שביתת הסתדרות המורים: אילו עיריות יפעילו מחר את הצהרונים כבר משעות הבוקר ? 

בעקבות הודעת הסתדרות המורים על שביתה מחר (רביעי) במוסדות החינוך, מפעילות חלק מהעיריות את הצהרונים בעיר כבר משעות הבוקר, מה שייקל מעט על ההורים.
בשל שביתת הסתדרות המורים נערכות חלק מהרשויות המקומיות באיזור חיפה והקריות בכדי להקל על ההורים ולמצוא פתרון אשר יאפשר להם להגיע מחר למקום עבודתם כרגיל, ולהמשיך בשגרה. השביתה תתקיים בגנים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. מוסדות החינוך המיוחד בכל הארץ יפעלו כרגיל.

צילום: אילוסטרציה

בקרית ביאליק הודיעה העיריה כי גני הילדים ייפתחו החל משעות הבוקר ויופעלו במתכונת מיוחדת. גם רשת המתנ"סים בקרית ביאליק תפעיל את הצהרונים החל משעות הבוקר.
בקרית אתא כל גני הילדים יפעלו מחר בבוקר במתכונת מיוחדת, באמצעות הסייעות. הצהרונים יפעלו כרגיל מסיום הלימודים ועד לשעות אחר הצהריים.
בגני הילדים בחיפה ובקרית חיים יפעלו  הצהרונים והמועדוניות רק החל משעות הצהריים, כמו בכל יום רגיל.
מעירית קרית מוצקין נמסר כי גני הילדים בעיר יהיו פתוחים מחר על אף השביתה. צהרוני בתי הספר של המתנ"סים בעיר יפעלו אף הם החל משעות הבוקר, כמתכונת קייטנה.
הסיבה לשביתה מחר היא טענת הסתדרות המורים כי משרד החינוך מנכה מיתרת המחלה הצבורה של עובדי ההוראה 1.4 ימים עבור יום מחלה אחד. "התנהלות זו של משרד החינוך נתגלתה רק לאחרונה, כאשר המשרד החל לפרט על פי חוק בתלושי השכר את מספר ימי המחלה שנצברו ומספר ימי המחלה שחויבו", טוענים בהסתדרות המורים.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות