סיכום שנת 2017 בתאטרון חיפה

בשנה החולפת הועלו בתיאטרון חיפה הצגות מקור רבות, אשר מיצבו אותו בחוד החנית של התיאטרון הישראלי. קבוצת במאים מובחרת, הכוללת במאי תיאטרון ותיקים ומוערכים כדוגמת איציק וינגרטן ומשה נאור לצד יוצרים צעירים ומוכשרים כמו רוני ברודצקי, ארז דריגס ורובי קיסוס, ביימו את מיטב השחקנים והשחקניות בארץ וטפלו בנושאים חברתיים, פוליטיים, כלכליים ואנושיים בהצגות אמיצות ופורצות דרך.

ניצה בן צבי. אלבום פרטי.

ניצה בן צבי, מנכ"לית ומשה נאור, מנהל אומנותי: "שנת 2017 בתאטרון חיפה הייתה שנה מעוררת השראה, במהלכה התיאטרון המשיך לאתגר את צופיו עם רפרטואר עשיר, עדכני ולעיתים מעורר מחלוקת, המבטא את תמונת המציאות המורכבת עמה מתמודדת החברה הישראלית. מ"איש הכריות" אשר חקר את שאלת חופש הביטוי והאחריות הנלווית לו, "מהוללת" שעסקה בחמקמקות האמת האובייקטיבית מול אשליות וחלומות, "זיתים" המוזיקלי אשר עסק בעולם האפל של הפרעות אכילה בקרב בני נוער, "אנשים טובים" החברתית שלא מפחדת לגעת בנושאים כמו גזע, הורות ומעמדות כלכליים, "בעלים ונשים"- עיבוד יחודי לסרטו של וודי אלן העוסק בזוגיות והקשיים בה, "קרקס של יהודים" העוסק בקהילה החרדית בניו יורק מנקודת מבט של הנשים בקהילה ו"על מי ועל מה" אשר חוקר את הפמיניזם החילוני-מוסלמי בעולם שמרני וסגור."

איש הכריות

יצירת מופת עכשווית, המועלית תדיר על הבמות החשובות בעולם ועוסקת בדרך מקורית, אמיצה, מעמיקה וחסרת פשרות בנושא חופש הביטוי ושאלת האחריות הנלווית לו. וכך, אחד הנושאים הדחופים והבוערים בשיח של ימינו, זכה לטיפול בימתי מרובד ומורכב, המעז להעלות שאלות רבות פנים בעניין המרכזי הזה. בשילוב מבריק של תיאטרון חפצים מרהיב, אשר הנכיח את רב המימדיות והריבוד המתעתעים של הטקסט החריף, ואת השפעתו המכשפת של מעשה הסיפור עצמו המהותי כל כך למחזה, הצליחה הפקה זו לשמר את האמביוולנטיות המיוחדת לקומדיה השחורה הזו, שבה הצופה נע ונד בין צחוק לזעזוע, בין סקרנות לחרדה.

הפקה זו העניקה הזדמנות לארז דריגס- בימאי צעיר ומוכשר- חופש אומנותי מלא לממש את חזונו המיוחד, ובכך המשיכה את מסורת התיאטרון כמטפח עיקרי לדור העתיד של במאים בישראל. בהצגה כיכבו אלון נוימן, אייל רוזלס, מעיין בלום, ליה אולמן ונטע וינר.

איש הכריות – צילום ז'ראר אלון

מהוללת

ליאורה ריבלין, מבחירות השחקניות בישראל, שבה לבימת תיאטרון חיפה על מנת לגלם באופן מבריק את דמותה הידועה של פלורנס פוסטר ג'נקינס, יורשת, אשת חברה ופילנתרופית מניו יורק, שהייתה חובבת מוזיקה גדולה והתפרסמה כזמרת אופרה גרועה במיוחד.  במה שהגדיר אחד המבקרים כ"ליהוק מעולה לנפשה המסתורית של ג'נקינס", הצליחה ריבלין לבטא את רוחה הייחודית, החד פעמית והמרגשת של האישה הזו, אשר בחייה קראה תיגר וחייבה לחשוב ולנסח מחדש מונחים של אמת, יופי, הצלחה, אומנות, כוונה וכנות. שילוב ההקרנות העצומות בחלל הבמה הממשי, ביטאו את הגבול הבלתי נראה כמעט שבין אשליה ופיקחון, אשר עוצמתו על במת התיאטרון עזה פי כמה. בעידן מבהיל בו הפכה האמת למושג נזיל ומעורער, חקירת דמותה של ג'נקינס הזכירה כי העיקר הוא הכוונה המנחה אותנו בהגדירנו אמת מה היא, וכי באהבת אדם ומוזיקה חסרת עכבות ועמוקה, יש עוצמת חיים שאין לה תחליף.

הזמרת המהוללת. ריבלין, אלתרמן. אלבום פרטי

אנשים טובים

המחזה האמריקאי "אנשים טובים" זכה לפרסים ולתגובות מהללות כשעלה בניו יורק, ובתיאטרון חיפה מיהרו לזהות את עוצמתו הרלוונטית, הממשיך את עיסוקו העיקש של התיאטרון בתכנים חברתיים נפיצים ומעוררי שאלות.
בזכות ליהוק מדוייק ועיבוד השפה והעגה למחוזות ישראלים, נוצר קישור טבעי בין שכונות המצוקה של ארה"ב לאלה שלנו ופרשנות מדויקת אשר הדגישה את ההשלכות המקומיות. בכך הפך המחזה להדהוד עוצמתי על המתחים הבלתי ניתנים לגישור שבין שכבות האוכלוסיה בישראל, ועל הקשר בין יחסי הכוח המיניים והכלכליים בתוכם.
 ככל טקסט חברתי חשוב, המחזה מביא אל הבמה מורכבות חנוקה שאין ממנה מוצא פשוט. השאלות העולות אינן מובילות לתשובות קלות, כי אם לאמפתיה מעמיקה יותר ורבת פנים, והוא מאיר את הצביעות המסתתרת לעיתים במעשה הפילנטרופי לכאורה, ואת הגאוותנות המוסווית תחת מעטה המסכנות והקורבנות.

השחקנית אסי לוי עיצבה דמות בלתי נשכחת שתיזכר לשנים- היא כובשת כאם במלחמת הישרדות המחייבת אותה להכרעות מהותיות ובזכות הופעתה והבימוי האנושי והחם, הפכה ההצגה הזו להצגה חשובה לכל הנשים והאימהות חד הוריות שנאלצות לכתת רגליהן בביצת הקיום.

בהמשך למחזות נוספים שעלו בתיאטרון חיפה לאורך השנים האחרונות, "אנשים טובים" מזמנת מבט חד ואמיץ על סיטואציה חברתית סבוכה, שבה אינטרסים מתנגשים ותלות הדדית, הופכים כל אינטראקציה למשא ומתן אכזרי ואלים.

אנשים טובים לתיאטרון חיפה. אלבום פרטי

קרקס של יהודים

הבימאית הצעירה רוני ברודצקי היא כוח פורץ ומשמעותי בתיאטרון הישראלי ובתיאטרון חיפה בו מונתה לאחרונה כמנהלת האומנותית לקבוצה "החיפאית" הפועלת בו. ב"החיפאית", ברודצקי מצאה בית טיפוח ויצירה אשר אימץ אותה בהתרגשות.
יצירתה הראשונה בתיאטרון, ההצגה החדשנית "אקווריום", זכתה להצלחה כבירה, הציגה בכל רחבי הארץ, ועוררה הדים נפעמים.
בעקבותיה, זכתה ברודצקי באישור נדיר לעבד לבמה את סיפוריו של נתן אנגלנדר, אחד הסופרים האמריקאים הידועים והמוערכים בעולם היום.

ההצגה "קרקס של יהודים", המבוססת על ספרו "גלגול בפארק אווניו", היא עיבוד עשיר, מסוגנן ותיאטרלי מאד לאוסף העלילות שטווה אודות קהילת מהגרים יהודית בניו יורק של ימינו.

על במה מרהיבה, שבה משתנים קני המידה הפיזים על מנת לייצר תחושת ארעיות וסחרור תמידיים, בורא קאסט רחב של דמויות קליידוסקופ עשיר ומרגש של סיפורים, שבכולם עיסוק והתמודדות עם מושגי שייכות, קהילה, נטיעת שורש, מסורת ומודרנה.

מבעד לעיניהן של דמויות החרדים הללו, אשר רצונם הסותר לשימור ערכי הקהילה יחד עם התקבלות בחברה חושף את התמורות והאתגרים העומדים בפני קיום יהודי בעולמנו היום. כך נוצרות שלל סיטואציות שבהן האבסורד, האלימות והטירוף, נדמים כמו פתרון יחידי למבוי הסתום המאפיין את חווית העקירה.

במהלך ההצגה נשקף החלום האמריקאי כהזיה מתעתעת בעלת כוח משיכה מפתה ודוחה בו בעת, ואל מולה האמונה היהודית כעוצמה מלכדת אך גם מגבילה ומעכבת. בכך מהווה המחזה הזה שיקוף מבריק ליחסים המוטרפים שיש לישראל עם האומה האמריקאית, על האובססיה המשולבת בדחיה, וההערצה המשולבת בהתנשאות המאפיינים יחסים אלו.

קרקס של יהודים צילום יואב איתיאל

אם פתאום אפגוש אריה

בפסטיבל הצגות הילדים הבינלאומי 2017, הפיק תיאטרון חיפה שתי הפקות חדשות אשר עוררו תגובות נפלאות, והמשיך להוביל ולקדם את יצירת תיאטרון הילדים בארץ, ולסמן את מד האיכות שעל פיו יש לשפוט אותו:

"אם פתאום אפגוש אריה", גם בבימויה של ברודצקי, היא מחזור שירים מקוריים על פי טקסטים מאת כותבי הילדים הטובים בישראל.

שיריהם של לאה גולדברג, נורית זרחי, שירה גפן, תרצה אתר ואחרים, זכו להפקה בימתית עשירה, בביצוע עשרה נגנים וזמרים.

הצגת ילדים מוסיקלית זו, שיתוף פעולה ייחודי של תיאטרון חיפה ו"תזמורת המהפכה", זכתה לביקורות מהללות.

הפקה זו מעלה על נס את העברית כשפת ילדים עשירה ומרובדת, ומוצאת לה מקבילה מוזיקלית משוכללת, על מנת לבטא עולמות נפשיים ילדיים באופן מלא ומרגש.

אם פתאום אפגוש אריה צילום: ז'ראר אלון.

זיתים

"זיתים", מונודרמה מוסיקלית המעזה ומצליחה לגעת ברגישות עצומה בנושא הפרעות האכילה הקליניות, ובחווית האשפוז בעקבותיהן.

ההצגה נכתבה ובוימה ע"י רובי קסוס, יוצר צעיר נוסף אשר זכה בחיפה לבמה ולהזדמנות ראשונה.

 מחזה זה, המבוסס על סיפור אמיתי, הוא סיפורה של נויה ציוני, נערה בת 17 החולמת להיות זמרת מפורסמת ומתאשפזת לשלושה חודשים במחלקה להפרעות אכילה בגין השמנת יתר.

ההצגה חושפת בעדינות נדירה את הקשיים ותעצומות הנפש שבהתמודדויות אלו, ומנגישה אותן ללא פשרות לקהל צעיר.

בדומה להפקות השונות של תיאטרון חיפה, גם "זיתים" בוחרת נושא מאתגר וחשוב עבור קהל היעד שלה, ושמה לעצמה כמטרה לעסוק בו ללא זיוף, מתוך ניסיון הבנה רב זוויות של הדמויות המרכיבות אותו, ותוך שמירה על רמה אומנותית אופטימלית.

התגובות המרגשות אישרו את הניסיון, והביקורות ותגובות הקהל היו נרגשות.

זיתים. מציגה בפסטיבל. אלבום פרטי

בעלים ונשים

תיאטרון חיפה הוא התיאטרון השני בעולם בלבד אשר זכה לאישורו האישי של וודי אלן לעבד את סרטו המופתי והאוטוביוגרפי "בעלים ונשים" לבמה.

ההצגה עלתה לקראת סוף 2016 וזכתה מאז להצלחה אדירה.

משה נאור, מנהלו האומנותי של התיאטרון ובמאי ההצגה, החליף את התזזיות והאינטנסיביות המציצנית של הסרט במקבילה בימתית מרהיבה:

קרוסלת ענק הסתובבה ללא הרף בין אתרי ההתרחשות של העלילה, מסחררת את הדמויות במעגל הפרידות והאהבות שבו הן נתונות, בעוד מיטב השחקנים בישראל – דביר בנדק, ישי גולן, קרן צור, לירון בן שלוש ואחרים – הפיחו בהן חיים עשירים ומלאים.

בעלים ונשים – צלם. ז'ראר אלון

על מי ועל מה

 ההצגה הבאה שבחר משה נאור לתרגם ולביים, היא המחזה "על מי ועל מה" מאז המחזאי זוכה הפוליצר איאד אקטאר, בהשתתפות אלמה דישי, איציק כהן, מיכאל מושונוב ויסמין עיון.

ההצגה, העולה בימים אלה, בוחנת את האיום על המרקם העדין של משפחת מהגרים פאקיסטנית באמריקה, בעקבות עימות פנימי המתחולל בתוכה, בין מסורת ואדיקות דתית ובין חופש המחשבה והביטוי של הדור הצעיר.

מחזה זה, המבטא באומץ את המתחים והאתגרים הפנימיים המאפיינים את האסלאם של ימינו, ממשיך את העיסוק בזהות נשית ומשפחתית, קהילתית, זוגית, ואומנותית. הוא מצביע על האיום מבית ועל ההכרעה הקשה שבין אמונה ואומנות, ועל הקשר רב הפנים והאמביוולנטי שבין אמריקה כהבטחה לחופש והגשמה, ובין מצוותיה המחמירים של קהילת מהגרים המשתלבת בתוכה.

הצגה זו, המציגה מלודרמה משפחתית מרגשת, מציעה מבט חם ומלא חמלה ואהבת אדם על הקונפליקטים המעצבים את התמורות במחשבה הדתית של ימינו כשהיא מאתגרת קשרים משפחתיים הדוקים.

בכך, מהווה ההצגה הזו מעין תמונת ראי מרתקת ל"קרקס של יהודים", ובוחנת אף היא בדרכה תימות דומות מזווית שונה.

בכך מעשיר המחזה הזה את הדיון והעיסוק אשר הפך מרכזי בישראל לאחרונה, ובתיאטרון חיפה החליטו להדגישו: מהו מחירו של המעשה האומנותי בתוך סביבה המנסה לשמור בקנאות על אמונותיה.

 

על מי ועל מה. תיאטרון חיפה. צילום אלון שפרנסקי


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי

 • גאוות המפרץ

  התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים, חוזרת לבמות בקונצרטי קיץ חגיגיים וסוחפים בחיפה
 • הפקת ספר 85 שנה למועדון רוטרי חיפה

  השבוע נערכה ישיבה לסיכום שנת הפעילות של מועדון חיפה. השנה חגג המועדון 85 שנות פעילות מפוארת בעיר חיפה. לרגל חגיגת ה 85 הפיק המועדון ספר יובל המסכם 85 שנות היסטוריה ופעילות של המועדון
 • רוטרי חיפה המועדון המצטיין בישראל ובאזור

  בטקס חגיגי של החלפת נגידי רוטרי ישראל שנערך אמש בהרצליה השתתף גם אורח הכבוד נשיא רוטרי העולמי מר בארי ראסין. באירוע זה הוענק פרס האזור למועדון רוטרי חיפה
 • חודש הספר העברי

  קניון עזריאלי חיפה חוגג את חודש הספר העברי עם יריד מבצעים ברשת סטימצקי וצומת ספרים ומשעות סיפור מוסיקליות לקטנטנים
 • גרנד - זה כל הסיפור

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר עורך לכבוד שבוע הספר הישראלי פעילויות מיוחדות לכל המשפחה בתאריכים: 10.6 ו-12.6, בשיתוף עם רשת "צומת ספרים".
 • קניון עזריאלי חיפה "לובש לבן"

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את לקוחותיו לחגיגת שבועות ססגונית וייחודית המציעה מטעמים של מיטב תוצרת הארץ
 • שבועות במוזיאון ינקו-דאדא, עין הוד

  בחג השבועות 9.6.19 תתקיים ההצגה "ילד בוץ" של תיאטרון הקוקיה, פעילות לילדים ולכל המשפחה ב"מעבדאדא" ובמהלך כל היום יתקיימו סיורים בכפר מלווים בסיפורים.
 • ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת, בספורטן חיפה!

  אם אתם ישראלים בכל המובנים ומתים על תוצרת הארץ זה בדיוק הפסטיבל אותו אתם ממש לא רוצים לפספס! 
 • חוגגים שבועות בחוצות המפרץ

  חוגגים שבועות לכל המשפחה – בחוצות המפרץ מגוון מופעים, מתנפחים, מתחם סדנאות יצירה, מתחם ביוטי הכולל איפור, קעקועים וצמות ועוד.. הכניסה לפעילויות – ללא תשלום
 • מבקרים בגרנד בחג הביכורים

  עופר גרנד קניון חיפה – מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחוויית ניחוחות וטעמים לכבוד החג הכי חגיגי בשנה! האירוע יתקיים בימים רביעי עד שישי, 5-7.6, בחסות חנות המעדנים והדליקטסים באשר פרומז'רי.
 • סופשבוע של אופרה

  גם בקיץ הקרוב חוזרת האופרה הישראלית לעכו לסוף שבוע של מוסיקה שיתקיים, זו השנה השישית, במצודה הצלבנית של העיר עכו
 • "שפים קטנים" בהשראת סיפורים גדולים

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך מדי יום שלישי סדנאות בישול בריא לילדים:  "שפים קטנים", בהנחיית הצוות המקצועי של "מבשלים עם תמי".
 • שישי Live במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה, יערוך בימי שישי, במהלך חודש יוני,   במופעי  שישי Live .
 • מופעים והצגות קיץ במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ,  בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  מציע בימי שבת, בחודש יוני מופעים והצגות לילדים ולכל המשפחה.  
 • תערוכת "דרכים נעצמות"

  אירוע מיוחד בתערוכת "דרכים נעצמות" שמוקדשת ליצירתו של שלומי שוורצברג במוזיאון ינקו דאדא
 • פסטיבל היין חוזר לחיפה

  לאחר ההצלחה לה זכה בשנים האחרונות פסטיבל היין המסורתי ובתזמון מושלם לחג השבועות, חוזר בתאריכים 5-6.6 הפסטיבל אל חיפה ואל רחבת גן האודיטוריום המקסימה.
 • ערב התרמה לעמותת ימין סעד

  עמותת "ימין סעד" תומכת ומלווה ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם מחיפה והקריות.
 • של מי החיים האלה

  אחת ההצגות המצליחות בשנות השבעים בלונדון ובברודווי ועובדה גם לסרט קולנוע בכיכובו של ריצ'ארד דרייפוס.
 • Leftovers

  תערוכה חדשה ב"מוזה 42", מכללת אורנים, פתיחה: רביעי 22.5, Leftovers הוא פרויקט אוצרותי שבמרכזו יצירה משותפת של שישה אמנים, סטודנטים לתואר שני, שהם אמנים / מורים
 • פסטיבל "חקלאות, ים ואדם"

  המועצה האזורית חוף הכרמל ועמותת התיירות "כרמלים" מזמינות את הקהל הרחב ליהנות מחג הקציר בנוף הירוק    
 • רוטרי חיפה והטכניון: באוהאוס בחיפה

  יוזמה עצמאית של מועדון רוטרי חיפה מביאה לקידום קשר חשוב בין הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון לאוניברסיטה בדסאו עיר הבאוהאוס בגרמניה.
 • מוני מושונוב באדיבות מרכז עולי אירופה

  יום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה

  כ- 100 איש הגיעו ליום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה בנושא מעגלי תקשורת במציאות משתנה בדיור מוגן
 • מסיבת הרס

  תערוכה "מסיבת הרס" מבקרת את השינויים הערכים החברתיים, התרבותיים, הקהילתיים והסביבתיים הבאים לידי ביטוי בהרס השיכונים הציבוריים ובבנייה החדשה למגורים.
 • "ירחים אלטרנטיביים" ו"צייר את דוד"

  עבודות וידיאו, יצירות רישום וציור של האמן הגרמני רוברט פופלב
 • ביקור הנשיאה העולמית של  ארגון אינרוויל בחיפה

  ארגון אינרוויל (Inner Wheel) הוא ארגון עולמי של נשים מתנדבות הפועל לצד מועדוני רוטרי. בישראל חברות בארגון, זו לצד זו, נשים יהודיות וערביות. 
 • מתנת חג לעיר ממועדון רוטרי חיפה

  בפקניק רב משתתפים חגגו חברי מועדון רוטרי חיפה את חנוכת חורשת רוטרי לשכנות טובה הממוקמת על צלע ההר ליד אכסניית הנוער
 • תערוכת Cultural Mosaic

  פתיחת חגיגית של תערוכת הציורים של אמן האקוורלים (ציורי מים), רהול צ'אקרבורטי, תתקיים ביום ראשון, 12.05.2019
 • יריד משחקי חשיבה בעופר גרנד קניון חיפה

  מגוון משחקי חשיבה ב-25% הנחה, טורניר נושא פרסים בכל יום, הנחות בלעדיות בימי היריד ללקוחות my OFER ועוד.
 • מורשת בעצמאות

  ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים פותחים דלתות ב-71 אתרי מורשת.
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 3

  סופ"ש פעיל בבית הגפן, חיפה – סיורים, מופעים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • מופעים והצגות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ממשיך עם מסורת הצגות לילדים ולכל המשפחה  בימי שישי עם מופעי "שישי "LIVE ובימי שבת במהלך חודש מאי. הפעילות כוללת הצגות, מופעים ופעילויות בחינם
 • הזוכים בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים

  למעלה מ-30,000 מבקרים פקדו עד כה את הפסטיבל שיימשך עד ה-24 לחודש, ונהנו משפע הצגות מקור, הצגות מובילות של מיטב תאטראות הילדים בארץ וממופעי רחוב שנבחרו מרחבי העולם.
 • פסח על-חלל בעופר גרנד קניון

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך פסטיבל פסח על-חלל עם שלל פעילויות ומופעים לכל המשפחה!
 • פסטיבל פסח בקניון עופר הקריון

  קניון עופר הקריון, מקבוצת קניוני עופר חוגג את חג הפסח בפסטיבל פליי דייט עם מגוון הפעלות ומשחקים אתגריים במהלך חו"ל המועד
 • "ירחים אלטרנטיביים"

  עבודת וידיאו של האמן רוברט פופלב בשיתוף האמנית נדין שליפר
 • We Could Be Heroes

  תיאטרון קליפה גאה להציג את הפרויקט " We Could Be Heroes" . הפרויקט, הינו אירוע פרפורמטיבי, אשר יוצג לקהל הרחב במרחב ציבורי החל מה14 באפריל וב40 ערים שונות ברחבי הארץ.
 • "שפים קטנים"

  סדנאות בישול בריא לילדים בעופר גרנד קניון חיפה
 • בקק״ל יודעים שבא אביב

  מה לעשות עם הילדים בחופשת פסח? קרן קימת לישראל מציעה מגוון פעילויות חינמיות לילדים (והוריהם) בפריסה ארצית במיוחד לחג האביב ולמזג האוויר הנעים, המתאים לטיולים ברחבי הארץ שצפוי בחול המועד פסח
 • שבת משפחות קבוע בקניון סינמול

  מידי שבת קניון הסינמול פותח את שעריו למשפחות הצפון, לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00.
 • בית הספר לקוסמים צעירים

  בפסח הקרוב בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים מוצאים את ליאור סושרד הבא בבית הספר לקוסמים צעירים – הדור הבא של הקוסמים בישראל
 • רוטרי חיפה תורם לנזקקים לפני החג, "קמחא דפסחא".

  מועדון רוטרי חיפה מגייס מחבריו גם השנה כבכל שנה תרומות נדיבות למען "קמחא דפסחא". התרומות מיועדות לבית ההסעדה
 • "שרוולי עצים"

  אירוע שירה בשיתוף הליקון במוזיאון ינקו-דאדא במסגרת השתתפותה של המשוררת נדיה עדינה רוז במקבץ התערוכות 3D
 • פסטיבל מפה ומצה - בחג הפסח

  מופעים לכל המשפחה, מפגשי סופר, הצגות לילדים, סדנאות יצירה, הפעלות מיחזור ופעילויות מלאכות קדומות
 • פסטיבל תחביבים במתחם חוצות המפרץ

  במהלך חול המועד פסח פסטיבל תחביבים בין התאריכים 21.4.18-24.4.18, ימים ראשון עד רביעי, אשר יציע מגוון רחב של פעילויות מעשירות להורים ולילדים.
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  קניון הסינמול פותח את שעריו בפני משפחות הצפון לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00, ועכשיו הקניון מציג את הפעילויות החדשות בחודש אפריל.
 • ביום הבחירות בוחרים לבלות בגרנד!

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין את כל משפחות הצפון וילדיהם ביום הבחירות, יום שלישי ה-9.4, להופעה של כוכבת הילדים "היללי",
 • מופעים והצגות בימי שבת בחודש אפריל במתחם חוצות המפרץ  

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET, בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך עם מסורת הצגות ומופעים לילדים ולכל המשפחה,  בימי שבת, גם בחודש אפריל.
 • הפנינג בחירות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה חוגג את יום הבחירות בהפנינג לוהט
 • אמנים במושבה פרדס חנה כרכור

  מזה שני עשורים נחשב למוסד אמנותי מוביל. חובבי אומנות ותרבות על משפחותיהם מכל רחבי הארץ פוקדים את מושבת האמנים והיוצרים הגדולה בישראל לשלושה ימים.
 • פסיפס של ארץ ישראל בחול המועד פסח

  30 מוזיאונים ואתרים הנפתחים לציבור חינם בכל ימי חול המועד פסח, בחסות בנק הפועלים
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 2

  סופ"ש שני פעיל בבית הגפן: סיורים, מפגשים, סרטים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • בשורה חשובה להורים ולילדים לקראת הפסח

  פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות הילדים יקיים השנה לראשונה גם הצגות המותאמות לילדים בעלי צרכים מיוחדים
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  בשבת הקרובה 30.3 המבקרים בקניון ייהנו מסדנת אפייה מפתיעה לקונדיטורים הקטנים – סדנת קפקייקס.
 • ביום הבחירות בוחרים בהפנינג בנמל קיסריה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה ססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • סימנים של חולשה

  תזמורת המהפכה – מגופי המוסיקה הצעירים והנועזים הפועלים כיום בארץ בניהולם של רועי אופנהיים וזהר שרון -חוברת אל ברי סחרוף ורע מוכיח כשאליהם תצטרף גם מקהלת בת שיר – הסימפונית חיפה
 • ירח משתקף באספלט

  גלריה בית הגפן וסטודיו משלך שמחות להודיע על פתיחת תערוכה קבוצתית בפרויקט 'מנהיגות נשים בתרבות' של אמניות המגיעות ברובן מרקע מסורתי.
 • סופ"ש של טעמים בגרנד מרקט

  עופר גרנד קניון חיפה מקבוצת קניוני עופר מציג, זו השנה הרביעית, את יריד האוכל הגדול, המגוון והאיכותי בצפון, "הגרנד מרקט".
 • מוזיאון ינקו דאדא מציג שתי תערוכות חדשות:

  לנה ועודד זידל, ובחלומי… ינקו – עבודות המגיבות ליצירותיו של מרסל ינקו – אייל אסולין – MAU – עבודת קיר בה מוצגים סממני סטטוס היסטוריים אל מול אלה העכשוויים. פתיחה שבת 23.3.19 בשעה 13:00
 • פורים שובר קופות

  חגיגות ענק לכבוד פורים בקניון הסינמול ברוח הקולנוע , בין התאריכים 20.3-22.3 קניון סינמול הופך לפסטיבל פורים.
 • נטלי אילון, ביצה וולקנית, סטילס צילום באדיבות המכון לאמנות / אורנים

    הגלריה I מכללת אורנים

  תערוכה חדשה: מעט אש בכלי נטלי אילון ואבי סבח  אוצרת אורית בולגרו פתיחה 17.3.19, ראשון,12:30 נעילה 18.5.19
 • עופר הקריון קריית ביאליק. צילום: מורן קדוש

  קניוני עופר חוגגים את יום האם במגזר הערבי (عيد الأم)  

  קבוצת קניוני עופר תציין  את יום האם במגזר הערבי  ב 10 קניונים ברחבי הארץ, במסגרת זו יערכו מבצעי ענק של עד 70% הנחה במגוון רשתות מובילות.
 • את פורים חוגגים רק בספורטן חיפה

  מקווים שהכנתם לעצמכם כבר תחפושת מקורית, כי השנה אתם חוגגים את פורים בהפנינג צבעוני ומיוחד
 • לילך לב ארי פרופ קרדיט: יח"צ

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים – פרס גולדה מאיר לשנת 2019
 • "עונות השנה"

  אנסמבל סולני תל אביב בערב מגוון ומהנה בסימן כינור ומנדולינה, עם הסולנים נגן המנדולינה הבינלאומי יקי ראובן והכנר קובי רובינשטיין, ובניצוחו של ברק טל.
 • מחווה למורה והאמן אלי שמיר ולתלמידיו אמני הצפון

  מוזיאון ישראל בחר לקיים מחווה לאמן אלי שמיר ולתלמידיו בני הצפון.
 • פסטיבל מגונדרות

  לכבוד יום האישה – ספורטן חיפה בפסטיבל חגיגי שכולו מוקדש להעצמה נשית
 • סיורי שבתות בלב ואדי ניסנאס

  בואו להכיר את ואדי ניסנאס דרך האנשים שיפתחו את הדלת ויזמינו אתכם פנימה, לשתות קפה או תה צמחים מהביל, לשמוע סיפור ולשאול שאלות.
 • רואים משם שומעים מכאן

  סדרה של מופעי אופרה מצולמים בביצוע הגדולים והטובים שבמוסיקאי האופרה הפועלים היום, זמרים, מנצחים במאים ומעצבים. יצירות שצולמו על הבמות הנחשבות בעולם ובאיכות הקרנה מעולה.
 • פסטיבל בנמל: חגיגת פורים צוהלת ושמחה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה פורימית וססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • יום האישה בתאטרון חיפה

  לרגל יום האשה עולות שתי הצגות נפלאות של תיאטרון דימונה על במת תאטרון חיפה
 • היה דבש!

  ממש כמו כוורת דבורים, כך נראה פאב 'מומוס' במהלך ההרצאה בסגנון טד שהעבירה השבוע פרופ. תמר קיסר ממכללת אורנים.
 • משנכנס פורים, חוגגים בגרנד!

  עופר קניון גרנד חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחגוג את החג הכי צבעוני בשנה עם מגוון פעילויות והטבות שלא תרצו לפספס.
 • חוצות המפרץ אאוטלט חוגג פורים שמח לילדים ולכל המשפחה

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך במסורת הפעילות לילדים ולכל המשפחה בחג פורים ומציע שלל מופעים ופעילויות בחינם.
 • קרדיט צילום: סרגיי חרצ'נקו

  נבחרת הטאיקוון-דו של מתנ"ס ליאו באק בהישגים מרשימים

  בשבוע שעבר (ה15.2) נערכה אליפות ישראל בקרבות טאיקוון-דו בעיר אשדוד.  באליפות השתתפו כ- 200 תלמידים מכל רחבי הארץ  ומתוכם 51 לוחמים ולוחמות ירוקים שייצגו את "אגודת מכבי חיפה כרמל", מתנ"ס ליאו באק מבית החברה למתנ"סים, ואת העיר חיפה.