זוכרים את שירה צור

לזכרה של שירה צור, הנרצחת בפיגוע הדריסה בירושלים, נערכת בשבוע הבא תחרות מדע וטכנולוגיה, במימון "קרן שירה צור"
 

בפעם הראשונה בחיפה, בשבוע הבא, תתקיים תחרות בין לאומית למדע וטכנולוגיה: TeenTech.
התחרות היא לזכרה של שירה צור ז"ל, אשר נרצחה בפיגוע דריסה בטיילת ארמון הנציב בירושלים. הקרן אשר נפתחה על שמה של שירה, "קרן שירה צור", היא הקרן המממנת והיוזמת את התחרות. שירה הייתה בוגרת הריאלי בחיפה והתגוררה בחיפה, והייתה ילדה שאוהבת מדע.

בתחרות זו, משתתפים סה"כ כ-60 ילדים, אשר נבחרו בקפידה ועברו מבחנים מתאימים. 30 מהם ישראלים ו-30 מהם מגיעים מארצות מסביב לעולם: ארה"ב, מקסיקו, טורקיה, פיליפינים ועוד. הילדים יחולקו לקבוצות, אשר כל קבוצה צריכה לחשוב על מיזם טכנולוגי כלשהו במגוון תחומים, כגון טכנולוגיה, בריאות, תרומה לסביבה. בתחרות לוקחות חלק עיריית חיפה, הטכניון ואוניברסיטת חיפה. את התחרות יזמה ליאורה קליש, חברה בקרן שירה צור.

משתתפי תחרות TeenTech. צילום: יחסי ציבור טינטק

משתתפי תחרות TeenTech. צילום: יחסי ציבור טינטק

היום, התקיים טקס הדלקת נרות בבית הנשיא, עם נשיא המדינה ורעייתו, בו לקחו חלק משתתפי התחרות. רני בנדר, מנכ"ל קניון הסיטי סנטר, וחבר ועד המנהל של TeenTech, ציין כי: "האירוע היום בבית הנשיא היה מרגש לכל המשתתפים. הנשיא ורעייתו נחמה ופרופ' הרשקו, חתן פרס נובל לכימיה, התרגשו לראות בני נוער רבים מכל העולם שרים שירי חנוכה ובמיוחד התרגשו מדבריה של אחותה של שירה צור ז"ל, שנרצחה בפיגוע דריסה בירושלים. האירוע כלל נציגים מגוונים מחיפה אשר שותפים לפעילות הנערכת כהשקה בינלאומית בחיפה. אנשי לשכת הנשיא ביקשו כבר היום לשריין אירוע דומה גם בשנה הבאה בבית הנשיא".

הטקס בבית הנשיא. צילום: יחסי ציבור טינטק

הטקס בבית הנשיא. צילום: יחסי ציבור טינטק

 

לזכרה של שירה צור ז"ל. צילום: יחסי ציבור טינטק

לזכרה של שירה צור ז"ל. צילום: יחסי ציבור טינטק

התחרות תיערך בחיפה, למשך שלושה ימים, החל מיום ראשון הקרוב.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה