אוניברסיטה בעם 4

"אוניברסיטה בעם" – מחזור רביעי של "אוניברסיטה בעם" יצא לדרך בנשר. במפגש הפתיחה השתתפו 30 הסטודנטים והסטודנטיות, תושבי העיר, המשתתפים בפרויקט 

בתמונה מימין לשמאל: אופיר אבוחצירה, זהבה אשטה וצח אקשטיין. צילום: עיריית נשר

תוכנית "אוניברסיטה בעם", בהובלתה וביוזמתה של המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, פתחה השבוע את שנת הפעילות הרביעית שלה. טקס הפתיחה התקיים בשבוע שעבר במעמד ראש העיר, אבי בינמו, מנכ"ל תוכנית אוניברסיטה בעם, צח אקשטיין, מנכ"ל העיריה, מיכל ליבנה ומנהל המלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, אופיר אבוחצירה. הארבעה בירכו את משתתפי ומשתתפות התוכנית ואף העניקו להם שי מטעם עיריית נשר. את התוכנית בנשר מרכזת זהבה אשטה – עובדת שכונתית במחלקה לשירותים חברתיים בעירייה.

השנה ישתתפו בתוכנית כ-30 מתושבי נשר, כשעבור כשליש מהם זוהי השנה השנייה או השלישית. תחום הידע בו יתמקדו השנה הוא פסיכולוגיה והלימודים יתקיימו באוניברסיטת חיפה.

"החינוך וההשכלה הם בסיס חיוני למימוש עצמי, ופרויקט מבורך זה, מאפשר לרכוש השכלה איכותית. עיריית נשר הציבה בראש סדר העדיפויות את הדאגה לתושבי העיר ופועלת על מנת להעניק לכל תושב ולכל תושבת פלטפורמה שממנה יוכלו להמריא מעלה להצלחה", אמר השבוע ראש העירייה, אבי בינמו.

"אוניברסיטה בעם" מייצרת חיבור חדשני בין האוניברסיטה לבין העם – בין מוקד כוח וידע ציבורי לבין אוכלוסיות שאינן יכולות להגיע למוקד ידע זה בדרך אחרת. במסגרת התוכנית, אוניברסיטת חיפה פותחת את שעריה בפני פוני המחלקה לשירותים חברתיים ומאפשרת להם לרכוש השכלה חיונית ומעשית בסביבה אקדמית. מודל הפעולה הייחודי מביא את הלומדים לקמפוס האוניברסיטה אחת בשבוע, בהסעות מאורגנות.

יפה אלמלח, סייעת בצהרונים, מתחילה את השנה השלישית בתוכנית. "אני בת 60. התחתנתי צעירה ולא זכיתי ללמוד", היא מספרת, "גידלתי חמישה ילדים ולא היה לי זמן. עכשיו אני מרשה לעצמי. מתפנקת. אף פעם לא מאוחר".

מה נותנת לך התוכנית?

"אני מרגישה שהיא נותנת לי ידע. למדתי בשנים הקודמות דברים מעניינים בתחומים של משפטים ורפואה. התוכנית נתנה לי הרבה ידע וכל ידע שנכנס לראש זה טוב. כל מה שאני לומדת, זה טוב. הדברים כבר לא נכנסים לראש כמו מחשב, כמו אצל הצעירים. קצת קשה, אבל משתדלים ומצליחים".

"אני מתפתחת, אני פוגשת אנשים, כיף להיות עם החברות בקבוצה, להכיר אנשים חדשים וללמוד דברים חדשים. אני צמאה לזה. עצם זה שאני יוצאת ללמוד נותן לי הרגשה טובה"

מה הציפיות שלך משנת הלימודים הקרובה?

"להמשיך ללמוד ולהתחזק, לקבל ידע שיחזק אותי בעבודה עם הילדים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר