מתכוננים לכיתה א' עם מומחים

קופת חולים כללית תחל החודש בהפעלת סדנאות מיוחדות שיכינו את הילדים לעלייה לכיתה א'. הסדנאות ייערכו בחיפה
במהלך 8 מפגשים נלמדים: התארגנות, פתרון בעיות, ריכוז, אחיזת עיפרון ועוד. צילום: כללית

במהלך 8 מפגשים נלמדים: התארגנות, פתרון בעיות, ריכוז, אחיזת עיפרון ועוד. צילום: כללית

בעוד כחצי שנה יתחילו בני ה – 6 את כיתה א'. "בדרך כלל, ההכנות כוללות רכישת ילקוט, קלמר ומדי בית ספר. אך ההכנה האמיתית היא בתחום המוטורי, קוגנטיבי, שפתי, חברתי ורגשי", מציינת ענת קונס – מנהלת שירות הריפוי בעיסוק של הכללית במחוז חיפה וג"מ.
"מדובר בשלב משמעותי ובשינוי דרמטי ותובעני בחיי הילד ומצאנו שגם ילדים רגילים ואף מוכשרים מאוד זקוקים להכנה והדרכה, כדי להבטיח את השתלבותם הטובה – מבחינה חברתית ולימודית – בחיי בתי הספר השונים כל כך ממה שהכירו בגן", מסביר צוות הריפוי בעיסוק של הכללית. "מנסיוננו", מציין צוות המנחות, "מומלץ שהילד יעבור כבר עתה תוכנית הכנה לקראת השתלבות בבית הספר. הנתונים מראים שכ- 30 אחוז מהילדים אינם בשלים להשתלבות בבית הספר. חוסר הבשלות משפיע על סיכוייהם להצליח בלימודים, גם כאשר היכולת הקוגניטיבית שלהם גבוהה ולעתים החוויה הקשה מהכניסה לבית הספר עלולה להגרר לאורך שנים ולהצרב בדימוי העצמי של הילד.
סדנת הכנה לכיתה א"תוכנית הכנה מקלה על השתלבותו ומאפשרת לאתר ולטפל בעיות אפשריות כמו חיזוק חגורת כתפיים, קושי בריכוז או בהשתלבות חברתית. את חודשי הקיץ, ממש לפני הלימודים, מומלץ לפנות להנאות החופש הגדול, ללא הלחץ של סדנת ההכנה".
על רקע זה, פותחת כללית, החל מחודש אפריל, סדנאות הכנה לקראת כיתה א', המועברות על ידי מרפאות בעיסוק מהמכונים להתפתחות הילד של הכללית, להן ניסיון רב בעבודה עם ילדים צעירים.
הסדנה תערך בחיפה במרכז הסדנאות של כללית במרפאת רמות רמז (מרכז נוסף הוא במכון להתפתחות הילד בקריות) והיא מבוססת על קבוצות קטנות, של 8 ילדים. במהלך 8 מפגשים נלמדים היבטים שונים, כגון: התארגנות, פתרון בעיות, ריכוז, אחיזת עיפרון ועוד. החלק האחרון של המפגש מוקדש לשיחה עם ההורים וכן המפגש האחרון נערך רק עם ההורים, ללא הילדים, כי חשוב שההורים יהיו מעורבים ומודעים לקשיים שונים עמם עלול הילד להתמודד ויהיו מצויידים בכלים נכונים להתמודדות עמם, להיות מציינים מומחי הכללית.
הורים לילדים שהשתתפו בשנים עברו בסדנאות מדווחים, כי השתלבותם בבית הספר היתה טובה בהרבה משל אחיהם הבוגרים שלא זכו לסדנא כזו וכי התוצאות מדברות בעד עצמן.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות