תנור חימום הוא שכמעט גרם לאסון כבד בשריפה בחיפה בסוף השבוע

ממצאי חוקרי הדליקות: תנור שהושאר קרוב מידי למיטה הוא שהביא ל- 12 נפגעים בסוף השבוע בבנין בחיפה.
באירוע שבין שישי לשבת עלתה באש דירת מגורים ברחוב אלנבי בחיפה, ממנה חולצו 12 בני אדם, בהם תינוק ושני ילדים, כאשר כולם סובלים משאיפת עשן ומצבם קל. כעת מתברר כי תנור חימום הוא שהביא לאירוע שעשוי היה להסתיים באסון כבד בהרבה.

רשף משנה רמי מרום אשר פיקד על האירוע סיפר כי תמונת המצב שנגלתה לעיניו עם הגיעו לזירה היתה בעירה עזה בדירה אחת, ובנוסף עשן הבוקע ממספר דירות ומחלל חדר המדרגות. בנוסף ובאופן לא ברור, הותירו חלק הדיירים את דלתות הכניסה פתוחות לרווחה, מה שגרם לעשן לחדור אל הדירות ולסכן את חייהם.

השריפה באלנבי. צילום דוברות כב"ה

השריפה באלנבי בסוף השבוע. צילום: דוברות כבאות מחוז חוף.

 

צוות חוקרי דליקות מתחנה אזורית חיפה פתחו בחקירת האירוע והממצאים אשר הוגשו היום לא הותירו מקום לספק. תנור חימום מסוג מקרן הלוגן אשר הושאר סמוך למיטה בחדר השינה ללא השגחה, הדליק את המצעים ואת שאר החפצים בחדר, מה שהותיר נזק רב בדירה והעמיד בסכנת חיים ממשית את כל הדיירים בבניין.
דובר שירותי הכבאות במחוז חוף, להב אורי צ'ובטרו, חידד היום ואמר כי במקרה בו מתחוללת שריפה יש להותיר את הדלת סגורה (אך לא נעולה) ולהישמע להוראות מפקד האירוע בדבר הסתגרות או פינוי בהתאם לנסיבות המקרה הספציפי. "בתמונות אשר צולמו במקום על ידי החוקרים, ניתן לראות את מיקומו של התנור ביחס למיטה. זה המקום לשוב ולהזכיר לציבור לשמור על כללי בטיחות אש בכל הנוגע לחימום מושכל בחורף", אמר צ'ובטרו, "וכמו תמיד אנו ממליצים על התקנת גלאי עשן, פריט אשר עלותו זניחה ויעילותו רבה ומוכחת".

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות