מרכז שירות לתושב

בשורה משמחת לתושבי קריית ביאליק: העירייה מקימה מרכז שירות לתושב – בניין אחד בו יקבלו תושבי העיר את כל השירותים הנחוצים.

עיריית קרית ביאליק. הקמת מרכז השירות העירוני לוותה בחשיבה מעמיקה. צילום: עיריית קרית ביאליק

עם הפיתוח המואץ של השכונות החדשות יוכפל מספר התושבים בעיר. כדי להיערך לקליטתם המיטבית של התושבים החדשים, החליטה עיריית קריית ביאליק להקים מרכז שירות לתושב בו יוכלו הדיירים החדשים לקבל את כל השירותים הנחוצים ביעילות ובאדיבות ותחת קורת גג אחת. המרכז החדש יוקם במטרה להפוך את השירותים העירוניים לנגישים ואיכותיים יותר, באמצעות מתן פתרון כולל לקשת רחבה של נושאים.

הקמת מרכז השירות העירוני לוותה בחשיבה מעמיקה תוך הבנה כי מרכז השירות ישמש כחלון ראווה של העירייה כאשר זהו המקום הראשון בו פוגשים התושבים החדשים את הממסד המקומי. היום, תושב המבקש לקבל שירות, נדרש לבקר בבנייני העירייה במחלקותיה השונות בהתאם לתחום הטיפול, כאשר כל מחלקה מקבלת קהל בשעות אחרות, דבר המקשה על התושב ומצריך מספר ביקורים במשרדי העירייה. מרכז השירות החדש יספק פתרון כולל כאשר נציג הפוגש את המשפחה ידאג לפתרונות בתחום תשלומי ארנונה, מים, רישום למוסדות החינוך, תשלום היטלים ואגרות, קבלת הנחות  ובירורים שונים הקשורים לעירייה. המרכז ייתן מידע על השירותים הניתנים בקריית ביאליק בתחום תרבות הפנאי והספורט ומידע בנוגע לתכניות בינוי.

המרכז החדש ינגיש את השירותים וייתן תחושת שייכות לתושבים החדשים כבר בשלבי קליטתם הראשונים. הוא ימוקם במקום זמין ונוח בסמוך לכניסה לקריית ביאליק מכביש 79, על התפר בין השכונות הוותיקות והחדשות. מדי יום אמור המרכז החדש לתת מענה לכ-100 תושבים. המבנה ישתרע על כ- 200 מ"ר ויעוצב בצורה אסתטית ונעימה לעין בכדי לתת תחושה נוחה של חמימות והקשבה. בסמוך למבנה יוכשרו חניות כולל חניות נכים להנגשה מירבית. בהמשך יעניק המרכז מענה לתושבי השכונות הוותיקות הסמוכות אליו מבלי לבטל את המחלקות הרלוונטיות בבניין העירייה. המוקד העירוני יועבר אף הוא למרכז ויתחדש בטכנולוגיה מודרנית: יאובזר בקירות מסך אליהם ישדרו 24/7 מצלמות האבטחה הפזורות ברחבי העיר בכדי להגביר את הבטיחות האישית של התושבים. העירייה הסמיכה את החברה הכלכלית קריית ביאליק להקים את המבנה.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, מסר: "החלטנו לרכז תחת קורת גג אחת את כל השירותים הנחוצים לתושבים החדשים. אנו מבקשים לתת את התחושה המשפחתית ותחושת השייכות לאנשים שבאים מחוץ לעיר ולא מכירים את הקריה על מנת שמהרגע האשון, עוד טרם האכלוס בפועל של דירתם הם ירגישו חלק מהקהילה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית ביאליק