ביקור לבבי

אחד ממרכזי המצוינות המובילים של ביה"ח כרמל הינו המחלקה הקרדיולוגית. המחלקה בניהולו של פרופ' משה פליגלמן קנתה לה שם כאחת המחלקות המובילות בארץ ובעולם בתחום המחקר הקרדיולוגי הבינלאומי והאקדמיה.
אחד התחומים הבולטים במחלקה הינו תחום דימות הלב באמצעות סיטי אותו מוביל ומנהל בהצלחה רבה פרופ' רונן רובינשטיין .

כדי לבחון מקרוב את יכולות והישגי המחלקה הגיעו השבוע לביקור מקצועי בכרמל צוות בראשות פרופ ג’ונתן לייפציק, מנהל המחלקה הרדיולוגית בביה"ח סנט פול בונקובר, קנדה, ואחראי המחקר באוניברסיטת בריטיש קולומביה. פרופ לייפציק הוא גם הנשיא לשעבר של SCCT

בתמונה: פרופ' רובישנטיין עם האורחים מחו"ל בכרמל. צילום: אלי דדון

(איגודCT  לב העולמי) ומוביל בעולם את נושא הדמיות מסתמי הלב לפני התערבויות מילעוריות בצנתור.  האורחים הבינלאומיים הגיעו  לביה"ח כרמל לביקור כאורחיו של פרופ רונן רובינשטיין,  ולקראת שיתוף פעולה מחקרי בסורק הממוחשב החדשני שעובר הערכה בכרמל. באמצעות דימות מהירה ומתקדמת של עורקי הלב ניתן לזהות כיום חשד לאירועי לב והצרויות קשות של עורקי הלב.

אחד מהפיתוחים החדשים והמובילים בעולם בתחום דימות הלב המהירה הינו מכשיר הסיטי מתוצרת חברת הארינטה.

מדובר בפיתוח ישראלי של מכשיר סיטי קטן ומהיר הניתן להצבה במרפאות וחדרי מיון ומאפשר אבחנה מהירה  לאירוע לב וחוסך אשפוזים ואף צנתורים במקרה של חשד עד לבירור סופי. מכשיר הארינטה הוצב לראשונה בעולם בבית החולים כרמל כאן הוא עובר גם הערכה מקצועית על הביצועים והתפקוד שלו. בתום הביקור הודה לאורחים מחו"ל פרופ' רובינשטיין על הביקור החשוב בכרמל ואמר, " ישנה חשיבות רבה מאוד בעצם הביקור של פרופ' לייפציק ובהמשך לשיתוף הפעולה המחקרי המשותף. אצלנו בכרמל נצבר עם השנים ידע וניסיון מאוד רב בתחום הדמיית הלב והערכת מכשירי CT חדשים והמרכז בוונקובר הינו מהגדולים והמנוסים בעולם רפואת הלב ואני מאמין ומקווה שנוכל להרחיב את שיתוף הפעולה בינינו בשימוש בטכנולוגיה מהפכנית זו לטובת חולי הלב".

פרופ' רובינשטיין מכרמל משמש גם כמזכ"ל האיגוד הקרדיולוגי הישראלי.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות