איסוף עצמי

התערוכה איסוף עצמי היא פרולוג לתערוכת הקבע של בית הגפן, ההולכת ונבנית בימים אלו. חלק מן העבודות בתערוכה יכללו באוסף העתידי של המרכז, והצגתן כעת מאפשרת לתהות על המשמעויות השונות של תהליך בנייתו. נקודת המוצא לתערוכה היא ההנחה שאוסף, כל אוסף, הוא תמיד תוצאה של בחירות מודעות ולא מודעות, בהקשר פוליטי, חברתי ותרבותי ספציפי ובתנאים חומריים מסוימים.

נונה אורבך צילום יחצ

שם התערוכה, איסוף עצמי, מכוון למתח בין החומרי ללא חומרי הקיים בתרבות שלנו ונוכח בתהליך יצירת האוסף החדש. המושג לקוח מעולם המשלוחים, עולם הסחורות והחפצים, אך יש לו גם קונטציות פסיכולוגיות ורגשיות. עלינו "לאסוף את עצמנו" כמטאפורה לארגון וסידור מחדש של מחשבות ותחושות. מתח זה משתקף בכל העבודות בתערוכה כאשר בחלקן החומריות של האובייקטים נטענת במשמעויות רגשיות עמוקות  ובאחרות חוסר החומריות היא ביטוי למציאות ממשית קונקרטית ותמיד מורכבת.

איסוף עצמי שואלת מהן ההחלטות שמנחות אותנו כשאנחנו בונים אוסף, מה המשמעות שלהן כשמדובר בבנייה של אוסף אמנות חדש וכיצד החלטות אלו מושפעות ומבטאות את המרחב הייחודי שבתוכו נוצר: גלריה לאמנות עכשווית, מרכז תרבות ערבי-יהודי והעיר חיפה.

חנאן ארמלי צילום יחצ

ההזמנה אל אמנים ליצור עבודות אמנות חדשות היא ניסיון להתמודד עם שאלות אלו. חלק מהאמנים כמו עוז מלול נרדין סרוג׳י וחמודי גנאם עוסקים באופני ביזור חדשים של תהליך בחירה ויצירת נרטיבים אלטרנטיביים. באותה הרוח אמנים כמו טליה הופמן, ונונה אורבך   מזמינים את הציבור לקחת חלק בתהליך הבחירה ובכך מכניסים עוד קולות, דעות וטעמים אל תוך האוסף (הזמני) ההולך ונבנה של בית הגפן.

נעילה: 7 באפריל

אוצרת: יעל מסר

חמודי גנאם צילום יחצ

נונה אורבך, חנאן ארמלי, חמודי גנאם, פז הדס, טליה הופמן, מיכאל חאלק, ויק יעקובסון, עוז מלול ונרדין סרוג׳י

שעות פתיחה במהלך אירועי החג של ההחגים:

א', ב' ו ג' בשעה 10:00-17:00

ד' וה' בשעה 10:00-19:00

שישי בשעה 10:00-16:00

שבת בשעה 10:00-17:00

שעות פתיחה:

א'-ה' בשעה 10:00-14:00

שישי ושבת 10:00-14:00

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם אתם בעד הקמת שדה תעופה בינלאומי בחיפה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי