'אחריי לחיפה'

השבוע נפגשו מעל 200 חניכים וחניכות "אחריי!" מרחבי חיפה והקריות במסגרת הפנינג ספורטיבי, במהלכו התנסו בתחנות מאתגרות ומלמדות, כשבסופן ניצחה קבוצת קרית-חיים במקום הראשון.
 

בני נוער רבים משתתפים בפעילויות "אחריי!", בחיפה, הפועלת בעיר בתמיכת 'שותפות חיפה-בוסטון', ובשיתוף עיריית חיפה. מדי שבוע הם נפגשים ומתכוננים לשירות משמעותי בצה"ל, מתנדבים בקהילה, מחזקים את הקשר עם העיר ומקבלים כלים שיעזרו להם בהתמודדויות בהמשך הדרך.

עומרי לוי, מוביל הפרויקט הארצי: "כבר הרבה שנים שאנחנו עורכים את יום הספורט האזורי בחיפה, כיף לפגוש בכל פעם קבוצה של בני נוער מקסימים ושאפתניים. מדהים לראות איך הם בוחרים מרצונם לישון בשטח בתנאים לא קלים, לעבור מסעות, הקפצות, ניווטים ועוד הרבה אתגרים. הם רוצים להתמודד עם קושי  ויודעים שבדרך זו הם מתפתחים ולומדים על עצמאות, עבודת צוות ומנהיגות. חזרתי מחיפה עם חיוך ענק כי "אחריי!" מלמד את כולנו – מדריכים וחניכים כאחד, מה הם ערכים, נתינה ואהבת הארץ."

אחריי בשיתוף חיפה בוסטון בהפנינג ספורטיבי חיפאי . צילום- יחצ

"אחריי!" הנה תנועה ייחודית שהוקמה לפני 18 שנה במטרה לטפח מנהיגות צעירה ולפתח מעורבות חברתית בקרב בני נוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית בישראל. זאת מתוך אמונה כי לכל אחד ואחת ישנה היכולת לנהל אורח חיים בריא ולהיות אזרח שווה. העמותה מעודדת את חניכיה להשתלב כאזרחים תורמים באמצעות חיבור לאבני דרך בחברה הישראלית, ללא קשר למקום בו נולדו ולסביבה בה גדלו. ב"אחריי!" משתתפים כיום כ- 7,000 בני נוער מתוכם כ-3,500 בנות נוער. בנוסף לכך, לעמותה 40,000 בוגרים.

'שותפות חיפה בוסטון' הינה השותפות הוותיקה בישראל, הפועלת מזה 30 שנה להובלת שינוי בחייהם של אלפי אנשים, בחיפה ובבוסטון, בזכות ייזום והובלה של מאות פרויקטים למען הקהילה. השותפות עוסקת בעשייה אינטנסיבית וקידום יוזמות למען מטרות משמעותיות וחשובות העומדות על סדר היום החברתי, ופועלת בהשראת חזון השותפות: "קהילה אחת לב אחד".

אחריי בשיתוף חיפה בוסטון בהפנינג ספורטיבי חיפאי . צילום- יחצ

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בהכי חם