תביעת רשלנות רפואית: פניה של תינוקת נחתכו במהלך ניתוח קיסרי

הוריה של ילדה מהצפון, כיום בת חמש, תובעים בשמה פיצוי מבית החולים. "נעשה שימוש רשלני של הצוות הרפואי בסכין הניתוח".
ילדה אשר פניה נחתכו במהלך ניתוח קיסרי תובעת באמצעות הוריה פיצויים מבית חולים בצפון, בו נולדה לפני כחמש שנים. בתביעה אשר הוגשה בשבוע שעבר לבית משפט השלום בחיפה, על ידי עו"ד סמי אבו ורדה, נטען כי הילדה שנפגעה היתה אחת מתאומות שנולדו בניתוח קיסרי. "במהלך הניתוח הקיסרי, בעודה בתוך הרחם, נחתכה התובעת בפניה, בעקבות שימוש רשלני של הצוות הרפואי ו/או המנתח בסכין הניתוח", כך נטען בכתב התביעה. כתוצאה מכך נולדה התינוקת עם חתך בלחי ברוחב כ-2.5 ס"מ ונאלצה לעבור ניתוח להדבקת הפצע בפניה, כבר ביום הראשון לחייה. עוד נטען כי התינוקת שוחררה לביתה עם צלקת נרחבת בלחיה, ועם המלצות על מעקב במרפאה הפלסטית.

 

"בעודה בתוך הרחם נחתכה התובעת בפניה", כך נטען בתביעה. צילום: אילוסטרציה

"בעקבות האירועים וכתוצאה מהם נותרה התובעת עם נכות רפואית, פלסטית ונפשית, קשה במיוחד ובהתחשב בגילה, טיב פגיעתה ומהותה, נכותה התפקודית עולה לאין ערוך על נכותה הרפואית", כך נכתב בכתב התביעה. הילדה מתלוננת על כאב וסבל מדי יום, ו"סובלת מהפרעה אסתטית, מצב נפשי ירוד לחלוטין, דימוי עצמי נמוך, בושה ומבוכה להיות בקרבת אנשים וילדים בני גילה".
בשל מצבה הכלכלי של המשפחה לא הוגשה חוות דעת של רופא מומחה בתיק, אולם זכות זו שמורה לתביעה לשלב מאוחר יותר, כמו גם לבקש מבית המשפט מינוי מומחה רפואי מטעמו, בתחום הנפשי והפלסטי.
עו"ד אבו ורדה תובע בשם המשפחה גם החזר הוצאות טיפול רפואי אינטנסיבי, מעקב, נסיעות ונלוות שהיו להם ואשר יזדקקו להם גם בעתיד. את גובה הפיצוי מותירה התביעה לשיקול בית המשפט.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות