"עם כל הכבוד, אני לא מוכר ספרי קוראן חרדים ותשמישי קדושה לבדואים ואני לא אמכור מידה סמול לאנשים במידות גדולות והפוך."

איש הפייסבוק מהמובילים בעיר, עידן צצי צדוק, העוסק בניהול קמפיינים ברשתות החברתיות לפי פילוח מדוגם, קיבל השבוע הודעה מפייסבוק שהפילוח שלו על רקע גזעני. אז הוא ענה להם יפה…
ענה לפייסבוק. עידן צדוק. אלבום פרטי

עידן צדוק הידוע כצצי, איש הפייסבוק מהמובילים בעיר, העוסק בניהול קמפיינים ברשתות החברתיות לפי פילוח מדוגם, קיבל השבוע הודעה מפייסבוק שעם כל הפילוחים שלו יש בעיה והוא אפילו ניסה לתייג אותו כגזען אבל צצי לא פראייר וענה להם כמו שצריך.

צצי, פייסבוק התהפכו?

יש לי פילוחים שאני עובד איתם שנים, בחירת קהלי יעד בשיתוף מלא עם פייסבוק כשפתאום נוצרו לי בעיות המתנה של 24 שעות ויותר על מנת שיאשרו לי את קהלי היעד שאנשי פייסבוק היו בעצם שותפים לבחירתם. לא הבנתי מה קרה ואחרי כמה ימים קפצה לי הודעה כמה פעמים שאמרה כי הפילוח שלי הוא על בסיס גזעני. הקטע הוא שכל הרעיון של הפילוח הוא בחירת אנשים ספציפיים אליהם אני רוצה לפנות ועם כל הכבוד אני לא מוכר ספרי קוראן חרדים ותשמישי קדושה לבדואים ואני לא אמכור מידה סמול לאנשים במידות גדולות והפוך. העולם מחולק מאנשים שונים וזה מה שיפה בו. נוצרה לי בעיה עם זה, פוסטים התעכבו ולקוחות התעצבנו ופייסבוק הפסיד את הכסף.

ומה עשו אנשי הפייסבוק בנידון?

הם התקשרו אלי ודיברתי איתם, אמרתי להם- איך אתם מוציאים אותי גזען כשזה אתם המחליטים בכל, הם אמרו שהם בהלם מזה ושזו כנראה הנחתה מארצות הברית והם הפנו את העניין למחלקה הקשורה לזה במטה.

ויש פתרון?

כרגע מצאנו אופציה לעקוף את העניין הזה… אם אני מגדיר שאני לא רוצה שאוהד דאעש יהיה בקהל היעד שלי אז אני יודע מה אני עושה. פייסבוק בגישה האובר פוליטיקלי קורקט שמציפה אותו הוציא אותי כגזען וזה שטויות, אני מפלח את קהל היעד שלי לפי פרמטרים שלו אז אם אני גזען פייסבוק פי אלף.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם