תביעה: מדוע קיבלה אימו של סטטיק מבול של דו"חות ?

מדובר במסכת קפקאית אשר הובילה את אמו של סטטיק, ניצה רוסו, להגיש תביעה נגד משרד ראש הממשלה."כל אחד מאתנו יכול להיקלע לסיטואציה כזו", טוענים עורכי דינה, דור צפריר- צורי ומורדי פיזיצקי.
לפני כשנה וחצי רכשה בהתרגשות ניצה רוסו, אימו של "סטטיק", (או לירז רוסו, כפי שהוא מופיע בתעודת הזהות ) מכונית טויוטה חדשה בצבע אדום בוהק, היישר מהיבואן. לא חלף חודש ורוסו החלה לקבל דו"חות מהירות, דו"חות חניה, חשבונות על נסיעה בכביש 6 וחשבונות בגין נהיגה במנהרות הכרמל. מכיוון שאינה נוהגת לבצע עבירות תנועה ומאחר ולא זכרה כלל את הנסיעות בגינן נרשמו לה דו"חות וחשבונות לתשלום, ביקשה רוסו לקבל לידיה את תמונות הרכב המצולם על ידי מצלמות המהירות וכבישי האגרה.

רוסו גילתה במהרה כי הרכב המצולם אכן אינו רכבה, ומיהרה להגיש תלונה במשטרה. אלא שתלונה זו ותלונות נוספות אשר הגישה לא זכו למענה משטרתי ונסגרו תחת הסיבה: "עבריין לא ידוע". רוסו טוענת כי נציג של משטרת ישראל אף רמז לה כי יתכן ולוחית הרישוי שוכפלה על ידי גורמים פליליים, רמיזה אשר היה בה די והותר בכדי לעורר את דאגותיה וחרדותיה ברמה היום יומית.

 

בנה של התובעת, סטטיק. צילום אלבום פרטי

 

היום סיפרו עורכי דינה, דור צפריר־צורי ומורדי פיזיצקי, כי רק לאחר כשנה של טרטורים ולאחר שפנתה רוסו ללשכת המפכ"ל וללשכת השר לביטחון פנים, סומנה לוחית הרישוי של רכבה כלוחית גנובה או חשודה בזיוף, סימון אשר הוביל כבר בתוך יומיים למעצרו בדרום של נהג רכב הנושא את אותה לוחית זיהוי. הנהג הזדהה כעובד משרד ראש הממשלה ושוחרר הלאה לדרכו. רוסו החליטה להגיש בעקבות הדברים תביעה נגד משרד ראש הממשלה, משרד התחבורה ואגף הרישוי ומשטרת ישראל.

 

עורכי הדין דור צפריר-צורי ומורדי פיזיצקי עם מרשתם, אמו של סטטיק. צילום עצמי.

"מסתבר שמשרד התחבורה נוהג לנפק לוחיות "פנטום" אשר לא ניתן להתחקות אחריהן, עבור רכבים של משרד ראש הממשלה", מסבירים עורכי הדין צפריר-צורי ופיזיצקי, אשר הגישו בשמה את התביעה לבית משפט השלום בחיפה. עורכי הדין טוענים כי לוחיות הפנטום מונפקות עבור משרד ראש הממשלה בכדי שלא ניתן יהיה להתחקות אחריהן, "אלא שמשטרת ישראל לא מנהלת כל בקרה או מעקב אחר השימוש בלוחיות הפנטום, וכעת מתבקשת השאלה מה היה קורה במידה ולא היה מדובר בדו"חות מהירות וחנייה? מה היה קורה אם היה מדובר בתאונת פגע וברח? סביר להניח כי משטרת ישראל הייתה מתדפקת על דלתה של הגברת התמימה ומאשימה אותה בהריגה ברשלנות", טוענים עורכי הדין.

"מרשתנו נותרה עם רישום הנקודות כנגדה במשרד הרישוי", טוענים עורכי הדין, "לאחר מסכת ייסורים וטרטורים בירוקרטיים החליף משרד התחבורה לבסוף את לוחית הרישוי, אך תוך כדי גם הוסיף "יד" בבעלות על רכבה של מרשתנו, ובכך גרם לה להפסדים נוספים של עשרות אלפי שקלים". בתביעה דורשים עורכי הדין בשמה של רוסו תשלום פיצויים של כ־200 אלף שקלים בגין הנזק הממוני אשר נגרם לה, וכמו כן עבור "הטרטור, הטרחה, חוסר הוודאות, התעלמות הרשויות, בזבוז הזמן ועוגמת הנפש אשר נגרמו לה", כך על פי כתב התביעה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות