Lifestyle: ליל הסדר בארון

לכבוד חג הפסח ועונת סידור הארונות, הסטייליסטית שירי ויצנר מציעה טיפים לשיקום מלתחה בהפרעה
אז הנה עונת הסדר והניקיון הביתי הגיעה. התירוץ הרשמי לארגון הארון הוא חילופי עונות אבל המטרה האמיתית צריכה להיות שיקום המלתחה: לא רק לקפל ולתלות יפה, אלא גם לנפות ולהיפרד מפריטים מיותרים ולהבין מה באמת חסר. עם ארון מאורגן בחוכמה כל הפריטים הופכים נגישים יותר ומלאכת בחירת האאוטפיט היומית נהיית קלה, מהירה ונעימה.

יש המון דרכים ושיטות לסדר את הארון, ולא פחות חשוב מזה לשמור עליו מסודר, וזה מאוד תלוי באישיות ובסגנון שלך. ולמרות זאת, הנה כמה טיפים שיעזרו לך במשימה.

 

לתלות כמה שאפשר, עדיף לתלות על קולבים זהים, דבר שיפחית את ה״רעש״ בארון. צילום: thefollowaffair אינסטגרם

לתלות כמה שאפשר, עדיף לתלות על קולבים זהים, דבר שיפחית את ה״רעש״ בארון. צילום: thefollowaffair אינסטגרם

הגיעי מוכנה נפשית לפרידות. בהנחה שאת לא מעוניינת לנהל מוזיאון אופנה ביתי, הגיעי מוכנה רגשית להיפטר מדברים. כשיש יותר מדי דברים בארון, לא רק קשה לעקוב אחרי מה שיש, גם קשה לשמור על הבגדים במצב טוב, ככה שאת בעצם עושה טובה ענקית לעצמך ולבגדים שיישארו איתך.
אל תעשי את זה לבד. כשעושים את זה לבד, הכול נראה נורא חשוב: אולי הטרנד הזה עוד יחזור? אולי אני ארד או אעלה במשקל? קחי איתך חברה טובה, אמא, אחות (או סטייליסטית), שתהיה לגמרי כנה איתך ותאזן אותך, וכן – כדאי מאוד שהיא תהיה מישהי עם טעם טוב.

באור יום הכל נראה אחרת. תשתדלי לא לעשות את זה בערב. באור יום תוכלי לזהות כתמים ופגמים בקלות וגם לראות טוב יותר צבעים וגוונים.

מיון לפי צבעים יקל על החיפוש.

מיון לפי צבעים יקל על החיפוש.

הדרך לארון מסודר עוברת בתהליך מסודר. הוציאי קבוצות פריטים אל המיטה או הרצפה (הנקייה!) ועברי על מה שיש. עם הלקוחות שלי אני יוצרת שלוש ערימות:

״לשמור״ – פריטים שמתאימים לסגנון הלבוש והחיים שלך, למידה, למבנה הגוף, לצבע הפנים, שנותנים לך ביטחון וכן, גם כאלו שיש לך קשר רגשי איתם.
״למסור״ – את הפריטים שמוגדרים במצב טוב אבל לא עמדו במבחני ה״לשמור״, מוסרים או תורמים למי שרוצים (לא חסרות אופציות). אם קשה לך מאוד למסור פריט מעצבים יוקרתי, מסרי אותו לחנות וינטג׳ ויד שניה. ב״אניצ׳ה״ למשל, במרכז הכרמל, ימכרו עבורך את הפריטים וגם יחלקו איתך חלק מהרווח, ואם הפריט לא יימכר החנות מתחייבת לתרום אותו לנזקקים.
״לזרוק״ – פריטים עם נזק בלתי הפיך, כמו שינוי בצבע וחורי ״עש״. אלו פריטים שגם לא ראויים לתרומה, אבל הם כן ראויים למיחזור! זרקי אותם בפחי מיחזור טקסטיל או מסרי אותם ל- H&M: הם מתחייבים למחזר את האריגים וגם יתנו לך 20 ש״ח מתנה לקניה הבאה שלך.

 

הגיע הזמן לעשות סדר בארון!

הגיע הזמן לעשות סדר בארון!

מה תולים ומה מקפלים?

את ערימת ה״לשמור״ מחזירים לארון:

מיינו את כל הבגדים, לפי צבע ומטרת שימוש כדי להקל על מלאכת החיפוש וההתאמה.
עצה קטנה לגבי קולבים: היזהרו מקולבי התיל שקיבלתן מניקוי יבש, הם פוגמים בצורה של הבגד. שדכו בגד אחד בלבד לכל קולב, כדי שתוכלו לראות את כל הבגדים.
אם ממש בא לכן להשקיע, השתמשו בקולבים זהים: זה גם אסתטי יותר וגם יעזור לכן להרגיע את הפרעת הקשב של הארון.
וזהו, יהיה בסדר.

חג שמח!

 

הכותבת שירי ויצנר היא בעלת חברת סטיילינג אישי.
Www.stylebyshiri.co.il
https://www.facebook.com/ShiriWiznerStyling


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות