מציאות נפרדת

גלריה גרנד ART לאמנות עכשווית בתערוכה חדשה פנחס אברמוביץ – מציאות נפרדת Abramovic Pinhas – מחווה ממייסדי "אופקים חדשים" פתיחה יום ה' 21.12.17 בשעה 19:00 התערוכה נמשכת עד 26.2.18

סדרת הגדר הטובה פנחס אברמוביץ צילום ענבל אור-לב

בתערוכה 'פנחס אברמוביץ – מציאות נפרדת', מוצגות עבודות נבחרות משלוש סדרות (מאוסף פרטי): 'חלונות' (1960 – 1981) 'הגדר הטובה' (1980 – 1981) ו 'נופים אורבאניים' (1945 – 1979). בתצוגה זו, ניתן להבחין בהבדלים בהתייחסותו של האמן לנושאים ולערכים הסגנוניים שהעסיקו אותו בזמנים השונים, במיוחד יחסו למציאות, לנוף ול 'מציאות הציורית', אברמוביץ כתב על כך ביומנו האישי: "ההתלבטות שלי בציור היא הרצון ליצור עולם מציאותי המובן לי. הדבר אותו אני חושב וחש חייב להיעשות ממשי, כי האמנות היא יוצרת מציאות".

בתקנון אגודת 'אופקים חדשים' שעליו נמנה האמן, הוגדרו מטרותיה של הקבוצה ומוקדו בשתי דרישות עיקריות העומדות בפני האמנות הישראלית החדשה: הדרישה ללוקאליות (מקומיות, מקוריות) והדרישה לאוניברסאליות (זיקה לאמנות המודרנית הבינלאומית) כמו- גם היחסים המורכבים ביניהן. ההפשטה ייצגה בפני אמני 'אופקים חדשים' את 'הזמן' ופריס – את 'העולם'.

בסדרת 'חלונות' אברמוביץ היה נתון להגדרת 'סגנון', 'אקלים' וערכים אסתטיים, צורניים (רישום, צבע, קומפוזיציה, תנועה וכו') החלון היה עבורו סוג של 'טבע דומם'. אם-זאת, מייצג מציאות ציורית משתנה בסדרת 'חלונות', אברמוביץ היה נתון לפיתוח סגנון 'המופשט הלירי', ליצירת 'אקלים' והתמודדות עם בעיות הציור – הערכים האסתטיים והצורניים (רישום, צבע, קומפוזיציה, תנועה) החלון היה עבורו סוג של 'טבע דומם'. בדרך כלל החלון אטום למראות ולמציאות שמחוצה לו. אם-זאת, מייצג 'מציאות ציורית' משתנה ומלאת התרחשויות.

הסדרה מאופיינת במערכת צבעונית, עשירת ניואנסים בגוונים כחלחלים וירקרקים, שמשולבת במבנה צורני מלבני או מרובע, הממוקם במרכז הקומפוזיציה.

'המופשט הלירי', הנו סגנון של אמנות מופשטת המביע הלך רוח אישי של האמן שיוצר חוויה אמנותית בדומה להאזנה לשירה כתוצאה מהתבוננות ביצירה המופשטת. המכחול משמש ביד האמן בדומה לכלי נגינה בידי המוסיקאי.

הואיל וזהו מושג חשוב, המאפיין רבים מאמני קבוצת 'אופקים חדשים' ששימש שלב חיוני בהתפתחותו האמנותית של פנחס אברמוביץ, מן הראוי להסביר מושג זה במילותיו של הצייר ומבקר האמנות רן שחורי, המצוטט בספרם של עפרת ולויטה: "המופשט הלירי הוא מופשט חופשי ואקספרסיבי, מעודן, המדגיש את האמורפי והפקטורלי ונשען על מונכרומיות, צבעונית ועשירה.  אווירתו מופנמת, אינטימית ואנינה, שומר על מידה של גמגום וחספוס וסולד מקלילות אלגנטית, מתעלם לחלוטין מהמרכיב הצורני".

פנחס אברמוביץ סדרת הגדר הטובה צילום ענבל אור-לב

בשונה מכך, בסדרת 'נופים אורבאניים'  ו 'הגדר הטובה', אברמוביץ יצא אל הנוף ואל המרחב הטריטוריאלי. המושג 'מקומיות' קיבל משמעות פוליטית, ורישומי 'הגדר הטובה' הנם מלאי עוצמה, הבעה ודימויים

שנגזרים מהמקום כגון: גדרות-תיל, אנטנות, מעברים ודמויות.

הגדר הטובה היא כינוי לגבול הצפוני, שהוקמה בשנת 1976 עם פרוץ מלחמת האזרחים בלבנון. לאורכה

הוקמו שש תחנות שהעניקו שירותי רפואה למיעוט הנוצרי מרוני ששיתף פעולה עם צה"ל. ליד מטולה נפתח שער ראשי ששימש למעבר סחורות ופועלים מלבנון לישראל. שער זה נקרא שער פטמה המופיע בציורים רבים בסדרה זו.

ב-1977, עברה עילית, בתו הצעירה של האמן, להתגורר עם משפחתה בקרית שמונה. אביה נהג להתארח אצלה ולנסוע עם חתנו לגבול הצפון כדי לצייר את הגדר הטובה. עילית מספרת שאביה התרשם עמוקות מהניגוד הקיצוני בין הנוף הפסטורלי המרהיב של אצבע הגליל לבין נוכחותם המאיימת של גדרי התייל, מגדלי השמירה והאנטנות העגולות של לווייני התקשורת. ברשומים שעשה במקום, התמקד ברכיבים אופייניים של הגדר והנוף בעוד שבסדנתו הביע את תחושותיו בקומפוזיציות אקספרסיביות חדורות חרדה. הרקע מעוצב בקווקווים בזוויות שונות, דבר המעורר אי שקט בנוף הלכאורה שלו.

'משטר הראייה' שהינו קוד ויזואלי / תרבותי דומיננטי שהוחל על הציור משנות ה- 60 ואופיין בהקשר ל 'אופקים חדשים' בכלל ולאברמוביץ בפרט באסתטיקה לירית ורגישות צבעונית שבין נוף להפשטה השתנה בציור שלו משנות ה- 80. אברמוביץ ציין ביומנו האישי: "תמיד חיפשתי לחדש את עצמי ולשמור על ביטוי אישי". ד"ר רון שפיגל, ראה באמירה זו את מהות כוונתו של האמן בנסותו להגדיר את ייעודו כצייר, ובשנת 2015 הוציא לאור ספר שמתייחס לאוסף המוצג בתערוכה זו ושכותרתו: 'פנחס אברמוביץ – ביטוי העצמי'.

פנחס אברמוביץ (ליטא 1909 – 1986 ישראל), ממייסדי הזרם האמנותי הישראלי 'אופקים חדשים' תנועה שביקשה לעודד את השפעת האמנות הבינלאומית על האמנות החזותית בישראל באמצעות גיבוש פיסול וציור בעלי סממנים מופשטים ליריים. אברמוביץ כיהן כמזכיר הקבוצה במשך כל שנות פעילותה (1948 – 1963), נמנה עם מקימי כפר האמנים עין הוד (1954) יו"ר אגודת הציירים והפסלים בתל אביב (1984 – 1981) ונשיא כבוד של האגודה, נחשב לצנועים שבאמני הקבוצה אך יש שראו בו אמן מקורי שהתפתח בהתמדה ושילב בעבודותיו איכויות דקורטיביות מזרחיות עם האמנות המודרנית המערבית וההשפעה של 'אסכולת פריס'. הוא לימד בסמינר הקיבוצים (1972 – 1952)

פנחס אברמוביץ סדרת חלונות צילום ענבל אור-לב

ונחשב למחנך מעולה בתחומי הציור הרישום, הדפס משי והקרמיקה. זכה בפרס מונקו (1967), פרס ע"ש דיזינגוף מטעם עיריית תל אביב (1968) תעודת הוקרה מטעם איגוד אמני פרנקפורט (1985).

את לימודי האמנות שלו החל אברמוביץ' בשנת 1925 בעיר קובנה, כשהחל ללמוד בבית הספר לאמנות. בשנת 1927 החל בפעילות ציונית במסגרת תנועת "השומר הצעיר", ולבסוף עלה בשנת 1929 לארץ במסגרת תנועת "החלוץ", והתיישב בחווה חקלאית בבנימינה.

בתחילה עבד אברמוביץ' כפועל, ובהמשך הצטרף כחבר אל קיבוץ בית זרע, שם גם המשיך בלימודי הציור שלו. בשנת 1932 עבר אברמוביץ' לתל אביב, שם עבד במשך שנתיים בסטודיו של יוסף זריצקי. בשנת 1934 התקבל כחבר באגודת הציירים. בשנת 1935 נסע אברמוביץ' לפריז, התחבר לאווירה התוססת של העיר, ונשאר לגור בה במשך שנה וחצי בכדי לספוג מן הפעילות האמנותית התוססת שהתקיימה בעיר באותן שנים, בעיקר בקרב ציירי "אסכולת פריז". ביקור זה השפיע רבות על ציוריו בהמשך. בתקופת שהותו בפריז למד במסגרת האקדמיה לאמנויות יפות, גראנד שומייר. בין השנים 1938 ל-1941 היה אברמוביץ' פעיל במסגרת אירגון "ההגנה", ואף שירת בפלוגה בפיקוד אורד ווינגייט. בין השנים 1942 ל-1943 התגייס לצבא הבריטי, ובמסגרת זו שהה במצרים עיראק ופרס, תרבויות שהשפיעו על ציוריו בהמשך.

ציוריו של אברמוביץ' משתייכים לזרם המופשט הלירי, ובהם הצורות וכתמי הצבע מתפתחים בצורה עצמאית ללא תלות בנושא פיגורטיבי מסויים. הציורים צוירו בטכניקות שונות, כולל שמן על בד, צבעי מים ורישום על גבי נייר, והתאפיינו בצבעוניות ססגונית היוצרת פסיפס צורות וצבעים. דווקא ציורי השמן של אברמוביץ היו לעיתים כבדים יותר בצבעיהם, ומחושבים יותר בקומפוזיציה ובצורות.

במהלך שנות הארבעים התמקד אברמוביץ' בציור נופים ישראליים אפיניים ונושאים מזרחיים. הוא צייר בטבריה, זכרון יעקב, צפת וערים אחרות, כאשר לעיתים הוא מצייר את הנוף עצמו ולעיתים מכניס את הנוף לתוך מבנה

פנחס אברמוביץ סדרת חלונות צילום ענבל אור-לב

גיאומטרי מופשט. נושא נוסף הנמצא בעבודות מן התקופה הזו הוא מוטיבים ועיטורים מעיראק ופרס, זכר לתקופה בה שירת שם בצבא הבריטי.

במהלך שנות החמישים הרבה אברמוביץ' לצייר נופים אורבניים אותם הוא פרס וחיבר למעין שטיח צבעוני ועליז בו המבנים משתלבים אלו באלו. בציוריו הופך החלל לשטח, והעצמים מאבדים את גופם והופכים לקישוטים. בסוף שנות החמישים צייר סדרה של ציורים בהשפעת ביקור אותו ערך בדרום אפריקה, בהם עשה שימוש רב בצורות ריבועיות ובצבעים רכים ובהירים

בתחילת שנות השישים התמקד אברמוביץ' בציורים מופשטים, בהם מונחים צבעי השמן בשכבות עבות על מנת ליצור תלת מימדיות הנעדרת לעיתים מציורים מופשטים. לקראת סוף שנות השישים הופיעו בציוריו סמלים וצורות מסוגים שונים, כולל סמלים דתיים מכל הדתות, והעיסוק בסימבוליקה הפך למרכזי בציוריו. נושא נוסף בו עסק אברמוביץ' בסוף שנות השישים ותחילת שנות השבעים היה סידרה של ציורים בנושא החלל.

אוצרת: שירלי משולם

שעות פעילות: א-ה 12:00 – 20:00, ו' 10:30-13:00

גלריה גרנד ART לאמנות עכשווית

עופר גרנד קניון, קומה 3 דרך שמחה גולן 54, חיפה

טל. 04-8121111

050-5912953


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי

 • סוגרים את החודש עם הילדים ב-BIG צ'ק פוסט

  היום יום שני ב 17:30 מצטרפים נסיכה היפיפייה בהצגה לכל המשפחה- סינדרלה,  יום רביעי ב-17:30 מגיעים לשעת סיפור עם גלידה וקפה במתנה ממול לסטימצקי, הכניסה חופשית והפעילויות ללא תשלום
 • חופש גדול בחוצות המפרץ אאוטלט

  הפעלת אוזניות אינטראקטיבית ומגוון מופעים והצגות- הכניסה להצגות והמתקנים חופשית- ללא תשלום!
 • גאוות המפרץ

  התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים, חוזרת לבמות בקונצרטי קיץ חגיגיים וסוחפים בחיפה
 • הפקת ספר 85 שנה למועדון רוטרי חיפה

  השבוע נערכה ישיבה לסיכום שנת הפעילות של מועדון חיפה. השנה חגג המועדון 85 שנות פעילות מפוארת בעיר חיפה. לרגל חגיגת ה 85 הפיק המועדון ספר יובל המסכם 85 שנות היסטוריה ופעילות של המועדון
 • רוטרי חיפה המועדון המצטיין בישראל ובאזור

  בטקס חגיגי של החלפת נגידי רוטרי ישראל שנערך אמש בהרצליה השתתף גם אורח הכבוד נשיא רוטרי העולמי מר בארי ראסין. באירוע זה הוענק פרס האזור למועדון רוטרי חיפה
 • חודש הספר העברי

  קניון עזריאלי חיפה חוגג את חודש הספר העברי עם יריד מבצעים ברשת סטימצקי וצומת ספרים ומשעות סיפור מוסיקליות לקטנטנים
 • גרנד - זה כל הסיפור

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר עורך לכבוד שבוע הספר הישראלי פעילויות מיוחדות לכל המשפחה בתאריכים: 10.6 ו-12.6, בשיתוף עם רשת "צומת ספרים".
 • קניון עזריאלי חיפה "לובש לבן"

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את לקוחותיו לחגיגת שבועות ססגונית וייחודית המציעה מטעמים של מיטב תוצרת הארץ
 • שבועות במוזיאון ינקו-דאדא, עין הוד

  בחג השבועות 9.6.19 תתקיים ההצגה "ילד בוץ" של תיאטרון הקוקיה, פעילות לילדים ולכל המשפחה ב"מעבדאדא" ובמהלך כל היום יתקיימו סיורים בכפר מלווים בסיפורים.
 • ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת, בספורטן חיפה!

  אם אתם ישראלים בכל המובנים ומתים על תוצרת הארץ זה בדיוק הפסטיבל אותו אתם ממש לא רוצים לפספס! 
 • חוגגים שבועות בחוצות המפרץ

  חוגגים שבועות לכל המשפחה – בחוצות המפרץ מגוון מופעים, מתנפחים, מתחם סדנאות יצירה, מתחם ביוטי הכולל איפור, קעקועים וצמות ועוד.. הכניסה לפעילויות – ללא תשלום
 • מבקרים בגרנד בחג הביכורים

  עופר גרנד קניון חיפה – מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחוויית ניחוחות וטעמים לכבוד החג הכי חגיגי בשנה! האירוע יתקיים בימים רביעי עד שישי, 5-7.6, בחסות חנות המעדנים והדליקטסים באשר פרומז'רי.
 • סופשבוע של אופרה

  גם בקיץ הקרוב חוזרת האופרה הישראלית לעכו לסוף שבוע של מוסיקה שיתקיים, זו השנה השישית, במצודה הצלבנית של העיר עכו
 • "שפים קטנים" בהשראת סיפורים גדולים

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך מדי יום שלישי סדנאות בישול בריא לילדים:  "שפים קטנים", בהנחיית הצוות המקצועי של "מבשלים עם תמי".
 • שישי Live במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה, יערוך בימי שישי, במהלך חודש יוני,   במופעי  שישי Live .
 • מופעים והצגות קיץ במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ,  בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  מציע בימי שבת, בחודש יוני מופעים והצגות לילדים ולכל המשפחה.  
 • תערוכת "דרכים נעצמות"

  אירוע מיוחד בתערוכת "דרכים נעצמות" שמוקדשת ליצירתו של שלומי שוורצברג במוזיאון ינקו דאדא
 • פסטיבל היין חוזר לחיפה

  לאחר ההצלחה לה זכה בשנים האחרונות פסטיבל היין המסורתי ובתזמון מושלם לחג השבועות, חוזר בתאריכים 5-6.6 הפסטיבל אל חיפה ואל רחבת גן האודיטוריום המקסימה.
 • ערב התרמה לעמותת ימין סעד

  עמותת "ימין סעד" תומכת ומלווה ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם מחיפה והקריות.
 • של מי החיים האלה

  אחת ההצגות המצליחות בשנות השבעים בלונדון ובברודווי ועובדה גם לסרט קולנוע בכיכובו של ריצ'ארד דרייפוס.
 • Leftovers

  תערוכה חדשה ב"מוזה 42", מכללת אורנים, פתיחה: רביעי 22.5, Leftovers הוא פרויקט אוצרותי שבמרכזו יצירה משותפת של שישה אמנים, סטודנטים לתואר שני, שהם אמנים / מורים
 • פסטיבל "חקלאות, ים ואדם"

  המועצה האזורית חוף הכרמל ועמותת התיירות "כרמלים" מזמינות את הקהל הרחב ליהנות מחג הקציר בנוף הירוק    
 • רוטרי חיפה והטכניון: באוהאוס בחיפה

  יוזמה עצמאית של מועדון רוטרי חיפה מביאה לקידום קשר חשוב בין הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון לאוניברסיטה בדסאו עיר הבאוהאוס בגרמניה.
 • מוני מושונוב באדיבות מרכז עולי אירופה

  יום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה

  כ- 100 איש הגיעו ליום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה בנושא מעגלי תקשורת במציאות משתנה בדיור מוגן
 • מסיבת הרס

  תערוכה "מסיבת הרס" מבקרת את השינויים הערכים החברתיים, התרבותיים, הקהילתיים והסביבתיים הבאים לידי ביטוי בהרס השיכונים הציבוריים ובבנייה החדשה למגורים.
 • "ירחים אלטרנטיביים" ו"צייר את דוד"

  עבודות וידיאו, יצירות רישום וציור של האמן הגרמני רוברט פופלב
 • ביקור הנשיאה העולמית של  ארגון אינרוויל בחיפה

  ארגון אינרוויל (Inner Wheel) הוא ארגון עולמי של נשים מתנדבות הפועל לצד מועדוני רוטרי. בישראל חברות בארגון, זו לצד זו, נשים יהודיות וערביות. 
 • מתנת חג לעיר ממועדון רוטרי חיפה

  בפקניק רב משתתפים חגגו חברי מועדון רוטרי חיפה את חנוכת חורשת רוטרי לשכנות טובה הממוקמת על צלע ההר ליד אכסניית הנוער
 • תערוכת Cultural Mosaic

  פתיחת חגיגית של תערוכת הציורים של אמן האקוורלים (ציורי מים), רהול צ'אקרבורטי, תתקיים ביום ראשון, 12.05.2019
 • יריד משחקי חשיבה בעופר גרנד קניון חיפה

  מגוון משחקי חשיבה ב-25% הנחה, טורניר נושא פרסים בכל יום, הנחות בלעדיות בימי היריד ללקוחות my OFER ועוד.
 • מורשת בעצמאות

  ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים פותחים דלתות ב-71 אתרי מורשת.
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 3

  סופ"ש פעיל בבית הגפן, חיפה – סיורים, מופעים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • מופעים והצגות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ממשיך עם מסורת הצגות לילדים ולכל המשפחה  בימי שישי עם מופעי "שישי "LIVE ובימי שבת במהלך חודש מאי. הפעילות כוללת הצגות, מופעים ופעילויות בחינם
 • הזוכים בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים

  למעלה מ-30,000 מבקרים פקדו עד כה את הפסטיבל שיימשך עד ה-24 לחודש, ונהנו משפע הצגות מקור, הצגות מובילות של מיטב תאטראות הילדים בארץ וממופעי רחוב שנבחרו מרחבי העולם.
 • פסח על-חלל בעופר גרנד קניון

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך פסטיבל פסח על-חלל עם שלל פעילויות ומופעים לכל המשפחה!
 • פסטיבל פסח בקניון עופר הקריון

  קניון עופר הקריון, מקבוצת קניוני עופר חוגג את חג הפסח בפסטיבל פליי דייט עם מגוון הפעלות ומשחקים אתגריים במהלך חו"ל המועד
 • "ירחים אלטרנטיביים"

  עבודת וידיאו של האמן רוברט פופלב בשיתוף האמנית נדין שליפר
 • We Could Be Heroes

  תיאטרון קליפה גאה להציג את הפרויקט " We Could Be Heroes" . הפרויקט, הינו אירוע פרפורמטיבי, אשר יוצג לקהל הרחב במרחב ציבורי החל מה14 באפריל וב40 ערים שונות ברחבי הארץ.
 • "שפים קטנים"

  סדנאות בישול בריא לילדים בעופר גרנד קניון חיפה
 • בקק״ל יודעים שבא אביב

  מה לעשות עם הילדים בחופשת פסח? קרן קימת לישראל מציעה מגוון פעילויות חינמיות לילדים (והוריהם) בפריסה ארצית במיוחד לחג האביב ולמזג האוויר הנעים, המתאים לטיולים ברחבי הארץ שצפוי בחול המועד פסח
 • שבת משפחות קבוע בקניון סינמול

  מידי שבת קניון הסינמול פותח את שעריו למשפחות הצפון, לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00.
 • בית הספר לקוסמים צעירים

  בפסח הקרוב בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים מוצאים את ליאור סושרד הבא בבית הספר לקוסמים צעירים – הדור הבא של הקוסמים בישראל
 • רוטרי חיפה תורם לנזקקים לפני החג, "קמחא דפסחא".

  מועדון רוטרי חיפה מגייס מחבריו גם השנה כבכל שנה תרומות נדיבות למען "קמחא דפסחא". התרומות מיועדות לבית ההסעדה
 • "שרוולי עצים"

  אירוע שירה בשיתוף הליקון במוזיאון ינקו-דאדא במסגרת השתתפותה של המשוררת נדיה עדינה רוז במקבץ התערוכות 3D
 • פסטיבל מפה ומצה - בחג הפסח

  מופעים לכל המשפחה, מפגשי סופר, הצגות לילדים, סדנאות יצירה, הפעלות מיחזור ופעילויות מלאכות קדומות
 • פסטיבל תחביבים במתחם חוצות המפרץ

  במהלך חול המועד פסח פסטיבל תחביבים בין התאריכים 21.4.18-24.4.18, ימים ראשון עד רביעי, אשר יציע מגוון רחב של פעילויות מעשירות להורים ולילדים.
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  קניון הסינמול פותח את שעריו בפני משפחות הצפון לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00, ועכשיו הקניון מציג את הפעילויות החדשות בחודש אפריל.
 • ביום הבחירות בוחרים לבלות בגרנד!

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין את כל משפחות הצפון וילדיהם ביום הבחירות, יום שלישי ה-9.4, להופעה של כוכבת הילדים "היללי",
 • מופעים והצגות בימי שבת בחודש אפריל במתחם חוצות המפרץ  

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET, בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך עם מסורת הצגות ומופעים לילדים ולכל המשפחה,  בימי שבת, גם בחודש אפריל.
 • הפנינג בחירות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה חוגג את יום הבחירות בהפנינג לוהט
 • אמנים במושבה פרדס חנה כרכור

  מזה שני עשורים נחשב למוסד אמנותי מוביל. חובבי אומנות ותרבות על משפחותיהם מכל רחבי הארץ פוקדים את מושבת האמנים והיוצרים הגדולה בישראל לשלושה ימים.
 • פסיפס של ארץ ישראל בחול המועד פסח

  30 מוזיאונים ואתרים הנפתחים לציבור חינם בכל ימי חול המועד פסח, בחסות בנק הפועלים
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 2

  סופ"ש שני פעיל בבית הגפן: סיורים, מפגשים, סרטים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • בשורה חשובה להורים ולילדים לקראת הפסח

  פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות הילדים יקיים השנה לראשונה גם הצגות המותאמות לילדים בעלי צרכים מיוחדים
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  בשבת הקרובה 30.3 המבקרים בקניון ייהנו מסדנת אפייה מפתיעה לקונדיטורים הקטנים – סדנת קפקייקס.
 • ביום הבחירות בוחרים בהפנינג בנמל קיסריה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה ססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • סימנים של חולשה

  תזמורת המהפכה – מגופי המוסיקה הצעירים והנועזים הפועלים כיום בארץ בניהולם של רועי אופנהיים וזהר שרון -חוברת אל ברי סחרוף ורע מוכיח כשאליהם תצטרף גם מקהלת בת שיר – הסימפונית חיפה
 • ירח משתקף באספלט

  גלריה בית הגפן וסטודיו משלך שמחות להודיע על פתיחת תערוכה קבוצתית בפרויקט 'מנהיגות נשים בתרבות' של אמניות המגיעות ברובן מרקע מסורתי.
 • סופ"ש של טעמים בגרנד מרקט

  עופר גרנד קניון חיפה מקבוצת קניוני עופר מציג, זו השנה הרביעית, את יריד האוכל הגדול, המגוון והאיכותי בצפון, "הגרנד מרקט".
 • מוזיאון ינקו דאדא מציג שתי תערוכות חדשות:

  לנה ועודד זידל, ובחלומי… ינקו – עבודות המגיבות ליצירותיו של מרסל ינקו – אייל אסולין – MAU – עבודת קיר בה מוצגים סממני סטטוס היסטוריים אל מול אלה העכשוויים. פתיחה שבת 23.3.19 בשעה 13:00
 • פורים שובר קופות

  חגיגות ענק לכבוד פורים בקניון הסינמול ברוח הקולנוע , בין התאריכים 20.3-22.3 קניון סינמול הופך לפסטיבל פורים.
 • נטלי אילון, ביצה וולקנית, סטילס צילום באדיבות המכון לאמנות / אורנים

    הגלריה I מכללת אורנים

  תערוכה חדשה: מעט אש בכלי נטלי אילון ואבי סבח  אוצרת אורית בולגרו פתיחה 17.3.19, ראשון,12:30 נעילה 18.5.19
 • עופר הקריון קריית ביאליק. צילום: מורן קדוש

  קניוני עופר חוגגים את יום האם במגזר הערבי (عيد الأم)  

  קבוצת קניוני עופר תציין  את יום האם במגזר הערבי  ב 10 קניונים ברחבי הארץ, במסגרת זו יערכו מבצעי ענק של עד 70% הנחה במגוון רשתות מובילות.
 • את פורים חוגגים רק בספורטן חיפה

  מקווים שהכנתם לעצמכם כבר תחפושת מקורית, כי השנה אתם חוגגים את פורים בהפנינג צבעוני ומיוחד
 • לילך לב ארי פרופ קרדיט: יח"צ

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים – פרס גולדה מאיר לשנת 2019
 • "עונות השנה"

  אנסמבל סולני תל אביב בערב מגוון ומהנה בסימן כינור ומנדולינה, עם הסולנים נגן המנדולינה הבינלאומי יקי ראובן והכנר קובי רובינשטיין, ובניצוחו של ברק טל.
 • מחווה למורה והאמן אלי שמיר ולתלמידיו אמני הצפון

  מוזיאון ישראל בחר לקיים מחווה לאמן אלי שמיר ולתלמידיו בני הצפון.
 • פסטיבל מגונדרות

  לכבוד יום האישה – ספורטן חיפה בפסטיבל חגיגי שכולו מוקדש להעצמה נשית
 • סיורי שבתות בלב ואדי ניסנאס

  בואו להכיר את ואדי ניסנאס דרך האנשים שיפתחו את הדלת ויזמינו אתכם פנימה, לשתות קפה או תה צמחים מהביל, לשמוע סיפור ולשאול שאלות.
 • רואים משם שומעים מכאן

  סדרה של מופעי אופרה מצולמים בביצוע הגדולים והטובים שבמוסיקאי האופרה הפועלים היום, זמרים, מנצחים במאים ומעצבים. יצירות שצולמו על הבמות הנחשבות בעולם ובאיכות הקרנה מעולה.
 • פסטיבל בנמל: חגיגת פורים צוהלת ושמחה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה פורימית וססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • יום האישה בתאטרון חיפה

  לרגל יום האשה עולות שתי הצגות נפלאות של תיאטרון דימונה על במת תאטרון חיפה
 • היה דבש!

  ממש כמו כוורת דבורים, כך נראה פאב 'מומוס' במהלך ההרצאה בסגנון טד שהעבירה השבוע פרופ. תמר קיסר ממכללת אורנים.
 • משנכנס פורים, חוגגים בגרנד!

  עופר קניון גרנד חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחגוג את החג הכי צבעוני בשנה עם מגוון פעילויות והטבות שלא תרצו לפספס.