האם האחות אשר הצטלמה עם פגה בכיס חלוקה עדיין עובדת בבני ציון ?

הנושא עלה שוב לסדר היום בעקבות דחיית ערעורם של זוג הורים אשר אינו קשור לפרשה, ואשר טענו כי האם לקתה בנפשה לאחר שראתה את הצילום השערורייתי בדיוק ביום בו קברה את בתה הפגה. "יכולנו להיות משפחה יפה ומאושרת. קיוויתי שהצדק ייצא לאור אבל לצערי זה לא קרה", אמר לנו אתמול האב.
"כשעורך הדין התקשר לבשר לי שהערעור נדחה היה לי ממש קשה לעכל את זה. המשפחה שלנו הרוסה. הבנות במשפחות אומנה. קיוויתי שהצדק ייצא לאור אבל לצערי זה לא קרה", כך אמר אתמול ע.ש מחיפה בעקבות דחיית הערעור בתביעה שהגישו הוא ואשתו כנגד בית החולים בני ציון.

לפני מספר ימים דחה בית המשפט העליון את ערעורם של ע.ש ואשתו אשר הגישו תביעה נגד בית החולים, וקבע כי השניים לא הצליחו להוכיח כי צילומה השערורייתי של פגה בכיס חלוקה של אחות בפגיה בשנת 2008, הוא שגרם להתמוטטותה הנפשית של האם. יצויין כי אין מדובר במשפחתה של הפעוטה הפגה, אשר תמונתה פורסמה בכלי התקשורת. ואולם, בתביעה נטען כי פרסום התמונה אשר גרם לסערה ציבורית מוטט את התובעת, אשר ילדה תאומות פגות בבית החולים ובהמשך איבדה אחת מהן לאחר שלא שרדה. ממש ביום הלוויתה של הפגה, בתה המנוחה של התובעת, פורסמה תמונת האחות בתקשורת. בתביעה נטען כי התובעת היתה משוכנעת שמדובר בבתה אשר טופלה אף היא בפגייה, על ידי אותה האחות הנראית בצילום. בדיעבד התברר כי לא היתה זו בתם של התובעים בכיס החלוק, אולם בתביעה נטען כי באותה העת התובעים לא ידעו זאת, וכי האם התמוטטה ולקתה בנפשה עד כדי אשפוז בכפיה.

 

האחות בפגיית בני ציון, בצילום המדובר. צילום אתר ynet

 

האב סיפר אתמול על תחושות קשות בעקבות דחיית ערעורם, לאחר שבית המשפט העליון קבע לפני ימים אחדים כי לא הצליחו להוכיח כי הצילום הוא שגרם להתמוטטותה הנפשית של האם. "לא רק שהצדק לא יצא לאור, אלא שלמיטב ידיעתי בבית החולים ממשיכים להעסיק את האחות שבגללה כל המקרה הזה קרה לנו, ואני לא מצליח להבין אותם", אמר האב: "הרי גם בצוות של בית החולים יש הורים לתינוקות ולילדים, וחשבתי שתהיה רגישות אלינו ואל ציבור ההורים בכלל. לא ברור לי למה ולא ברור לי איך האחות בפגיה יכולה להמשיך לעבוד כאילו מה שהיא עשתה זה בסדר. יכולנו להיות כזו משפחה יפה ומאושרת. אין יום שאני לא חושב איך הכל היה שונה אם אשתי לא היתה רואה את התמונה הזו. היא נכנסה לסיוט ומאז היא לא יוצאת ממנו".

 

האב אשר ערעורו נדחה. לא מבין איך האחות ממשיכה לעבוד. צילום עצמי.

 

האב מספר כי מאז המקרה אשתו אינה מתפקדת כלל. "היא התמוטטה בכל המובנים. היא עם טיטול. יש לה מטפלת כל יום שעתיים מטעם הביטוח הלאומי והיא עושה לאשתי מקלחת ועושה לנו קצת אוכל וכביסה. אני משאיר את אשתי לפעמים קצת אצל ההורים או אחותי, ויוצא לעבוד בעבודות מזדמנות. אסור להשאיר אותה לרגע אחד לבד וזה קשה. בתחילת המחלה היא תפסה את העיתון שבו היתה התמונה של הילדה, התינוקת שחשבנו שהיא שלנו, וגלגלה את העיתון עם התמונה ועשתה כאילו היא מניקה את התינוקת. היא במצב מאוד קשה ולצערי היא לא מתאוששת".

האב סיפר אתמול כי כשנה וחצי לאחר המקרה, הוצאו אל משפחות אומנה שתי בנותיהם של בני הזוג, כיום בנות 9 ו-10 וכי גם בתם בת השלוש הוצאה על ידי הרווחה למשפחה אומנת, מיד עם היוולדה:

האם האחות עדיין עובדת בפגיית בית החולים, בחרו בבית החולים שלא להגיב.צילום:טניה ידוב

"אנחנו רואים את הילדות שלו פעם בחודש. זה קשה מאוד אבל אני לא כועס על הרווחה, להיפך, אני מודה להם כי הם עוזרים לנו מאז המקרה ועד היום. היו ימים שהם הביאו לנו אוכל וחלב לבנות כי לא היה כלום בבית. ברווחה ידעו שאין ברירה ושחייבים להוציא את הילדות כי אני התמוטטתי ולא הצלחתי לטפל גם באמא שלהם וגם בהן. החזקתי מעמד שנה וחצי אבל אז נגמרו לי הכוחות, לא יכולתי יותר גם לעבוד וגם לטפל באשה ובבנות. ולילדות מגיע לחיות כמו שצריך אז אני מבין את זה. בקרוב יש לנו ועדה של הרווחה ואני מאוד מקווה שהן יחזרו לגור איתנו".

עורך דינם של בני הזוג, צבי פרדיס, אמר אתמול בעקבות דחיית הערעור: " פסיקת בית המשפט העליון מצערת. לא הורמה הכפפה. שיקולי המדיניות הקרים גברו על המצוקה האנושית, כאשר אין כל ספק שהנזק של התובעים נגרם כתוצאה מהחשיפה לתמונה, תמונה בה נראית בפנים מטושטשות אחות הפגיה בבית החולים, אותה אחות אשר טיפלה בבת המנוחה שלהם. הנזק שנגרם לתובעת כתוצאה מהחשיפה שלה לתמונה הביא להרס המשפחה, וההשלכות תימשכנה עד סוף ימיהם".

 

עו"ד פרדיס. "ההשלכות תימשכנה עד סוף ימיהם". צילום עצמי.

 

מבית החולים בני ציון נמסר בתגובה: "בית המשפט העליון אמר את דברו. הנושא מוצה כבר". על השאלה המפורשת האם האחות עדיין עובדת בפגיית בית החולים, בחרו בבית החולים שלא להגיב.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות