מי רצח את יוסף גטאס בחוף שיקמונה בחודש שעבר ?

המשטרה הודיעה כי פענחה את הרצח שאירע סמוך למכון לחקר ימים ואגמים. הבוקר כבר הגישה הפרקליטות כתב אישום בפרשה.
פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד תושב חיפה בן 41 בגין רצח יוסף גטאס. עם הגשת כתב האישום, נודע כי בתום חקירה סמויה עצרו חוקרי היחידה המרכזית חוף עוד ב-29.11.17, כשבועיים לאחר הרצח, את תושב כאבול לשעבר, המתגורר בשנים האחרונות בחיפה.

 

זירת הרצח של יוסף גטאס. צילום: איחוד הצלה כרמל

כזכור, הרצח בוצע סמוך למכון לחקר ימים ואגמים ב-15.11.17. מחומר החקירה עולה כי הרקע לרצח הינו חוב כספי. עוד עלה כי היתה היכרות מוקדמת בין הקורבן לבין הנאשם וכי שניהם התגוררו באותו הבניין בחיפה.
על פי כתב האישום שהוגש הבוקר באמצעות עו"ד ענבל ברנסון, יצא הנאשם, וסאם טהא מביתו, בשעות הערב של יום הרצח, וצעד למינימרקט בשכונה שם פגש את המנוח באקראי, ובמעמד השיחה ביניהם דרש המנוח מהנאשם שיחזיר לו את חובו. זאת לאחר שבאותו יום התגלע ביניהם סכסוך על רקע חוב כספי אותו הנאשם חייב.

לאחר תום השיחה וחזרה של הנאשם והמנוח לבניין, נכנס הנאשם לרכבו, בו החזיק נשק והחל בנהיגה, לאחר מכן, נסע בעקבותיו המנוח עד אשר הגיעו לרחבת חניה הסמוכה למכון לחקר הימים והאגמים בחוף שקמונה בחיפה.

לאחר שהחנו את רכבם, התקרב הנאשם לעבר המנוח וירה לעברו כדור אחד ומיד לאחר שהמנוח התקרב לעבר הנאשם ונוצר ביניהם מגע, הנאשם ירה בו בשנית כדור נוסף מטווח קרוב אשר גרם לו להתמוטט על הקרקע. הנאשם אשר הבחין בשני אנשים שהיו באותה העת ברחבת החניה צעק לעברם "תכבו את הרכב", ניגש לרכבו ועזב את המקום. לאחר מכן, ניגשו האחים אל המנוח, ניסו לבצע בו פעולות החייאה והזעיקו משטרה ומד"א למקום. המנוח הובהל למרכז הרפואי רמב"ם  שם נקבע מותו.

לאחר אירוע  הירי, הנאשם הגיע לביתו לקח עמו תיק ובגדים ונסע לקרובי משפחתה של אשתו המתגוררים באזור ירושלים, שם בילה את הלילה ולמחרת, הותיר אצלם את בגדיו אותם לבש במהלך האירוע וחזר לחיפה. בהמשך הורה לבני משפחתו לזרוק את הבגדים שהשאיר בביתם. זאת עשה הנאשם בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי. הפרקליטות תבקש הבוקר מבית המשפט לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות