7 פסנתרי כנף, במה אחת

גיל שוחט ונבחרת החלומות שלו מגיעים לחיפה עם מופע חדש ואורחים מיוחדים, ובינהם הראל סקעת. לקראת המופע שיערך באודיטוריום בחיפה, ערכנו עם גיל ראיון קצר בו הוא סיפר לנו על הנבחרת, ועל הרעיון שמאחורי
גיל שוחט ונבחרת החלומות שלו חוזרים במופע חדש ורענן של שבעת הפסנתרים, עם אורחים מיוחדים, ובינהם הראל סקעת. המופע נוצר כאשר המלחין, הפסנתרן והמנצח גיל שוחט, קיבץ על גבי במה אחת את מיטב המוזיקאים במדינת ישראל, כאשר הוא מצרף להם את הזמרים האהובים ביותר מכל גווני הקשת הססגונית של המוזיקה הישראלית. לקראת המופע שיערך בחיפה ב-6.1.2018  באודיטוריום חיפה, ערכנו עם גיל ראיון קצר:

גיל, ספר לי קצת על המופע. 

"הכל התחיל לפני כ-3 שנים, כמופע שהיה אמור לעלות במופע האביב בראשון לציון. הרעיון היה לשים 7 פסנתרי כנף על הבמה, להביא את מיטב האומנים בישראל ולאחד אותם עם צלילי הפסנתר, ובכך גם לאחד מספר סגנונות מוזיקה. הרפרטואר כלל קטעים מוסיקאליים מז'אנרים שונים הנפגשים בשילוב מעורר השתאות והקהל מוזמן לצאת למסע בנתיבי המוזיקה – בין שיריהם הנפלאים והמרגשים של שלמה גרוניך, רמי קלינשטיין, הראל סקעת ונסרין קדרי –  לבין אלתורי ג'אז פרועים ומופלאים, וכן בין יצירות קלאסיות אלמותיות מאת מיטב המלחינים וקטעי אופרה מצמררים ביופיים. במשך למעלה משעתיים וחצי של מוזיקה, יוצא המאזין לאודיסאה אומנותית שאין שנייה לה! והקהל הצביע ברגליים: הדבר גדל והפך למעל 100 קונצרטים בכל הבמות הכי גדולות במדינה: היכל התרבות, קיסריה, בנייני האומה ועוד. עכשיו אנחנו מגיעים לחיפה".

"הקהל הצביע ברגליים: הדבר גדל והפך למעל 100 קונצרטים בכל הבמות הכי גדולות במדינה". צילום: יחסי ציבור

"הקהל הצביע ברגליים: הדבר גדל והפך למעל 100 קונצרטים בכל הבמות הכי גדולות במדינה". צילום: יחסי ציבור

האומנים שבחרת למופע הם שלמה גרוניך, רמי קלינשטיין, הראל סקעת, נסרין קדרי, דניאלה לוגאסי,  ועוד רבים וטובים. מה עמד מאחורי הבחירה בהם?

"ראשית הם אומנים שאני אישית מאוד אוהב. הם כולם קשורים בצורה כזו או אחרת למוזיקה קלאסית: הם לא מפחדים ממוזיקה קונצרטית, לא מפחדים מפסנתר. גם אם הם רחוקים ממני ברמה המוזיקלית, הם מאוד קרובים אליי ברמה האומנותית".

איך אתה מגדיר את עצמך, בתור אומן?

"אני שייך לעולם המוזיקה הקלאסית. לפי דעתי, עולם המוזיקה הקלאסית הוא עולם הרבה יותר רחב ממה שאנשים יודעים. אנשים שמכירים את עולם המוזיקה הקלאסית יודעים שזה עולם ומלואו, ואנשים שפחות מכירים את העולם הזה מאמינים שזה סגנון ספציפי. רוב האנשים שומעים מוזיקה קלאסית מחמישים השנים האחרונות, אך מוזיקה קלאסית עוסקת במוזיקה שנוצרה ב-2000 השנים האחרונות. יש אין ספור סגנונות לאורך ההיסטוריה במוזיקה הקלאסית. אני מוזיקאי: מלחין, פסנתרן ומנצח. אני שומר על ראש פתוח. לא מגביל את עצמי לסגנון אחד".

"לפי דעתי, עולם המוזיקה הקלאסית הוא עולם הרבה יותר רחב ממה שאנשים יודעים". צילום: יחסי ציבור

"לפי דעתי, עולם המוזיקה הקלאסית הוא עולם הרבה יותר רחב ממה שאנשים יודעים". צילום: יחסי ציבור

מה היה הרעיון מאחורי שילוב כל סגנונות המוזיקה?

"אנחנו בשנת 2017, וזה בדיוק העניין. בדיוק עכשיו שמעתי את הדואט החדש של עומר אדם ושלמה ארצי. זה לא משהו שאפשר לקטלג כמזרחית, או מוזיקה מערבית או ישראלית. יש שם סלסולים בסגנון מזרחי, קליפ שעשוי בסגנון אמריקאי, וזה מדהים. הדבר היפה זה המשמעות העמוקה למילה קומפוזיציה, ביחד, חיבורים. וזה בדיוק הרעיון שלנו".

6.1.2018 – אודיטוריום חיפה, שעה 20:30

כרטיסים – קופת חיפה: 04-8662244


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה