות את צרותיה, והיחסים בין השתיים הולכים ומסתבכים. האחות מגלה כי היא משמשת אובייקט לשעשוע, והאווירה האירוטית הלוהטת מתפרצת לידי אלימות פיזית…  (79 דקות, שוודית, תרגום לעברית)

הקרנה חד פעמית

יום רביעי  7.11

18:30 אולם רפפורט

הקרנת טרום בכורה

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

צפייה מודרכת עם ירון כפתורי, מנהל הסינמטק

אהבה בימים קרים (פולין/בריטניה/צרפת 2018)

COLD WAR

בימוי: פאבל פאבליקובסקי

משחק: ג’והאנה קוליג, תומאש קוט, בוריס זיק, אגתה קולשה, סדריק קאהן

יצירת מופת מרהיבה ומרגשת מלאה במוזיקה ואהבה ומצולמת בשחור-לבן מרהיב, שהפכה במהרה לאחד הסרטים המדוברים ביותר בקולנוע העולמי השנה וזיכתה את הבמאי (שזכה על סרטו ‘אידה’ בפרס האוסקר) בפרס הבימוי בפסטיבל קאן. הסרט מתרחש באירופה של ראשית שנות ה-50, על רקע המלחמה הקרה, ומתחיל כשויקטור והצוות שלו נודדים ברחבי היבשת בחיפוש אחר כשרונות חדשים ללהקה בניהולו. הוא פוגש בזולה, זמרת צעירה, תמימה ומלאת קסם אישי, ובין השניים נרקם רומן. אבל נדמה שהפוליטיקה של התקופה, הרקע השונה ממנו השניים באים וגחמות הגורל חוברים כולם נגד סיפור האהבה הזה. האם אהבתם, חזקה ואמיתית ככל שתהיה, תשרוד? (90 דקות, פולנית וצרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית)

באדיבות בתי קולנוע לב

20:30 אולם רפפורט

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

החילוף המלכותי (בלגיה/צרפת 2017)

THE ROYAL EXCHANGE

בימוי: מארק דוגן

משחק: למברט וילסון, אוליבייה גורמה, אנאמריה ורטולומיי, קתרין מושה

בשנת 1721 הוגה עוצר הכתר הצרפתי הצעה שקשה לסרב לה: לואי ה-15 בן ה-11, יורש הכתר הצרפתי, ינשא למריה אנה ויקטוריה בת ה-4, בתו של מלך ספרד; ובתו בת ה-12 של העוצר תנשא ליורש בן ה-14 של הכתר הספרדי. מדריד נלהבת לקבל את ההצעה, ההכנות לטקסי הנישואין בעיצומן וארבעת הילדים מוצאים עצמם עד מהרה לכודים ברשת סבוכה של אינטריגות פוליטיות. “החילוף המלכותי” מבוסס על ספרה של שנטל תומא (“שלום למלכה”) והוא דרמה היסטורית מרהיבה ביופיה. הסרט מבוסס על סיפור אמיתי וגדוש בבגידות, תככים ומשחקי כח שלא היו מביישים את “משחקי הכס”.  (100 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית)

הקרנה חד פעמית

יום חמישי 8.11

17:00 אולם סינמטק

הסלון הגאוגרפי של איילה גאוגרפית

מרוקו: מסע מהאטלס לסהרה

מרצה: אשחר יופה מדריך מומחה

אשחר יופה ייקח אותנו לפנטזיה גדולה של נוף פראי, צבעים עזים ,נשים יפיפיות עם קצת נוסטלגיה יהודית לקהילה גדולה וחשובה. מסע עומק ייחודי ומרתק אל נפלאות מרוקו: הקניונים הגדולים המבתרים את  האטלס הגבוה והירוק, ארמונות וקסבות, דיונות החול הצבעוניות של הסהרה  וכפרי הבוץ. הערים המלאכותיות הלבנות, האדומות והכחולות. שווקים ססגוניים, מפגשים  עם שבטי הברברים השונים  וקהילות יהודיות עתיקות.

פרטים והרשמה באתר איילה גאוגרפית: ayalageo.co.il

19:00 אולם סינמטק

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

סופיה (צרפת 2018)

SOFIA

בימוי: מרים בנמ’בארק

משחק: מאהה אלמי, לובנה אזבל, שרה פרלה, פאוזי בנסעידי

סופיה בת ה-20 חיה עם הוריה בשכונה של המעמד הבינוני בקזבלנקה. יום אחד, במהלך ארוחה משפחתית, היא סובלת מכאבים ובת דודתה לינה נדהמת לגלות שהיא בהריון. זמן קצר אחר כך היא מקבלת צירים ולינה, סטודנטית לרפואה, מחישה אותה אל בית החולים. החוק במרוקו אוסר על לידה מחוץ לנישואין, ובית החולים נותן לסופיה 24 שעות להמציא מסמכים אודות אבי התינוק לפני שהם פונים לרשויות. (80 דקות, צרפתית וערבית, תרגום לעברית ולאנגלית)

הקרנה חד פעמית

20:45 אולם סינמטק

הבלתי רשמיים (ישראל 2018)

THE UNORTHODOX

בימוי: אלירן מלכה

משחק: שולי רנד, יעקב כהן, יואב לוי, גולן אזולאי

סרט הפתיחה של פסטיבל הקולנוע ירושלים. 1983. ליעקב כהן, בעל בית דפוס ירושלמי נשבר לכופף את הראש. נדמה שהוא נולד בצד הלא נכון, עם שם המשפחה הלא נכון, ובהחלטה של רגע הוא מחליט להקים רשימה מזרחית חרדית שתרוץ לעיריית ירושלים. הוא אוסף שני חברים שלאף אחד מהם אין מושג בפוליטיקה ויחד הם מאלתרים את מסע הבחירות המפתיע, המצחיק והמרגש ביותר שהיה כאן. בלי אמצעים, בלי קשרים, בלי כסף אבל עם הרבה זעם ותשוקה. כנגד כל הסיכויים, הם מצליחים להיכנס לעירייה, רק שמאותו הרגע, הכל משתבש. דרמה קומית סוחפת בכיכובו של קאסט שחקנים יוצא דופן ובראשם שולי רנד, בהופעה נדירה ומרשימה, בתפקיד אדם אחד שרצה שינוי קטן, ושינה מדינה שלמה. (99 דקות, עברית, כתוביות בעברית)

יום שישי 9.11

16:00 אולם סינמטק

אינגמר ברגמן – רטרוספקטיבה

שעת הזאבים (שוודיה 1968)

HOUR OF THE WOLF

בימוי: אינגמר ברגמן

משחק: מקס פון סידוב, ליב אולמן, אינגריד תולין

סרט אימים על תהליך ההידרדרות של צייר המאמין שבעולם בו עובדות חשובות מרעיונות, האמנות שלו היא משנית. למרות תמיכתה הבלתי מסויגת של רעייתו, הוא מאבד את הקשר עם המציאות ואינו מסוגל להבדיל בין העולם הריאליסטי לפנטזיה . (89  דקות, שוודית, תרגום לעברית)

הקרנה חד פעמית

18:00 אולם סינמטק

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

ילד אחרון (דרום קוריאה 2017)

LAST CHILD

בימוי: שין דונג-סוק

משחק: צ’וי מו-סונג, קים יאו-ג’ין, סונג יו-בין

סונגצ’ול ואשתו מיסוק מנהלים חברת עיצוב בעיר קטנה. הם מתקשים להתגבר על מות בנם יונשאן, שטבע בעודו מנסה להציל את חייו של חבר. יום אחד סונגצ’ול עד כאשר אותו חבר, קיהיון, סובל מהצקות של נערים. הוא מתערב, מתיידד עם הנער, ומציע לו עבודה. מיסוק מסתייגת מההחלטה אבל עד מהרה מתרככת והשלושה מתקרבים, נראים כמעט כמו משפחה. עד ליום שבו קיהיון מחליט להתוודות. סרט הביכורים של שין דונג-סוק עוסק בנושאים של מוות, אבל, השלמה ואמת, והבמאי מטפל בהם בבגרות ובכישרון נרטיבי מלוטש. הוא מגיש דרמה שקטה ומרגשת עם דגש על הרגעים הקטנים של החיים. (124 דקות, קוריאנית, תרגום לעברית ולאנגלית)

הקרנה חד פעמית

20:30 אולם סינמטק

הבלתי רשמיים (ישראל 2018)

THE UNORTHODOX

שבת 10.11

11:00 אולם רפפורט

הקרנת טרום בכורה

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

אהבה בימים קרים (פולין/בריטניה/צרפת 2018)

COLD WAR

18:00 אולם רפפורט

הבלתי רשמיים (ישראל 2018)

THE UNORTHODOX

20:00 אולם רפפורט

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

התקף חרדה (פולין 2018)

PANIC ATTACK

בימוי: פאבל מאשלונה

משחק: ארתור ז’מייבסקי, דורותה סגדה, ניקולאס ברו, מגדלנה פופוואבסקה, אלכסנדרה פיסולה

מפולין מגיעה קומדיה שחורה קצבית ומשועשעת על אנשים רגילים במצבים בלתי רגילים, שגורמים להם התקף חרדה. סרט הביכורים של פאבל מאשלונה, שהוקרן בבכורה במסגרת התחרות הרשמית בפסטיבל קרלובי וארי, משלב שישה סיפורים טרגי-קומיים ומגיש סאטירה חברתית חדה כתער. ששת הסיפורים – אישה פוגשת את שני האקסים שלה בערב אחד; זוג בוחר את המושב הגרוע ביותר במטוס; נערה צעירה חוששת שהחברות שלה יחשפו אותה ככוכבת פורנו; כלה יולדת במהלך החתונה שלה; בן עשרה לוקח סמים בפעם הראשונה; ובחור צעיר נאלץ להפציר באמו יוצאת הדופן להציל את מפעל חייו. (100 דקות, פולנית, תרגום לעברית ולאנגלית)

הקרנה חד פעמית

יום ראשון 11.11

19:00 אולם סינמטק

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

אור חוזר (ישראל 2018)

REFLECTED LIGHT

בימוי: מרדכי ורדי

צילום: רעיה ורדי טבול

תנועת התשובה שפרצה בסוף שנות ה-60 נקלעה למשבר. החברה החרדית שבה ניסו להיטמע לא הצליחה להכיל אותם, ורבים מבני הדור השני חוו משבר זהות ועזבו את הדת. רבים מהם נשרו ממערכות החינוך, והפכו לנוער בסיכון. הסרט עוקב אחרי תהליך ההתפכחות של חלק מבעלי התשובה. אלה הבוחנים מחדש את דרכם מחוץ לחברה החרדית ומחפשים זהות חדשה. הם מקיימים שיח פתוח וקשוב עם בני הדור השני. הם מקימים קהילות ומערכות חינוך משלהם ומבקשים לסלול דרך דתית חדשה. תנועת התשובה כזרם חדש ביהדות מחשבת מסלול מחדש. (67 דקות, עברית, כתוביות בעברית ובאנגלית)

לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאי, הרב מרדכי ורדי

21:00 אולם סינמטק

אינגמר ברגמן – רטרוספקטיבה

בושה (שוודיה 1968)

SHAME

בימוי: אינגמר ברגמן

משחק: ליב אולמן, מקס פון סידוב, גונאר ביורנסטראנד

מוסיקאי ואשתו, שניהם מתוסכלים ורווי אלכוהול, חיים על אי בודד במנותק מהעולם, בלי טלפון, בלי רדיו. אבל אווירת המלחמה שממנה ברחו חודרת אל תוך קיומם המבודד ומנשלת אותם מערכי מוסר אוניברסליים. (103 דקות, שוודית, תרגום לעברית)

הקרנה חד פעמית

יום שני 12.11

18:30 אולם סינמטק

הקרנת טרום בכורה (+ אייקון קפה אחרי)

צ’מפיונס (ספרד/מקסיקו 2018)

CHAMPIONS

בימוי: חוויאר פסר

משחק: חאווייר גוטירס, דניאל פרר, איציאר קסטרו

מרקוס, עוזר מאמן בקבוצת כדורסל מקצוענית, רב עם הבוס שלו וגורם בדרך לתאונת דרכים. לאחר שהוא מפוטר מעבודתו הוא נשלח על ידי בית המשפט ל-90 שעות של עבודות שירות בקבוצת כדורסל המורכבת מגברים עם מוגבלויות. מה שמתחיל כעונש עבור מרקוס הופך בהדרגה למסע של גילוי עצמי וידידות מופלאה. הקומדיה החדשה של חאווייר פסר שברה השנה את הקופות בספרד והפכה לסרט המצליח ביותר בתולדות הקולנוע הספרדי. (124 דקות, ספרית, תרגום לעברית)

קפה אחרי – לאחר ההקרנה הקהל מוזמן לקפה ולשיחה עם צוות הסינמטק

20:45 אולם רפפורט

שבוע קולנוע אירי

המתופף והשוער (אירלנד 2017)

THE DRUMMER AND THE KEEPER

בימוי: ניק קלי

משחק: דרמוט מרפי, ג’ייקוב מקארתי, אדריאן הדסון

דרמה על חברות בין שני ניגודים. גבריאל הוא מתופף כאוטי שמסתיר מחבריו ללהקת הרוק את ההפרעה הדו-קוטבית ממנה הוא סובל. כחלק מהתרפיה בהפרעה הוא נשלח לשחק כדורגל עם אנשים נוספים עם מוגבלויות. שם הוא נתקל בכריסטופר, שוער עם תסמונת אספרגר. אחרי התפרצות אלימה שלו, תחת איום לסילוק מהמוסד, הוא נאלץ להתיידד עם כריסטופר, שלוקח את המשימה בצורה מילולית מדיי והופך למעריץ חסר טקט שמסבך את גבריאל עם חבריו וזוגתו. (94 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)

הקרנה חד פעמית

יום שלישי 13.11

19:00 אולם רפפורט

מועדון הסרט של יד ושם בסינמטק חיפה

1945 (הונגריה 2017)

בימוי: פרנץ טורוק

משחק: פטר רודולף, בנס טסנאדי, טמאס סאבו קימל, דורה סטרנקי

כפר הונגרי קטן באוגוסט 1945, ימי הכיבוש הרוסי שלאחר מלחמת העולם. אווירת החג שפשטה לקראת חתונת בת הפקיד ובחיר לבה נעכרת עם הופעתם של שני זרים לבושי שחורים בתחנת הרכבת – יהודים חרדים, ובידיהם כבודה מסתורית. נוכחותם של האורחים הבלתי קרואים זורעת בכפר תהיות וחששות: יש החוששים שהם באו כדי לגבות את ירושתם החוקית, ואחרים חוששים שהגעתם מבשרת על הגירה המונית קרבה. אך יותר מכל, שיבת היהודים משמעה התמודדות עם פשעי העבר והודאה בחטא. השחזור התקופתי המדוקדק, הדיאלוגים המאופקים, הפסקול המהדהד וכמובן הצילום הפיוטי בשחור-לבן – כל אלה בונים את המתח בהדרגה וביעילות, ומכוננים יצירה קולנועית מרגשת ורבת עוצמה. זוכה פרס שלו בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי, ירושלים 2017. (91 דקות, הונגרית, תרגום לעברית)

דברי פתיחה: ד”ר דיויד זילברקלנג, חוקר בכיר ועורך “יד ושם-קובץ מחקרים”, יד ושם

הכניסה ללא תשלום על בסיס מקום פנוי בהזמנת כרטיסים מראש בטלפון 9300*

21:15 אולם רפפורט

שבוע קולנוע אירי

מפלט (אירלנד 2016)

SANCTUARY

בימוי: לן קולין

משחק: סטיבן מרקוס, איימי ג’ויס-הייסטינגס, כריסטופר דאן

קומדיה רומנטית קצת אחרת. ללארי יש תסמונת דאון, סופי סובלת מאפילפסיה קשה. הם נמשכים האחד לשנייה. בזמן טיול מאורגן לקולנוע, עם עזרתו של העובד הסוציאלי של המוסד בו הם שוהים, הם בורחים ושוכרים חדר במלון. מה עושים עכשיו? איך מבטאים אהבה? האם הם יודעים שלפי חוקי אירלנד הם עכשיו עבריינים? סרט שובה לב וחתרני שבתפקידים הראשיים מלוהקים בו בעלי המוגבלויות ולא שחקנים מקצועיים. (97 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)

הקרנה חד פעמית

יום רביעי 14.11

18:00 אולם רפפורט

או לה לה – פסטיבל קומדיות צרפתיות – ערב הפתיחה

שובו של הגיבור (צרפת 2018)

LE RETOUR DU HEROS

בימוי: לורן טיראר

תסריטאי: גרגואר וינרון

משחק: ז’אן דוז’רדן, מלאני לורן, נעמי מרלן

אליזבת היא בחורה רצינית, ישרה והגונה. לעומתה קפיטן נוויל איש צבא פחדן, רמאי וחסר מצפון. אליזבת שונאת את הקפטן, והוא מתעב אותה, אבל היא הופכת אותו למעין גיבור של אופרטה וגורמת לו, בניגוד לרצונה להפוך למתחזה גדול עוד יותר. קומדיה היסטורית. (90 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית)

הקרנת טרום בכורה באדיבות עדן סינמה

ההקרנה בנוכחות התסריטאי גרגואר וינרון

20:15 אולם רפפורט

שבוע קולנוע אירי

לנשק את קנדיס (אירלנד 2017)

KISSING CANDICE

בימוי: איפה מק’ארדל

משחק: אן סקלי, ריאן לינקולן, קונאל קיטינג

דרמת התבגרות סוריאליסטית המושפעת מסרטיו של דיויד לינץ’. קנדיס בת ה-17 שואפת להימלט משעמום עיירת החוף בה היא מתגוררת, ומוצאת מפלט בדמיונה הפרוע. אביה השוטר מחפש אחרי נער שנעלם ואילו קנדיס מוצאת את עצמה מסתבכת עם כנופיה מקומית מסוכנת. (103 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)

הקרנה חד פעמית

יום חמישי 15.11

19:00 אולם סינמטק

אורי זהר חוזר (ישראל 2018)

ZOHAR  – THE RETURN

בימוי: דני רוזנברג ויניב סגלוביץ’

עשרות שנים לאחר חזרתו בתשובה ונתק מעשייה אמנותית שב אורי זהר לביים סרט עלילתי. הפעם בסיועם של קולנוענים צעירים שזה עתה סיימו את לימודיהם. במרכז הסרט שמביים זהר סיפורה של רקדנית מצליחה שמגלה את האמונה בעקבות מפגש מקרי ונקרעת בין עולם התורה לעולם הבמה. מתוך היצירה, זהר מגלה שוב את תשוקתו האדירה לקולנוע, וגם נרתע ממנה. מנסה לאחוז באש מבלי להישרף. בדרכו חזרה לביתו בירושלים מסכים זהר לראשונה לספר את הסיפור שלו: בין תחנות חייו מילדותו וההתאהבות בקולנוע, דרך סקירת יצירותיו ועד החזרה בתשובה והחיים בין דפי הגמרא בירושלים. הסיפור מסופר על ידי סרטיו, שבהם כמעט תמיד מככב גיבור אחד הנאבק בשדיו הפנימיים, שמגולם על פי רוב על ידי זהר עצמו. (67 דקות, עברית, תרגום לאנגלית)

לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאים

20:45 אולם סינמטק

שבוע קולנוע אירי

הטובה (אירלנד 2017)

GOOD FAVOUR

בימוי: רבקה דאלי

משחק: וינסנט רומיאו, לארס בריגמן, קלרה רוגארד

משל מיסטי המתרחש בכפר מרכז אירופאי לא מזוהה בקהילה קתולית אדוקה. צעיר פצוע מגיע למקום והקהילה מקבלת אותו בזרועות פתוחות. אחרי שהוא נרפא הוא חודר לאט לאט אל חיי האיכרים, אך המסתורין סביבו רק גובר כאשר מסתבר שיש לו כוחות מאגיים. אז גם היחס של הכפריים אליו מתחיל להשתנות. (101 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)

הקרנה חד פעמית

יום שישי 16.11

16:30 אולם סינמטק

שבוע קולנוע אירי

העבריינים הצעירים (אירלנד 2016)

YOUNG OFFENDERS

בימוי: פיטר פוט

משחק: אלכס מרפי, כריס וואלי, הילארי רוז

סרט מסע קומי שיוצריו קיבלו השראה מתפיסת הסמים הגדולה בתולדות אירלנד. שני נערים שאינם ממש שומרי חוק עוזבים את עירם קורק ויוצאים על מסע של 160 ק”מ על אופניים גנובים כדי לאתר חבית עם קוקאין בשווי 7 מיליון אירו וכך להגשים את חלומותיהם. שוטר אובססיבי יוצא בעקבותיהם. הסרט היה להצלחה קופתית גדולה באירלנד דבר שהוביל להפקת סדרת טלוויזיה בעקבותיו. (83 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)

הקרנה חד פעמית

18:30 אולם סינמטק

או לה לה – פסטיבל קומדיות צרפתיות

מאוהב באשתי (צרפת 2018)

AMOUREUX DE MA FEMME

בימוי: דניאל אוטיי

משחק: דניאל אוטיי, ז’ראר דפרדייה, סנדרין קיברלן

דניאל ואשתו איזבל מזמינים את פטריק לארוחת ערב בביתם, לראשונה מאז התגרש  מאשתו. להפתעתם הרבה, הוא מגיע לארוחה יחד עם חברתו החדשה, אמה, יפיפייה בשנות ה-30 לחייה אשר חולמת להיות שחקנית. דניאל ואיזבל ההמומים מתקשים להבין כיצד יכול להיות שחברם הוותיק והמזדקן זה עתה התגרש וכבר מנהל מערכת יחסים לוהטת עם בחורה צעירה ויפה, אולם מהר מאוד דניאל נשבה גם הוא בקסמיה של אמה ומתחיל לחלום בהקיץ… “מאוהב באשתי” הוא קומדיה משעשעת  המבוססת על מחזה צרפתי מצליח, בכיכובם של שני הכוכבים הגדולים ביותר של הקולנוע הצרפתי. סרט שמבטיח חוויה מהנה ומצחיקה ביותר. (98 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית)

הקרנת טרום בכורה באדיבות קולנוע לב

20:30 אולם סינמטק

הקרנת טרום בכורה

צ’מפיונס (ספרד/מקסיקו 2018)

CHAMPIONS

שבת 17.11

11:00 אולם רפפורט

הקרנת טרום בכורה

המשפחה שלי (יפן 2018)

SHOPLIFTERS

בימוי: הירוקאזו קורידה

משחק: לילי פראנקי, אנדו סאקורה, מצואוקה מאיו

לילה אחד, בדרכם הביתה, נתקלים אוסאמו ובנו בילדה קטנה שיושבת לבדה בקור המקפיא של טוקיו. הם לוקחים אותה איתם בחזרה הביתה, ועל אף שהמשפחה חיה בעוני ומתקיימת מעבודות מזדמנות ומפשעים קטנים, הם נותנים לה את הבית החם שנדמה שלעולם לא היה לה. הילדה הקטנה, שמקבלת את השם לין, משתלבת במשפחה במהירות ונדמה שהחיים חוזרים למסלולם – עד שמקרה לא צפוי חושף סודות שהוחבאו היטב, ומאלץ את בני המשפחה לבחון מחדש את הקשרים שמחברים ביניהם. “המשפחה שלי” הוא סרטו החדש של הבמאי היפני האהוב הירוקאזו קורידה – מי שהביא לנו את “סיפור משפחתי” ואת “אחותנו הקטנה” הנפלאים. הסרט הוקרן לראשונה בפסטיבל קאן והפך לחביב הקהל והמבקרים מיד בזכות האנושיות המרגשת והדמויות החמות שבו, ואף זכה בפרס הגדול של הפסטיבל – דקל הזהב היוקרתי. (121 דקות, יפנית, תרגום לעברית)

18:00 אולם סינמטק

או לה לה – פסטיבל קומדיות צרפתיות

כמו הבנים (צרפת 2018)

COMME DES GARCONS

בימוי: ז’וליאן האלרד

משחק: מקס בובליל, ונסה גיד, ברונו לושה

ריימס 1969, פול קוטיאר, פתיין מלא המצאות ועיתונאי ספורט של העיתון יומן האלופים. מחליט לארגן תחרות כדורגל נשים, כדי לאתגר את המנהל שלו, באירוע השנתי של העיתון. האויבת הגדולה שלו, עמנואל ברונו המזכירה הראשית, מוצאת את עצמה נאלצת לסייע לו. מבלי להתכוון לכך הם משיקים את נבחרת הנשים הראשונה בכדורגל של צרפת. (90 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית)

באדיבות אינדי סיילס

20:30 אולם סינמטק

או לה לה – פסטיבל קומדיות צרפתיות

הבחורה היפה ביותר (צרפת 2018)

DE PLUS BELLE

בימוי: אן גאל דאבאל

משחק: פלורנס פורסטי, מתייה קסוביץ, ניקול גארסיה.

לוסי החלימה, ומנסה לשכוח את המחלה. בני המשפחה לוחצים עליה להמשיך בחייה, לחיות ולראות עולם. היא פוגשת את קלוביס מלא הקסם. הוא מצדו יעשה הכל כדי לפתות אותה, אך לה אין כל כוונה להיעתר. היכרות עם דלילה מורה לריקוד גבוהה וצבעונית, מלמדת את לוסי לאהוב את עצמה ואת הסובבים אותה. כעת בכוחה להפוך לאישה שהיא מעולם לא הכירה, למען אמה, למען בתה ולמען קלוביס. (98 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית)

באדיבות סטודיו קאנל

יום ראשון 18.11

19:00 אולם סינמטק

הקרנה מיוחדת

וויס אובר (ישראל 1960/2018)

VOICE OVER

בימוי: אברהם הפנר, ניר ברגמן, איתן ענר, תום שובל, סיגלית ליפשיץ, מאיה קניג, אורית פוקס-רותם

משחק: פאני לוביץ’, אברהם בן-יוסף, גילה אלמגור, דאנה איבגי, מכרם חורי, אילן דר, אלכס פלג, אברהם סלקטר, יעל פינקל

חמישים שנה לאחר שהסרט “לאט יותר” זכה בפרס בפסטיבל ונציה והסעיר את עולם הקולנוע הישראלי, בוגרים נבחרים של בית הספר סם שפיגל חוזרים לסרטו הקלאסי של אברהם הפנר ועורכים לו מחווה. ב-13 דקות בשחור-לבן, “לאט יותר” זיקק וידוי על מריבה ופיוס בין בני זוג מזדקנים בתל-אביב של שנת 1967. זרם התודעה של הגיבורה, הנשמע ב”ווייס אובר”, חושף חשבון נפש נוקב על החיים בצוותא – ועורר בבוגרים השראה שהולידה שש פרשנויות קולנועיות עכשוויות על זוגיות. זרמי התודעה של שש הנפשות, התמונות והקולות, נשזרו יחד לרצף שמציף את זרמיה התת-קרקעיים של ישראל העכשווית. (85 דקות, עברית וערבית, תרגום לאנגלית)

20:45 אולם סינמטק

או לה לה – פסטיבל קומדיות צרפתיות

צפייה מודרכת עם ירון כפתורי, מנהל הסינמטק

ד”ר קנוק (צרפת 2018)

KNOCK

בימוי: לורן לוי

משחק: עומר סי, אנה ג’ירודו, אלכס לוץ

ד”ר קנוק הוא נוכל מבריק שהפך לרופא ועובר להתגורר באלפים הצרפתיים, שם ירש קליניקה מרופא שפרש לגמלאות. לאכזבתו הוא מגלה שאוויר ההרים הצלול מעניק לתושבים בריאות מצוינת. בנחישותו להתעשר, הוא משכנע את תושבי הכפר שאדם בריא הוא למעשה חולה שאינו מודע למחלתו. קנוק מאבחן את מטופליו כחולים במחלות – אמיתיות או מדומות והופך במהרה לסיפור הצלחה. הביקורים בחינם שהוא מעניק אחת לשבוע ואבחנותיו מעניקים לפונים הרבים משמעות חדשה לקיום. הצלחתו של קנוק מעוררת קנאה. הכומר זועם שקהל התושבים מתכנס במרפאה במקום בכנסיה. דמות אפלה מעברו ואתגרים נוספים עלולים להכשיל את קנוק בדרכו אל העושר הנכסף. (114 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית)

הקרנת טרום בכורה באדיבות סרטי נחשון ורד קייפ

יום שני 19.11

19:00 אולם סינמטק

כשהספרות פגשה את הקולנוע

סדרה של מפגשים עם סופרים ומשוררים

מפגש עם הסופר והמשורר רועי חסן

מראיינת: הסופרת שהרה בלאו

20:45 אולם סינמטק

או לה לה – פסטיבל קומדיות צרפתיות

תראו איך הם רוקדים (צרפת 2018)

VOYEZ COMME ON DANSE

בימוי: מישל בלאן

משחק: קרין ויאר, שרלוט רמפלינג, קרול בוקה, ז’או פול רוב, מישל בלאן

לז’וליאן נדמה שמישהו עוקב אחריו כל הזמן, בנו אלכס מגלה שאווה חברתו בת ה-17 לא סיפרה לו שהיא בהריון, ורו אמה של אווה חוששת שהיא תצטרך לפרנס את התינוק, בעלה של אליזבת נעלם והוא מגלה שצוות חוקרים עורכים פשיטה על הבית שלה. לוסיה חוששת שבעלה נמצא על סף התמוטטות כתוצאה מהפחדים הפרנואידים הרודפים אותו. סרינה הפילגש של ז’וילאן חושבת שהוא משקר אותה, וגם הוא מאמין שהיא משקרת לו. בנה הבכור של ורו לואיק נראה כמו האלמנט היציב בכל הסיפור ומתגלה כמשהו אחר לגמרי, שלא להזכיר אלמנט נוסף חסר שנוכח כל הזמן… (88 דקות, צרפתית, תרגום לעברית)

באדיבות Gaumont

יום שלישי 20.11

19:00 אולם סינמטק

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

סרט + שיחה

חוקרת (ישראל 2018)

REINVESTIGATION

בימוי: ענת יוטה צוריה, שירה קלרה וינטר

אלה היא חרדית בת עשרים ושמונה העובדת כחוקרת פרטית ומסרבת להינשא וללדת, למרות לחצי המשפחה. במהלך חקירה היא פוגשת באמיר, צעיר שחולם לתבוע את אביו על שנטש אותו, סירב לשלם מזונות והתנער ממנו כלכלית. הסיפור של אמיר מעורר את סקרנותה והיא יוצאת לחקור. אלה מופתעת לגלות מציאות לא ידועה בה עשרות אלפי אבות מתכחשים לחובתם המשפטית ונוטשים את ילדיהם כלכלית, וילדים שנפגעים ולא יודעים לתת שם למצב, כל זאת בזמן שהמערכת המשפטית והחברתית יודעת ומעלימה עין. (72 דקות, עברית, תרגום לאנגלית)

לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאיות

21:00 אולם סינמטק

הקרנת טרום בכורה

המשפחה שלי (יפן 2018)

SHOPLIFTERS

יום רביעי 21.11

18:30 אולם סינמטק

האישה (שוודיה/ארה”ב 2017)

THE WIFE

בימוי: ביורן רונג

משחק: גלן קלוז  הארי לויד  כריסטיאן סלייטר  מקס איירונס

תפקידה היחידי של ג’ואן קסטלמן במהלך שנות נישואיה הוא לשמש כיד ימינו של בעלה, הסופר והנדיב הנודע ג’ו קסטלמן. למרות כשרון הכתיבה יוצא הדופן שלה, ג’ואן ויתרה על קריירה מפוארת כסופרת, וחיה את חייה בצלו של ג’ו. ערב זכייתו של ג’ו בפרס נובל לספרות, מחליטה ג’ואן לעזוב אותו. (100 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)

20:00 אולם רפפורט

אירוע חגיגי והקרנת בכורה

מבט מקורי אל מאחורי הקלעים של עולם האופרה: מפגש מוסיקלי, הרצאה, שירת אריות והקרנת בכורה של הסרט על זמרת האופרה הגדולה בעולם: ‘מריה קאלאס – במילותיה’

הפסנתרנית והמרצה יעל קרת תחבור לזמרות האופרה הילה בג׳יו ויעל לויטה, למפגש מוזיקלי על המורשת של זמרת האופרה האגדית מריה קאלאס. דרך שיחה ושירה, נזכה למבט מקורי אל מאחורי הקלעים של עולם האופרה ונחשוף פן נוסף של השפעתה האדירה של קאלאס על דורות רבים של זמרות אופרה, ודרכן על עולם האופרה כולו.

תקציר הסרט

מריה קאלאס – במילותיה (צרפת 2017)

MARIA BY CALLAS

בימוי: טום וולף

לראשונה, ארבעים שנה אחרי מותה, זמרת האופרה המפורסמת מכולן מספרת את סיפור חייה – במילותיה שלה. הבמאי טום וולף נסע ברחבי העולם במשך שלוש שנים וקיבץ קטעי ארכיון עלומים, תצלומים שטרם נראו, סרטי סופר 8 ,הקלטות פרטיות, מכתבים אינטימיים וקטעי ארכיון נדירים. השחקנית פאני ארדן מספקת את הקריינות. כל אלה חוברים לסרט תיעודי אלגנטי ומרתק אודות החיים הפרטיים והקריירה המזהירה של מריה קאלאס. בקטעי הארכיון ששוחזרו ונצבעו מופיעים גם אונאסיס, מרלין מונרו, אלן דלון, איב סן לורן, ג’יי.אף. קנדי, לוצ’יאנו ויסקונטי, וינסטון צ’רצ’יל, גרייס קלי וליז טיילור. (113 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)

באדיבות סרטי שובל וסרטי יונייטד קינג

מחיר כניסה: 119 ₪. מנויי הסינמטק: 75 ₪

יום חמישי 22.11

18:30 אולם סינמטק

או לה לה – פסטיבל קומדיות צרפתיות

השוטר מסן טרופז (צרפת 1964)

LE GENDARME DE SAINT-TROPEZ

בימוי: ז’אן גירול

משחק: לואי דה פינס, ז’נביב גראד, מישל גלאברו

הסרט שפותח את סדרת סרטי “הז’אנדארם” העצבני של לואי דה פינס, בהם הוא מגלם את מרשל דה לוגיס-שף לודוביק קרושו. השוטר האמביציוזי נשלח לתחנת סן טרופז כדי להתעמת עם השוחים בים ועם האוכלוסייה המדושנת של עיירת הקיט. בתו מסבכת אותו לחלוטין כשהיא מציגה את אביה כמיליונר בעל יאכטה. איזו השתטות! (95 דקות, צרפתית, תרגום לעברית)

באדיבות SND

20:15 אולם סינמטק

הנשף (ישראל 2018)

FLAWLESS

בימוי: שרון מימון, טל גרניט

משחק: סתיו סטרשקו, אסי לוי, נצנת מקונן, נועם לוגסי, מיכה סלקטר

על רקע ההכנות לנשף הסיום הראוותני בתיכון אינטגרטיבי בירושלים, מחליטות שלוש חברות למכור כליה בתורכיה, על מנת לממן ניתוחים פלסטיים שיעזרו להן להפוך למקובלות ואהודות. הדרך אינה פשוטה, והחלום הולך ומתרחק, וסודות כואבים של כל אחת מהבנות נחשפים. (97 דקות, עברית, כתוביות בעברית)

יום שישי 23.11

16:30 אולם סינמטק

דוג-מן (איטליה 2018)

DOGMAN

בימוי: מתאו גארונה

משחק: מרצ’לו פונטה, אדוארדו פצ’ה, אלידה בלדרי קלבריה

מרצ’לו, אדם עדין, פשוט ואהוב על הבריות, מבלה את ימיו במספרת הכלבים הקטנה שלו בפרבר האיטלקי בו הוא מתגורר, מוקף בכלבים בהם הוא מטפל, חבריו מהשכונה, ובתו בת ה-9. בתום לב הוא מוצא את עצמו מסתבך עד מעל הראש עם סימונה, הבריון השכונתי שמטיל אימה על כל העסקים באזור. אך כשסימונה מותח את הגבולות קצת יותר מדי ומנצל את נאמנותו וטוב ליבו של מרצ’לו, ספר הכלבים הקטן מבין שהגיעה השעה להילחם על מקומו. “דוג-מן” הוא סרטו החדש של הבמאי האיטלקי המוערך מתאו גארונה (“גומורה”, “ריאליטי”), דרמה סוחפת ואנושית עם משחק יוצא דופן שיגרום לכם להתאהב באדם אחד, קטן ופשוט, ולהתרגש עד דמעות. זוכה פרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל קאן האחרון. ( 102 דקות, איטלקית, תרגום לעברית ולאנגלית)

18:30 אולם סינמטק

האישה (שוודיה/ארה”ב 2017)

THE WIFE

22:00 אולם סינמטק

רוקולנוע

הצדעה לפרדי מרקורי ולהקת QUEEN 

מנחים: יורם מארק-רייך, ד”ר יוסי רימר

שבת 24.11

16:30 אולם סינמטק

אינגמר ברגמן – רטרוספקטיבה

זעקות ולחישות (שוודיה 1972)

CRIES AND WHISPERS

בימוי: אינגמר ברגמן

משחק: הארייט אנדרסון, אינגריד תולין, ליב אולמן

קארין ומריה מוזעקות אל מיטת חולייה של אגנס, אחותן השלישית שמתגוררת באחוזה המשפחתית בחברת המשרתת הנאמנה אנה. בין קירות הבית הולכות ונחשפות נפשותיהן של ארבע הנשים והולכת ומתבהרת מערכת היחסים הסבוכה והמורכבת ביניהן. (91 דקות, שוודית, תרגום לעברית)

הקרנה חד פעמית

18:30 אולם סינמטק

הנשף (ישראל 2018)

FLAWLESS

20:30 אולם סינמטק

האישה (שוודיה/ארה”ב 2017)

THE WIFE

יום ראשון 25.11

18:30 אולם רפפורט

הקרנת טרום בכורה

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

אהבה מריקוד ראשון (בריטניה 2018)

FINDING YOUR FEET

בימוי: ריצ’ארד לונקריין

משחק: אימלדה סטונטון, טימותי ספול, סיליה אימרי, ג’ואנה לאמלי, דיוויד היימן

כש״ליידי״ סנדרה אבוט מגלה שבעלה מזה ארבעים שנה מנהל רומן מהצד עם חברתה הטובה ביותר, היא נמלטת מחייה הבורגנים אל בית אחותה, ביף, אותה לא ראתה כבר שנים רבות. השתיים שונות האחת מהשניה. סנדרה נדהמת לגלות שאחותה יוצאת לדייטים, רוקדת בקבוצה במועדון הקהילה, והשיא מגיע בדמות החבר הטוב ביותר שלה, שהוא, איך לומר… אינסטלטור. סנדרה עדיין מאוהבת בבעלה ולא מסוגלת להתנתק מחייה הקודמים, אך שיחת טלפון מבעלה שמספר לה שמסמכי הגירושין מוכנים והוא עובר לגור עם חברתו החדשה מבשרים לה שאין ברירה והיא חייבת לקחת את עצמה בידיים. (114 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)

באדיבות סרטי שובל וסרטי יונייטד קינג

20:45 אולם רפפורט

או לה לה – פסטיבל קומדיות צרפתיות

ראול טבורן (צרפת 2018)

RAOUL TABURIN

בימוי: פייר גודו

משחק: בנואה פולווורד, אדואר באה, סוזן קלמן

לראול טבורן בעל חנות האופניים ומתקן האופניים האגדי בכפר הקטן סנט סרון יש סוד נוראי. הוא בעצם לא יודע לרכוב על אופניים. כשמגיע הצלם הרווה לכפר ומציע לצלם את ראול רוכב על אופני מרוץ על רקע הנוף של ההרים, מגיע גם רגע האמת. ראול יעשה כל שביכולתו למנוע את הצילום, אבל אצל ראול טבורן הדברים אף לא כל כך פשוטים. (89 דקות, צרפתית, תרגום לעברית)

באדיבות רד קייפ

יום שני  26.11

18:30 אולם סינמטק

הנאשמים – אל מותהמין (ישראל 2018)

THE ACCUSED

בימוי: לימור פנחסוב

פברואר 2017. מתוך שערי בית הכלא מגיחים עלי גנאיים, פתחי גנאמה וסמיר גנאמה, ומשאירים מאחוריהם 33 שנות כליאה קשות באשמת רצח הנער דני כץ ז”ל. “אני חף מפשע! לא רצחנו שום ילד! הלבישו עלינו תיק!” כל אחד מהם זועק וממהר להסתלק לביתו בסחנין. במבט כואב יושבים הנאשמים, מול קלסרים עמוסי חומרי חקירה אותנטיים מהמשפט. לראשונה הם יכולים למסור את עדותם, ממנה עולה תמונה של מסע עינויים והפעלת אמצעים פסולים בחקירתם. האם ישבו בכלא עלי, פתחי וסמיר יותר מ-30 שנה רק כי הם ערבים שחיים במציאות ישראלית מדממת? (72 דקות, עברית וערבית, כתוביות בעברית)

לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאית לימור פנחסוב

21:00 אולם סינמטק

או לה לה – פסטיבל קומדיות צרפתיות

בקאסין (צרפת 2018)

BECASSINE

בימוי: ברונו פודלידה

משחק: אמילין ביאר, קרין ויאר, דני פודלידה, ז’וזיאן בלאסקו

קומדיה תקופתית. בקאסין נולדה למשפחה כפרית ענייה בברטאן, והפכה לנערה כפרית נאיבית שחולמת על נסיעה לפריז. היא מוצאת עבודה כמטפלת ללולוט התינוקת המאומצת של המרקיז דה גרן איר ורעייתו. קשר חזק ומיוחד נרקם בין בקאסין ללולוט. החיים יפים ונעימים, אך בעיות כלכליות מאיימות על המרקיז. האם תצליח בקאסין להציל את מצב? נאיבית, מצחיקה, חולמנית, אופטימית ואוהבת, בקאסין היא גם מלאת המצאות, אמיצה ותמיד מוכנה לטפל בכל מצב בדרכה מיוחדת – גיבורת על ממש. (102 דקות, צרפתית, תרגום לעברית)

באדיבות וויילד באנץ’

יום שלישי 27.11

18:30 אולם רפפורט

או לה לה – פסטיבל קומדיות צרפתיות – סרט הנעילה

משפחה בהפתעה (צרפת 2018)

LA CH’TITE FAMILLE

בימוי: דני בון

משחק: לין רנו, פייר רישאר, ואלרי בונטון, פרנסואה ברליאן, לורנס ארנה

ולנטין וקונסטנס ברנט הם כוכבי השעה בתחום העיצוב והארכיטקטורה בפריז. הם מתכוננים לתערוכה כוללת על יצירתם במוזיאון הצרפתי היוקרתי פלה דה טוקיו. מה שאיש לא יודע, זו העובדה שולנטין משקר בנוגע למוצאו הצנוע. כשאמו, אחיו וגיסתו מופעים בהפתעה בתערוכה, המפגש בין שני העולמות יוצר התנגשות מצחיקה. ההתנגשות מתעצמת לאחר שולנטין מאבד את הזיכרון בתאונה וחוזר להיות הבחור הצעיר מהצפון, הרחוק כל-כך מחיי הזוהר של ולנטין המעצב המצליח. (107 דקות, צרפתית, תרגום לעברית)

הקרנת טרום בכורה באדיבות קולנוע חדש

20:30 אולם רפפורט

דוג-מן (איטליה 2018)

DOGMAN

יום רביעי 28.11

18:30 אולם רפפורט

מייגן לוי (ארה”ב 2017)

MEGAN LEAVEY

בימוי: גבריאלה קאופרת’ווייט

משחק: קייט מארה, אידי פאלקו

מייגן לוי היא חיילת בצבא ארצות הברית, עוד צעירה שהתגייסה בשביל לברוח מההורים, מהבית, מהחיים האמיתיים… בעקבות לילה מלא אלכוהול, היא מוצאת את עצמה עומדת בפני משפט צבאי על התנהגות פרועה, ונשפטת לעבודות שירות ביחידת הכלבנים. בזמן הניקיונות המתישים היא נתקלת ברקס, כלב אגרסיבי במיוחד, ולמרבה ההפתעה מתפתח ביניהם קשר בלתי מוסבר. מול כל המכשולים וכנגד כל הסיכויים, מייגן מחליטה שהיא ורקס ימשיכו את הקריירה הצבאית שלהם ביחד. דרמה המבוססת על סיפור אמיתי. סיפור של חברות אמיצה, התבגרות, והקשר המיוחד בין אדם לחברו הטוב ביותר – בשדה הקרב ומחוצה לו. (116 דקות, אנגלית, תרגום לעברית)

20:45 אולם רפפורט

הקרנת טרום בכורה

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

אהבה מריקוד ראשון (בריטניה 2018)

FINDING YOUR FEET

יום חמישי 29.11

19:00 אולם סינמטק

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה – הסרט הזוכה

ארמי אוף לאברז בארץ הקודש (ישראל 2018)

ARMY OF LOVERS IN THE HOLY LAND

בימוי: אסף גלאי

להקת הפופ השבדית “ארמי אוף לאברז” הוציאה בשנות התשעים שורה של להיטים אירופאיים עתירי קיטש מילולי, דימויים קאמפיים וחדווה מינית משולחת רסן. הסרט “ארמי אוף לאברז בארץ הקודש” בוחן בעין ביקורתית ומשועשעת את הפופולריות המתמשכת והבלתי צפויה של ההרכב בישראל, ארץ למודת סכסוכים, ועוקב אחר החלטתו הדרמטית של ז’אן פייר ברדה, סולן הלהקה, לעזוב את שוודיה, לעלות לארץ ואף להתנדב לצבא. הסרט זכה בתחרות הקולנוע התיעודי הישראלי בפסטיבל הסרטים חיפה. (65 דקות עברית, אנגלית ושוודית, תרגום לעברית ולאנגלית)

לאחר ההקרנה יתקיים מפגש עם המפיקה נעמה פיריץ, הבמאי, אסף גלאי וגיבור הסרט ז’אן פייר ברדה.

21:00 אולם סינמטק

אוויר קדוש (ישראל 2017)

HOLY AIR

בימוי: שאדי סרור

משחק: שאדי סרור, לטיסיה איידו, טארק קופטי, שמוליק קלדרון

אדם, בחור משכיל ופנטזיונר מנצרת עיר הבשורה, חולם להיות איש עסקים מצליח. בעודו מובטל הוא פוגש את רוברטו, כומר איטלקי שמדריך צליינים בעיר, אז צץ בראשו רעיון לסטארט-אפ גאוני: מכירת אוויר קדוש בבקבוקים. כשהאפיפיור מגיע לביקור ומביא איתו מיליוני צליינים, אדם עומד להתעשר. אבל אז קורה משהו בלתי צפוי. (81 דקות, ערבית, עברית, אנגלית, צרפתית, איטלקית, תרגום לעברית)

יום שישי 30.11

16:00 אולם סינמטק

אינגמר ברגמן – רטרוספקטיבה

חליל הקסם (שוודיה 1974)

THE MAGIC FLUTE

בימוי: אינגמר ברגמן

משחק: ג’וזף קוסטלינגר, אירמה אורילה, האקן האגגרד

הסרט מביא עיבוד קולנועי אינטליגנטי ומלא חיים לאופרה של מוצרט העוסקת בחטיפת הנסיכה אורילה, בתה של המלכה, על ידי מכשפה. הסרט – זכה לשבחים רבים מהביקורת כעיבוד הקולנועי הטוב והמעניין ביותר שנעשה עד כה לאופרה. האופרה – אחת מהידועות והאהובות ביותר של המאסטר, הגאון וולפאנג אמדיאוס מוצרט. (135 דקות, שוודית, תרגום לעברית)

18:30 אולם סינמטק

אוויר קדוש (ישראל 2017)

HOLY AIR

20:30 אולם סינמטק

מייגן לוי (ארה”ב 2017)

MEGAN LEAVEY

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד ביוצאים קבוע

 • מופע מחווה לויסוצקי

  המופע “ולדימיר ויסוצקי מדבר עברית” מבקש לקרב את הקהל ליצירתו המופלאה של המשורר הרוסי. הוא כולל את השירים הנוקבים והיפים, החברתיים והאישיים של ולדימיר ויסוצקי, שכתב ב42 שנות חייו כ-1000 שרים, שתורגמו ל-150 שפות.
 • היכל התאטרון מוצקין

  היכל התיאטרון בקריית מוצקין, קובעים את כללי המשחק, מזמין אתכם ליהנות מחווית תיאטרון עם מגוון מחזות הזמר הטובים והחדשים בישראל, מופעי בידור ומוזיקה. החוויה מתחילה כבר …
 • "ליר. בובות ואנשים"

  פנטזיה חופשית על “המלך ליר” של שייקספיר, העוסק בבגידת ילדים באביהם הזקן.
 • המכשפה

  עיבוד חדשני למעשייה הישנה והפלאית מאת אברהם גולדפאדן בבימויו של אלכסנדר האוזפטר (“שני קונילמל”)
 • סוכות עם גיבורים מצוירים

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר – מזמין את כל המשפחה לבילוי מהסרטים המצוירים!
 • קיץ פאן במשחקיית מתחם הקניות מבנה תל חנן!

  המשחקייה המחודשת של מבנה תל חנן  עברה לקראת הקיץ תהליך שיפוץ ושדרוג במסגרתו נסגרו חנויות כדי להרחיב את שטחה. המשחקייה שתתפרש על שטח סגור וממוזג של כ-600 מ”ר
 • פעילויות בקניון עזריאלי חיפה

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את הילדים וכל בני המשפחה לקיץ של חוויות ואטרקציות עם הטבות בלעדיות למחזיקי האפליקציה של עזריאלי
 • ערב של מופעים

  קניון שער הצפון מציע לקראת שבועות לחוות את חגיגת החקלאים עם מגוון אירועים לכל המשפחה ועם מופע מיוחד של יובל המבולבל.     
 • תיאטרון הצלליות Teulis מגיע לישראל עם המופע Your Shadow

  תיאטרון הצלליות המצליח מגיע להופעות בארץ עם תוכנית חדשה ומלהיבה. תוכנית אינטראקטיבית Tour Shadow בשילוב 3D ושימוש בטכנולוגיה חדשנית. המופע שמשלב ריקוד ואקרובטיקה יסחוף אתכם לחוויה מסעירה ומלאת מסתורין.
 • 'נגיעות תרבות'

  שותפות חיפה בוסטון תקיים ערב ‘נגיעות תרבות’ שביעי להכרת תרבות יוצאי אתיופיה 26/04/18, בשעה 19:30, תיאטרון חיפה, “חצויה”- מחזה העוסק במגוון של זהויות: זהות אתיופית, ישראלית, נשית  ומהגרת
 • קונצרט יום העצמאות

  התזמורת הסימפונית חיפה  19/4 אודיטוריום חיפה 20:30 ואג פאפיאן מנצח מרק טיקטינר כינור בהשתתפות מקהלת בת שיר
 • תאטרון חיפה

  בלב ליבה של העשייה התרבותית הענפה בעיר חיפה, המהווה מטרופולין של אירועי תרבות ואיכות, ניצב כבר שנים רבות התיאטרון העירוני הראשון בישראל- תיאטרון חיפה. תיאטרון חיפה רואה לעצמו חובה לא רק לספק הנאה לקהל הפוקד אותו, כי אם גם להעלות נושאים בוערים, אנושיים וחברתיים, על סדר היום. הצגות התיאטרון נוגעות בדוקומנטרי, החברתי, הפוליטי כמו גם באנושי והמחנך, היחס לחריגים בחברה ועוד.
 • פסטיבל בייבי לאימהות לקטנטנים

  בעופר הקריון במסגרת פסטיבל baby יוקם מתחם מיוחד ובו יוצעו מגוון פעילויות, הדרכות מקצועיות, מתחם ייעוץ אישי, דוכנים מיוחדים, צילומי סטודיו ומתנה לכל אמא.
 • פסח של מופעים בעופר גרנד קניון חיפה

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מקבל את חג הפסח ומציע שלל מופעים, הצגות, סדנאות יצירה ופעילויות לכל המשפחה במהלך חול המועד. בימים א’-ד’, בתאריכים 1-4.4.18 ב-17:30 ברחבת “לגעת באוכל” בקומה השלישית כניסה וחניה חינם
 • פסטיבל פעילויות ומופעים ללא הפסקה

  חג הפסח הוא חג יצירתי במיוחד – דרך סיפור האגדה ועד היכן נחביא את האפיקומן. רק בתחום אחד אנחנו חייבים להמציא את עצמנו מחדש: איך לשעשע את הילדים לאורך כל ימי חול המועד.
 • פעילויות בקניון עזריאלי חיפה

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את הילדים וכל בני המשפחה לקיץ של חוויות ואטרקציות עם הטבות בלעדיות למחזיקי האפליקציה של עזריאלי
 • "הדרדסים" חוזרים לישראל

  לאור הביקוש הרב “הדרדסים” חוזרים לישראל – בפסח הקרוב כפר הדרדסים תערוכת ענק  לכל המשפחה חוויה מרתקת לילדים ונוסטלגיה להורים בואו לפגוש ולהכיר מקרוב את דרדסאבא, דרדסית,  בר-כוח, קונדוסון, גרגמל וחבריהם, בכפר הדרדסים.  24.3.18 עד 7.4.18  – חוה”מ פסח מתחם הפורום, סמוך ליס פלאנט, באר שבע
 • קרקס רומא בישראל

  החבלים נמתחו, יריעות הבד נקשרו והאוהל הגדול נפתח… חיפה – חוצות המפרץ – 23.2.18 עד 17.3 קרקס רומא מופע מרהיב, מרגש, עוצמתי ובעיקר מרתק היחיד במדינה המציג באוהל נודד מעיר ועיר.
 • קונים ומבלים

  בואו לשלב קניות, בילויים ופעילויות לילדים, במרכזים המסחריים המובילים בחיפה והקריות
 • אתו"ס - החברה לאומנות תרבות וספורט

  אתוס בא לעודד פעילויות פנאי איכותיות, להיות חלק פעיל מחייהם של מאות אלפי תושבי חיפה והצפון ולהוות אבן שואבת לפעילויות תרבות וספורט לתושבי הצפון וישראל כולה,
 • סופגטרון, חוויית תיאטרון

  השנה בחנוכה כל המשפחה מגיעה לחיפה ליהנות מחוויית תיאטרון שלא דומה לשום דבר אחר! מגוון הצגות לפעוטות, ילדים ולכל המשפחה שיהפכו את הבילוי המשפחתי לאיכותי, מעשיר ובמחיר שווה לכל כיס…
 • אתו"ס - החברה לאומנות תרבות וספורט

  אתוס בא לעודד פעילויות פנאי איכותיות, להיות חלק פעיל מחייהם של מאות אלפי תושבי חיפה והצפון ולהוות אבן שואבת לפעילויות תרבות וספורט לתושבי הצפון וישראל כולה,
 • מהוואנה לישראל

  בחודש נובמבר הקרוב צפויה לקהל הישראלי חוויה מיוחדת עם ביקורה ראשון בישראל של להקת המחול המובילה בקובה, “ליזט אלפונסו דאנס קובה” (Lizt Alfonso Dance Cuba ) בניהולה של הכוריאוגרפית הקובנית החשובה ליזט אלפונסו (Lizt Alfonso) הלהקה תופיע בישראל בתאריכים: 7 בנובמבר 2017 באודיטוריום חיפה
 • "פינטה לה קומדיה"

  שלל קומדיות של הבמאי האגדי ואחד מאמני הקומדיה האיטלקית דינו ריזי ומגוון סרטים בגרסה עכשווית. בנוסף למחווה לקולנוע של פאולו וילאג’ו, שנפטר לא מזמן, יוצר דמותו של מנהל החשבונות אוגו פנטוצי, הדמות הקולנועית המפורסמת ביותר באיטליה בשנות ה-70 וה-80.
 • פסטיבל סרטי ילדים במושבה הגרמנית

  בחול המועד סוכות כשחובבי קולנוע יפקדו את פסטיבל הסרטים בבתי הקולנוע בכרמל, יתקיים בסיטי סנטר Outlet במושבה הגרמנית פסטיבל סרטים שיוקדש לילדי העיר, מכל השכונות ומכל המגזרים. בכל ערב בחול המועד, בימים ראשון עד שלישי, 8-10.10.17, מהשעה 19:00 ועד 20:30 יוקרנו ברחבה החיצונית סרטים לילדים בחינם.
 • המסיבה של אתניקס מגיעה לפסטיבל הסרטים

  מכירים את המשפט: “אתה מתחיל הכי מהר שלך ולאט לאט אתה מגביר” – זה בדיוק מה שקורה בהופעה של אתניקס 2017 – “בטוח” המופע החדש.
 • יש בלייד ראנר חדש!

  בלייד ראנר 2049 (Blade Runner 2049), נבחר לסרט הפתיחה של פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 33 חיפה. פסטיבל חיפה הוא אחד משני פסטיבלי הקולנוע היחידים בעולם, שאושרו להקרין את הסרט בבכורה רשמית.
 • "הסיפור של סיימון וגרפונקל"

  סיימון וגרפונקל הם מההרכבים המוזיקליים האהובים בעולם כבר למעלה מ-50 שנה, קשה לדמיין את תולדות המוזיקה בלי השירים שלהם שהפכו תוך זמן קצר לאלמותיים. המוזיקה שיצרו הפכה לפסקול החיים של מיליונים ברחבי העולם. הם זכו באינספור פרסים, נכנסו להיכל התהילה של הרוק’נרול והשפיעו על דורות של מוזיקאים ויוצרים עד עצם היום הזה.
 • מוזיאוני חיפה

  בואו לקבל חוויה של תרבות, אמנות ושאר פעילויות במוזיאונים הטובים של חיפה
 • קליף ריצ'ארד, הצעיר הנצחי חוזר לישראל

  לאור ההצלחה הכוכב האגדי קליף ריצ’ארד חוזר לישראל להופעה אחת בלבד – 10.10.2017 קליף ריצ’ארד, נחשב לאחד הזמרים המצליחים בהיסטוריה של המוזיקה.
 • שלמה בראבא במופע סטנדאפ

  ספורטן חיפה יארח במוצאי שבת הקרובה, ה- 5.8, בשעה 21:00 את שלמה בראבא במופע סטנד-אפ וירטואוזי ומרגש המשלב תאטרון ובידור, הומור ואופטימיות.
 • שלומי סרנגה - "שוברים צלחות"

  שלומי סרנגה, אוונגרד המוזיקה היוונית בישראל, מגיע לשתי הופעות חגיגיות באולם הקונצרטים של אלמא בזכרון יעקב שיתקיימו ביום חמישי, 3.8.17 ובמוצ”ש, 5.8.17.
 • היכל התאטרון מוצקין

  היכל התיאטרון בקריית מוצקין, קובעים את כללי המשחק, מזמין אתכם ליהנות מחווית תיאטרון עם מגוון מחזות הזמר הטובים והחדשים בישראל, מופעי בידור ומוזיקה. החוויה מתחילה כבר …
 • תערוכות ואירועים במוזיאוני חיפה 23.06.2017-29.06.2017  תערוכות חדשות >> הכניסה למוזיאון הרמן שטרוק בימים חמישי, שישי ב- 20 שקלים בלבד “ברלין עיר האורות: בין שתי מלחמות העולם” ו-“שחר מרקוס: דפוס עצמי“ ברלין עיר האורות: בין שתי מלחמות העולם התרבות הברלינאית בין שתי מלחמות העולם הולידה פוריות, עושר אמנותי וחדשנות. התערוכה סוקרת תקופה מרתקת זו בה פעל […]
 • פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-27 יוצא לדרך

  האביב כבר כאן ופסח בפתח. התחלנו לנקות את הבתים, וגם השאלה החשובה מכל עולה – מה נעשה עם הילדים בחופשה ובחג?
 • "הדרך לבוליווד"

  אגדת המחול ההודית שכובשת את העולם בסערה Bollywood Show במופע “הדרך לבוליווד” מאת אשלי לובו
 • קרקס מוסקבה הגדול מכולם מככב בחיפה

  כמידי שנה, גם השנה הקרקס הגדול במדינה, והפעם “קרקס מוסקבה” היחיד במדינה באוהל גדול וממוזג – והנודד מעיר לעיר בטעם של פעם, רק ללא חיות, אבל – עם אטרקציות של 40 משתתפים הטובים בעולם, שלא נראו כאן בעבר !
 • מפגש מושונוב

  מוני מושונוב בערב בידור מיוחד במינו של סטנדאפ, סיפורים, מערכונים, ושירים. זו הפעם הראשונה שמוני מעלה מופע יחיד
 • תמונה בתנועה

  כל חושי כצלמת מעורבים ביצירת התמונה. העין הקולטת את המראה, שמיעת צלילי המוסיקה אליה מותאמות תנועות הריקוד, רצף של מחשבות ורגשות כתגובה לחווית הצפיה, שיש בה שמחה ועצב, מפגשים ופרידות, חושניות, אור וחושך, צבע ואפלה.
 • להתאהב מעל הראש

  דרמה-קומית רומנטית עם ז׳אן דוז׳רדן (זוכה האוסקר על “הארטיסט”) ווירז׳יני אפירה (“נפלאות החושים”) על איש קטן המתאהב באישה גדולה … דיאן היא עורכת -דין יפה ומבריקה. היא שמה קץ לנישואים לא מאושרים וחופשיה כעת לפגוש את גבר חלומותיה.
 • סיבוב חורף מיוחד מאור כהן פיטר רוט

  בעקבות הביקוש, המופע האהוב חוזר למספר מצומצם של הופעות לחורף 2016-17 בהרכב חדש.
 • היכל התרבות נשר

  תאטרון נשר הינו אולם חדש ומפואר המארח הצגות נבחרות, הופעות מוזיקליות, הופעות בידור למבוגרים ולילדים.
 • לבן על לבן : ממלביץ' ועד היום

  בתחילת המאה העשרים, בעקבות עבודתו של קזימיר מלביץ’, הלבן בצורתו הרדיקלית ביותר נכנס לעולם האמנות החזותית. מאז ההצהרה המכוננת של מלביץ’, הפך הצבע הלבן לחלק אינטגרלי. יחד עם זאת השימוש הרדיקלי והבלעדי בצבע הלבן הפך לעתים קרובות לנושא ללעג ולנשק כנגד האמנות ללא אובייקט.
 • המלצות צפייה שיחממו לכם את החורף

  בהקשר של תעשיית הבידור, עונת החורף מתאפיינת בכך שיותר ויותר אנשים מסתגרים בבתיהם ומחפשים תעסוקה ולכן הטלוויזיה היא זו שנותנת מענה מושלם. הנה למשל כמה סדרות שיחממו לכם את התקופה הקרובה
 • פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-32 חיפה

  85 סרטים ישראלים חדשים ישתתפו בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-32 חיפה שיתקיים בחוה”מ סוכות בין התאריכים 15- 24 באוקטובר 2016
 • הכן ילדך לכיפור

  עם ישראל נחלק לשניים, אלו שצמים ביום כיפור ומתפללים בבית הכנסת ואלו שרוכבים על אופניים. לטובת הרוכבים וההורים קבלו מדריך בטיחות קצר שיעזור לכם לעבור את כיפור בשלום .
 • "הנה זה בא"

  פסטיבל בנימינה השני ליצירה ישראלית יתקיים בחול המועד סוכות 2016 הופעות חיות, סרטים דוקומנטריים, סדנאות, “חצרות היוצרים” ושלל אטרקציות נוספות לכל המשפחה
 • לגלות מחדש את המוסיקה הישראלית

  השנה נותן הפסטיבל זרקור על מוסיקה של מלחינות ישראליות, כשלמעלה מעשרים מהן, ותיקות ובנות הדור הצעיר מיוצגות בפסטיבל במוסיקה ווקאלית, קאמרית ובקונצרט של מחזורי שירים.
 • דמדומים الشفق TWILGHT

  גלריה גרנד ART לאמנות עכשווית חוגגת 5 שנים בתערוכה חדשה בשיתוף החוג לאמנות, ביה”ס לאמנויות, הפקולטה למדעי הרוח, אוניברסיטת חיפה
 • אירועי 100 לתנועת דאדא,

  מוזיאון ינקו-דאדא, השוכן בכפר האמנים עין הוד, גאה לארח לראשונה בארץ תערוכה מעבודותיו של האמן הניו-יורקי, בוריס לוריא, ממייסדי תנועת NO!art בשנת ה-100 להולדת תנועת דאדא.
 • אתו"ס החברה לאמנות תרבות וספורט

  אתוס בא לעודד פעילויות פנאי איכותיות, להיות חלק פעיל מחייהם של מאות אלפי תושבי חיפה והצפון ולהוות אבן שואבת לפעילויות תרבות וספורט לתושבי הצפון וישראל כולה,
 • תערוכה של האמן הניו-יורקי בוריס לוריא מייסד תנועת NO!art

  מוזיאון ינקו-דאדא, השוכן בכפר האמנים עין הוד, גאה לארח לראשונה בארץ תערוכה מעבודותיו של האמן הניו-יורקי, בוריס לוריא, ממייסדי תנועת NO!art בשנת ה-100 להולדת תנועת דאדא.
 • סיסמוגרף seismograph

  התערוכה ‘סיסמוגרף- בוגרים ומורים מציגים בצמדים’, מהמחלקה למדיה, צילום וקולנוע, המרכז האקדמי ויצו חיפה היא השנייה מתוך סדרה של שתי תערוכות שהוצגו ברצף (הראשונה- “אחיזה?” 10.3.16).
 • המנטור להצלחה מעשית, חוזר הביתה

  לראשונה מזה 4 שנים, יקיים אולמן את אירוע פריצת גבולות המבוקש שלו, כאן, בקריות, בבית נגלר
 • "עיצוב לאמנות”

  סטודנטים של לימודי חוץ במרכז האקדמי ויצו חיפה עיצבו תדמית לתערוכה ‘100 לדאדא’ המוצגת בימים אלה במוזיאון ינקו דאדא תערוכה של עבודות הסטודנטים תוצג באכסדרת המוזיאון למשך שבוע
 • פקטורי- לילות יצירה חיה

  אירוע שני מתוך סדרת אירועי תרבות ליליים במוזיאון חיפה לאמנות, הכוללים מופעים המתקיימים בו זמנית בחללי המוזיאון, בהשראת התערוכה ‘מאנדי וורהול ועד היום’
 • נופי תרבות

  פתוח! מוזיאוני חיפה והסביבה נפתחים ללא תשלום: יום המוזיאונים הבין-לאומי בסימן “מוזיאונים ונופי תרבות” כניסה חופשית לכ-70 מוזיאונים ברחבי הארץ פעילויות ייחודיות, תצוגות מתחלפות, סיורים מרתקים ותערוכות חדשות!
 • פרחי הרע בספרות, בשירה וברוקנרול

  סדרת מפגשים מוזיקליים בעירתחתית חיפה בהשתתפות אנשי ספרות, מוסיקאים ושחקנים, בהשראת ספר שיריו הידוע של אחד מהמשוררים הענקים שארל בודלר – פרחי הרע.
 • "בין הצפירות"

  בבית לוחמי הגטאות יתקיים זו השנה החמישית כנס “בין הצפירות”, שיכלול הרצאות, מעגלי שיח, סדנאות, סרטים ומופעים המחברים בין יום השואה ליום העצמאות
 • מחכים לניצחון!

  יום רביעי, בשעה 19:45 יתקיים משחק שלישי גורלי הקובע את העולה לחצי גמר הפלייאוף. עירוני עזריאלי קריית אתא זקוקה לניצחון כדי לעלות לחצי הגמר. מחכים לכם!
 • ״זרעי אור״

  במוזיאון עוקשי לאמנות בעכו העתיקה נפתחה תערוכת יחיד של סיגלית אורגד-דורון: צילומים ושירים אישיים. הצילומים נעשו כולם דרך קליידוסקופ ומוצגים כהדפסות על נייר צילום או על גבי מסכים, כמו כן ישנה עבודת וידאו שצולמה דרך קליידוסקופ.
 • מועדון חדש ויוצא דופן הגיע לאזור חיוג 04

  פלאג-אין רמת ישי: חדרי קריוקי פרטיים וחוויה יוצאת דופן
 • העיר הזאת

  מחזה פרינג’ בלשי שזכה לביקורות ושבחים.
 • סטנדאפ - החיים על פי יעל לבנטל

  מופע סטנדאפ חדש אנרגטי, כובש וסוחף, לשחקנית התיאטרון והטלוויזיה יעל לבנטל.
 • La Bella Cubana – הקובנית היפה

  מופע מוסיקלי קובני חושני, בהשתתפות הדיווה הקובנית יאנה אספירנסה מירבל רודריגז,
 • רומאו ויוליה

  סיפור האהבה הגדול של כל הזמנים בלבוש מודרני
 • "Unforgettable – Down the memory Lane"

  הפקת-ענק וירטואוזית ברוח הגלאם של לאס וגאס: הלהיטים המובחרים של שנות ה- 50-60-70, בביצוע זמרים פנומנליים, תזמורת חיה בת 11 נגנים, וידאו ארט אורגינלי, תלבושות ססגוניות ותפאורה צבעונית.
 • "אנחנו הרומנים" מאת יואל ריפל

  המופע ההומוריסטי – מוזיקלי, מעלה בחיוך, קריצה ורגש מאפיינים שונים של העדה הרומנית,על ההווי שלה, אורחות חייה, מאכליה, מנהגיה והפולקלור שלה.
 • שלא ישעמם לכם

  לאלו שמחפשים איך להעביר זמן פנוי במגוון פעילויות, מטיולים ופעילויות לילדים ועד אירועי ערב, בואו לגלות את מה שיכול להיות בילוי שונה