איזה עונש מקומם קיבל מנהל תחנת רכבת באיזור חיפה' ששבר את ברכו של תושב נשר, בגלל ש"העז" לשים את עגלת הקניות שלו סמוך לרכבו של המנהל?

כנראה שהדין לא שווה לכולם – מנהל תחנת רכבת בכיר באזור חיפה שבר את ברכו של תושב נשר, בגלל שהאחרון העז להעמיד את עגלת הקניות שלו בסמוך לרכבו של המנהל. בכדי לא לפגוע בקידומו האפשרי ברכבת, השופטת החליטה שלא להרשיע אותו, למרות שהודה במעשים
 

בית משפט השלום בקריות קיבל השבוע הסדר טיעון מקומם בתביעה שהוגשה נגד מנהל תחנת רכבת באזור חיפה ששבר את ברכו של תושב נשר שהגיע לערוך קניות בסניף רמי לוי בנשר, והשעין את עגלת הקניות בסמוך לרכבו של מנהל התחנה.

אותו מנהל תחנת רכבת באזור חיפה, מהתחנות הגדולות, הואשם בכתב האישום המקורי בחבלה מחמירה, אולם במסגרת הסדר טיעון תוקן כתב האישום והוא הודה בחבלה ברשלנות.

 

בלל היותו מנהל תחנת רכבת בכיר שמועמד לקידום, בית המשפט החליט לא לרשום הרשעה. האם הדין שווה לכולם? צילום: אילוסטרציה

 

המקרה קרה בספטמבר 2015. אותו מנהל תחנת רכבת יצא מקניות שערך בסניף רמי לוי בנשר, כשהגיע לרכבו בחניה הבחין כי עגלת הקניות של בני זוג מנשר נשענת על רכבו. בין המנהל ובני הזוג התפתח ויכוח סוער, במהלכו אותו מנהל תחנה דחף את העגלה לכיוון רכבם של המתלוננים, אלא שהעגלה פגעה ברגלו של אותו תושב נשר וגרמה לו לשבר בברך.

בעוד הפרקליטות ביקשה להשית על מנהל התחנה עונש חמור בשל הנזק שהסב, עורך דינו ביקש מבית המשפט להתחשב בעובדה כי מדובר בעובד מצטיין ברכבת ישראל ובאדם הנושא משרה בכירה והמועמד לקידום ברכבת.

השופטת רמה לאופר חסון מבית משפט השלום בקריות, פסקה כי: "יש להתאים לכל נאשם עונשו על פי חטאו והנסיבות הספציפיות לו ולמקרה".

וכך בצורה מקוממת, למרות שאותו מנהל הודה במעשה, החליטה השופטת שלא להרשיע אותו בכדי לא לפגוע ביכולת שלו להתקדם ברכבת ישראל והטילה עליו 200 שעות עבודות שירות וכן עליו לשלם 10 אלף שקל פיצוי לאזרח שהוא שבר את ברכו.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות