אישה מאזור חיפה תשלם פיצוי למאהבת של בעלה לאחר שהכפישה אותה בארבעה פוסטים ברשת ובין היתר קראה לה: "פילגש מסכנה ועלובה". וזה לא הכל

אישה נבגדת מאזור חיפה החליטה להשתלח בפוסטים בפייסבוק במאהבת של בעלה, אלא שהמאהבת לא נשארה חייבת, הגישה תביעה כנגד האישה. האישה הנבגדת שילמה על כך ביוקר
 

מסתבר שעצם היותה של אישה נבגדת לא מתיר לה להשתלח במאהבת של הבעל, בפוסטים ארוכים ומפורטים ברשת – גם אם שם המאהבת לא מוזכר בהם. את זה למדה על בשרה אישה נבגדת מאזור חיפה, שהחליטה לצאת במסע הכפשות נגד המאהבת שהחזיק בעלה.

אותה אישה נבגדת ישבה וכתבה ארבעה פוסטים ארוכים והעלתה אותם בדף הפייסבוק שלה. בפוסטים, למרות שהיא לא מציינת את שמה, היא תוקפת במילים קשות את האישה שלכאורה ניהלה פרשיית אהבים עם בעלה.

 

האישה הנבגדת ניסתה להעמיד פני תמימה כאילו הפוסטים היו לא מזיקים, כי לא צויין בהם שם, השופטת לא קיבלה טענה זו. צילום: אילוסטרציה

 

וכך, אותה אישה נבגדת מצאה את עצמה נשוא התביעה מצד אותה מאהבת, שהגישה לבית המשפט תביעה בגין לשון הרע – תביעה שהתקבלה.

הכל התחיל כשהאישה מאזור חיפה גילתה על הרומן שניהל בעלה עם אישה אחרת מהאזור. מאותו רגע, היא החלה לפרסם נגדה פוסטים, מבלי לציין את שמה, כשבין היתר היא מכנה את אותה מאהבת: "פרוצה", "פילגש מסכנה ועלובה", "הורסת משפחות סדרתית" ועוד.

כאמור, המאהבת לא ישבה בחיבוק ידיים והגישה תביעת לשון הרע לבית משפט השלום  בסך 100 אלף שקל, בה טענה כי מדובר בפרסומים כוזבים שנועדו להוציא דיבתה רעה.

אם לא די, "המאהבת" התובעת הציגה בפני בית המשפט סרטון שצילמה בו נראית האישה תוקפת אותה ברחוב בטירת כרמל וקוראת לה בשמות.

"האישה הנבגדת" מצידה לא הכחישה שפרסמה את הפוסטים אך טענה כי הם היו בלי שמה של התובעת ולכן יכלו להיות מכוונים לכל אישה אחרת.

השופטת קיבלה את הפוסטים כראייה ללשון הרע, וקבעה כי לא יכולה להיות מחלוקת שהפרסומים בפייסבוק הם בגדר פרסום לפי חוק איסור לשון הרע וקבעה שלא רק שניכר מלשון ההודעות שהן כוונו לאדם מסוים, אלא שגם תוכנן מעיד על כך שהנתבעת התכוונה בהן לזו שנמצאת בקשר זוגי עם בעלה, שאת זהותה ידעה היטב לפני שפרסמה את הדברים, וכי לפחות שני אנשים ממקורביה של האישה הנבגדת הגיבו בפוסטים וידעו היטב במי מדובר.

השופטת קבעה כי על האישה הנתבעת שפרסמה את הפוסטים לשלם פיצוי לתובעת "המאהבת" לכאורה סכום בסך 4000 שקל בנוסף לשכר טרחת עורך דין בסך 3000 שקל ונימקה: "הכללים האוסרים על לשון הרע שרירים וקיימים גם ברחבי הרשת… גם פרסומים באינטרנט, ובכלל זה ברשת החברתית, בין אם כפוסט, בין כתגובות, ובין אם בפורומים, יכולים להצמיח עילת תביעה. גם שיח חופשי באינטרנט אמור להיות מרוסן".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות