כיצד הונה עובד לשעבר את חברת הוט ושיווק 180 עסקאות פיקטיביות ?

לפני כשנתיים בעת שעבד עבור קבלנית משנה של חברת הוט, שיווק הנאשם כ-180 חבילות של שירותי טלוויזיה, גלישה ואינטרנט. בכתב האישום תוארה דרך פעולתו המתוחכמת של הנאשם בה איתר לקוחות פוטנציאליים.
16 חודשי מאסר בפועל ועוד 12 חודשים על תנאי נגזרו אתמול על עובד חברת הוט לשעבר, אשר הורשע בשיווק של לא פחות מ- 180 עסקאות פיקטיביות לאחר שהונה את חברת הוט.

בכתב האישום בו הורשע הנאשם על פי הודאתו, נטען כי בשנת 2015 עבד הנאשם כסוכן שטח עבור קבלני משנה של הוט, וקיבל מהם את שם המשתמש והסיסמה אשר מאפשרים כניסה למאגרי חברת הוט, וזאת בניגוד להנחיות החברה. במהלך כחצי שנה שיווק כ-180 חבילות של שירותי טלוויזיה, גלישה ואינטרנט.

 

לוגו חברת הוט. צילום חברת הוט.

בכתב האישום תוארה דרך פעולתו המתוחכמת של הנאשם אשר איתר לקוחות פוטנציאליים, והציע להם להתחבר לשירותי חברת הוט ולרכוש חבילת טריפל הכוללת שירותי טלוויזיה, טלפון  וגלישה באינטרנט המהיר. הנאשם הגיע לאותם לקוחות והזין את פרטיהם כאשר הוא משנה חלק מהפרטים של הוראות הקבע השייכים לאנשים אחרים, שאינם קשורים לאותה עסקה, וללא ידיעתם. לקינוח ולצורך השלמת פעילותו, ערך הנאשם בדיקה עבור אותן הוראות קבע ווידא כי הן תקינות וכי אין לגביהן מידע שלילי במאגרי חברת הוט.

עם הזנת פרטי הלקוחות הפיקטיביים העביר הנאשם את המסמכים הפיקטיביים לידי מחלקת התפעול של החברה וזו דאגה לשלוח טכנאי לצורך התקנת הציוד בבית הלקוחות. "במקרים בהם חשש הנאשם כי הלקוח עלול להתחרט ולבטל את העסקה, הזין הנאשם במאגר פרטי הלקוחות בחברת הוט, את מספר הטלפון האישי שלו, ולאחר מכן בשיחת אימות מול מחלקת התפעול הוא התחזה ללקוח על מנת להשלים את העסקה, ובכדי למנוע מחברת הוט להתחקות אחר אותו לקוח. בחלק מהעסקאות הפיקטיביות, לאחר שחברת הוט לא קיבלה תשלומים עבור העסקה, וסיווגה את העסק כעסקה לגבייה, חדר הנאשם למאגרי חברת הוט ושינה את הסטטוס של העסקאות מ"גביה" ל"מאושר", בכדי להסוות את ביצוע העבירות", כך נטען בכתב האישום.

עבור כל עסקה פיקטיבית שילמה חברת הוט כ-1500 שקלים לחברה הקבלנית בה עבד הנאשם, מהם קיבל בנאשם 300 שקלים. בחלק מהעסקאות קיבל הנאשם מהלקוחות כסף מזומן.
הנאשם, כך נטען בכתב האישום, גרם לחברת הוט לנזקים כבדים בסך כולל של למעלה מחצי מיליון שקלים, הכוללים את העסקאות הפיקטיביות, ציוד של החברה, שכר טכנאים, שכר עובדים ועוד.  סגן נשיא בית משפט השלום, השופט גיל קרזבוים, ציין בגזר דינו כי במסגרת השיקולים לקציבת עונשו של הנאשם, נלקחו בחשבון גם נסיבותיו האישיות והטרגיות, אדם נורמטיבי ללא עבר פלילי, אשר איבד את בתו 10 ימים לאחר לידתה, ונקלע למצב כלכלי קשה אשר הוביל אותו לביצוע העבירות. סניגורו של הנאשם טען עוד כי יש להתחשב בעובדה כי לא הוגשו כתבי אישום נגד המעורבים הנוספים בפרשה, ובכך שאף אחד מלקוחות החברה לא התלונן על השירות שהוזמן.

מלבד 16 חודשים מאחורי סורג ובריח ועוד שנה מאסר על תנאי, גזר השופט על הנאשם גם תשלום פיצוי כספי של 55,000 שקלים לחברת הוט, אותו הסכום שהכניס לכיסו במסגרת ביצוע העסקאות הפיקטיביות.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות