חג החגים בליאו באק

בליאו באק מאירים את החג בהבנה בין דתית .חוגגים חנוכה לצד חגי דצמבר של העדות הדתיות השונות בעירנו.
מנכ"ל ליאו באק דני פסלר: "בליאו באק חוגגים פלורליזם ורב תרבותיות כל ימות השנה ובמיוחד בחודש דצמבר המציין בעירנו את חג החגים. אנחנו בליאו באק מוצאים בחגי דצמבר את החיבורים המשותפים לחנוכה ולקריסמס על בסיס ערכי של הדתות השונות. אנחנו מאפשרים, לצד שימור הזהות הפרטיקולרית, גם הזדמנות לחגוג את הרב תרבותיות והשוני המאפיין את התושבים בכרמל המערבי, ממקום של כבוד."

בתמונה: מתנס ליאו באק במרכז רות לנוער
צילום: ליאו באק.

החל מראשית דצמבר ליאו באק ובעיקר המתנס על שלוחותיו הפזורות ברחבי העיר לובש חג, אור וקישוטים מסורתיים. בבתי הספר מקדישים מעמדי חנוכה להעצמת זכויות אזרח. במתנס –  חוגגים תוך הבנה בין דתית, ובבית הכנסת אוהל אברהם חגיגה קהילתית עם חברי הקהילה.

אירועים חגיגות וטיולים משותפים מציינים את התקופה. בין השאר יוזם המתנס בשלוחת מרכז רות לנוער פעילות משותפת לילדי כל הדתות בשכונה, הצגות ילדים, קרקס ופעילויות נוספות בשיתוף עיריית חיפה ושגרירות ארהב בישראל. במרכז קלור שלוחת מתנס ליאו באק בעין הים, מבשלות נשים יהודיות וערביות ממטעמי החגים, תושבי השכונה יהודים וערבים מטיילים ומארחים בשביל התיירות הסובב את השכונה. במועדון הספורט מקיימים טורניר כדורגל המאחד מגזרים שונים ובנות  מליגת הכדורסל  ומשפחותיהן חוגגות יחד את חג החגים עם מאכלים מסורתיים של בני הדתות יהודים נוצרים ומוסלמים באירוע פרטי ומושקע.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך