הדלקת נרות חנוכה בשכבת יב ליאו באק

חג החנוכה מוקדש בליאו באק להארת זכויות אזרח. תלמידי י"ב בחרו השנה לחגוג את החג יחד עם הכתות התקשורתיות והוריהם בהדלקת נרות ושיחה מלב את לב. לאור זאת הוחלט עוד להקדיש את האירוע כולו להיכרות ומפגש של תלמידי ותלמידות השכבה עם תלמידי ותלמידות הכיתות התקשורתיות.
לאירוע הוזמנו תלמידי השכבה כולה ותלמידי הכתות התקשורתיות מעל מאה תלמידים. כך לארבע מאות תלמידי ותלמידותות שכבת י"ב  נפתח צוהר רוחני ורגשי לשמע תלמידים, מורים והורים ששיתפו בפשטות וברגישות על חיי האדם האוטיסט, האתגרים, הקשיים וההתמודדויות היומיומיות עמם הם חיים.

התובנה העמוקה שאוטיזם הוא לא מחלה שצריך להירפא ממנה אלא מיוחדות שיש לחיות אתה, ליהנות ולצמוח ממנה חלחלה עמוק בלבבות התלמידים והמורים.

מאה ושבעה עשר תלמידים/ות על הספקטרום האוטיסטי לומדים בליאו באק, בליאו באק חשים שזהו אתגר וגאווה עצומה. מספר רכז השכבה מאור שניר: "לאחר הדלקת הנרות נחלקו תלמידי השכבה בין מקומות הפעילות השונים בהן עוסק המערך התקשורתי דרך קבע: סדנת נגרות קיר טיפוס, מפעלון, דירת הכשרה, סדנת טבע ועוד. המטרה היתה למידה והתנסות לצורך הפצת האור של שילוב מיטבי של התלמידים המיוחדים".

הרב אופק מאיר המנכ"ל הנכנס: " במעמד המפגש עם התלמידים המיוחדים והדלקת הנרות יחדיו לא הפסיקו הדמעות לזלוג, בימים בהן זכויות אדם בכלל והיחס לאחר ולשונה בפרט אינם מובנים מאליהם עלינו לחזור ליסוד תורת ישראל ותרבות עמנו ולקבל, לאהוב ולכבד כל אדם באשר הוא אדם.

עם סיום מלחמת העולם השנייה כתב המשפטן היהודי הצרפתי רנה קסין את הטיוטה  טיוטת למגילת זכויות האדם של האומות המאוחדות שנחתמה ב 10 לדצמבר.

החיבור בין מיעוט האור, גרוש החושך, נס האור והגבורה וזכויות אדם מתבקש, ואנו בליאו באק נותנים לכך דגש חינוכי ראוי.

חג החנוכה מצוין היום ברחבי ליאו באק בהקשר רחב של זכויות אדם כדבר המאיר את החברה"משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך