במִבְחַן הָאֹמֶץ שֶׁל בּוּרִינָה

ספרה הראשון לילדים מעלה את סיפורה של בורינה הברבורה הביישנית שבעקבות היכרותה עִם בּוּרִי הַבַּרְבּוּר ושיחותיה עם בַּרְהוֹד הַבַּרְבּוּר החכם, למדה כי עליה לפרוץ גבולות חדשים, העיזה והצליחה להתגבר על ביישנותה על מנת לזכות באהבתו של בורי הברבור שכבש את לבה. בורינה לומדת כי האומץ וההצלחה נמצאים בידיים שלה.

דנה עמבר, ילידת באר שבע, היא מידענית העוסקת בספרנות ובמוזיקה. במִבְחַן הָאֹמֶץ שֶׁל בּוּרִינָה נראה כי היא יודעת את נפש הברבורה, מבינה היטב מה עובר עליה עד האהבה ואחריה, בתוך הזוגיות עם בורי הברבור.

כבת למשפחה תומכת הייתה לדנה ילדות מאושרת וחיי חברה טובים, אלא שהביישנות הטבועה בה הפריעה לה מאוד.

כשעברו לשכונה חדשה, התקשתה ביצירת קשרים חברתיים והקדישה את מלוא תשומת לבה ללימודים. אחרי שירותה הצבאי, יצאה ללמוד באוניברסיטת בר אילן והתגוררה במעונות עם שותפות לדירה. שם צברה חוויות חברתיות טובות ומכרים חדשים וגם הכירה את יואב, עורך ספרים וכותב שירה, פרוזה ומחזות (שהיה גם כן ביישן בילדותו, ורק משהגיע לתל אביב, החל לפרוח מבחינה מקצועית וחברתית).

הוא עודד אותה להיפתח יותר בפני אנשים והתנסויות, ולימים, היא נישאה לו והחלה לעבוד בספרייה ציבורית בתל אביב.

כיום היא לומדת מוזיקה, מנגנת ויוצרת וכתבה ביחד עם בעלה שירים שאף הלחינה.

עמבר: "היום במבט לאחור נראה לי שהשתניתי, מצאתי את דרכי. אני מוצאת שעבודה עם אנשים ועם ספרים מתאימה לי יותר. המפגש הישיר עם ילדים הפך אותי קשובה לצרכים ולמצוקות שלהם. אני ממשיכה ללמוד ולהתפתח בסדנאות שונות לרבות כתיבה ויצירה. למדתי שכדי להתגבר על חוסר ביטחון, צריך להתנסות, ואני מרבה להתנסות. 'מבחן האומץ של בורינה' אינו סיפור חיי, אך בורינה היא בעצם בת דמותי וקורותיה בכל זאת משקפים חלק מהותי של חיי."

לצד העלילה הסיפורית המרגשת המתאימה לקוראים הצעירים, לספר ערך ביבליותרפי נפלא, בעיקר עבור ילדים ביישנים שסובלים מחרדה חברתית, והוא נוטע תקווה כי בדרך של התפתחות אישית ועבודה עצמית, ניתן בכל זאת לצמוח.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות