תזונה וכושר: לחגוג בלי להשמין

10 הדיברות של שר סנדה – איך לא להשמין בחג הכי משמין שיש. טיפים לליל הסדר וגם אחריו, וגם מתכון לעוגת פסח דלת קלוריות
מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות? ובכן אביב הגיע, פסח בא והפעם כדי שכל השומנים יפסחו מעלינו- הכנתי לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את החג בשלום מבלי לעלות על המשקל.

 

אכילה מהירה עלולה לגרום לאכילת כמויות גדולות

אכילה מהירה עלולה לגרום לאכילת כמויות גדולות

עשרת הדיברות של "שר פיטנס" לליל סדר חטוב:

1.בערב החג, אנשים רבים "צמים" ולא אוכלים דבר עד ארוחת ליל הסדר- בשל הנימוק שהם רוצים "לחסוך קלוריות". זוהי טעות נפוצה שגורמת להפך הגמור- אכילת קלוריות רבות יותר בארוחת החג!
חשוב מאוד לאכול במשך כל היום, על מנת שלא תגיעו לארוחת החג "מורעבים"- כיוון שבמצב כזה לא נוכל להיות בשליטה ובטח שלא נוכל לבחור בחירות נכונות ובריאות יותר.

2.שימו לב לגודל הצלחת שבה אתם אוכלים, שהרי פעמים רבות אנחנו אוכלים עם "העיניים" וממלאים צלחת ענקית בכמויות גדולות ומיותרות ובכך צורכים קלוריות עודפות לשווא.

3. אכילה מהירה עלולה לגרום לאכילת כמויות גדולות של מזון בזמן קצר, לכן איכלו לאט ובנחת והקפידו ללעוס היטב את המזון. זכרו כי לתחושת השובע לוקחת בין 15-20 דקות להגיע, לכן האכילה האיטית מבטיחה אכילת כמות קטנה יותר- ומספר קלוריות מצומצם יותר.

4. העדיפו לקינוח לפתן פירות או גלידת סורבה על פני עוגה. אם אתם מתארחים ואתם יודעים מראש שקינוחים דלי קלוריות לא יהיו שם- הכינו בביתכם מבעוד מועד עוגה דלת קלוריות לפסח (מצורף מתכון "שר פיטנס" לעוגת אגוזים) וקחו אותה איתכם לבית שבו אתם מתארחים. כך גם תוכלו לאכול קינוח דל קלוריות וגם תצאו נחמדים.

החליטו מבעוד מועד מה אתם מעדיפים לאכול והימנעו מ"התנפלות"

החליטו מבעוד מועד מה אתם מעדיפים לאכול והימנעו מ"התנפלות"

5. הרחיקו את המצות מכם- שהרי קלוריות רבות בארוחת החג מגיעות מ"נשנוש מצות" מיותר. שימו לב שאתם לא לוקחים בכל רגע עוד חתיכת מצה והתמקדו בארוחה בבשרים, בדגים ובעיקר- בסלטים.

6. הקפידו על שתיית מים מרובה לאורך כל היום וגם בזמן הארוחה. העדיפו לשתות מים על פני משקאות מוגזים. גם בשתייה החריפה- העדיפו יין אדום יבש על פני יין אדום מתוק.

8. אל תגיעו למצב שבו אתם מרגישים לאחר האוכל "מפוצצים". פעמים רבות אנחנו אוכלים רק בגלל ש"טעים לנו" ולא בגלל צורך פיזיולוגי אמיתי. לכן חשוב שתשימו לב להבדל בין אכילה שמגיעה ממקום של צורך כמו "רעב" לבין אכילה שמגיעה ממקום של דחף כמו "טעים". פשוט ברגע שאתם שבעים- הפסיקו לאכול!

המתכון לעוגת אגוזים דלת קלוריות

המתכון לעוגת אגוזים דלת קלוריות

9. ישיבה ארוכה סביב השולחן עלולה להביא לאכילה מרובה ומיותרת- היו מודעים לכך והעדיפו לעזור בהגשה ובפינוי.

10. לפני הארוחה ובכלל הכי חשוב- להתכונן מנטאלית, לקבוע לעצמנו יעדים בראש ולתכנן את סדר היום והארוחה! החליטו מבעוד מועד מה אתם מעדיפים לאכול והימנעו מ"התנפלות" על כל המאכלים הנמצאים בשולחן. תיהנו מאווירת החג ומהמשפחה ואל תשימו את האוכל בעדיפות ראשונה.

 

שר סנדה – מנטורית ומאמנת בינלאומית, בעלת חברת ״שר פיטנס״ המתמחה בהרזיה וחיטוב הגוף הנשי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות