במקום להגיד "רכבל", אמרו…

תלמידי בתי-הספר בחיפה יבחרו את השם לרכבל החדש בעיר. השם החדש יתחרז עם שמות אמצעי התחבורה הנוספים הפועלים בחיפה: "כרמלית"; "שכונתית" ו"מטרונית"

בתמונה: תלמידי כיתה ד' בבית הספר הרצל בוחרים את השם החדש שלהם לרכבל. צילום: דוברות עיריית חיפה

איך הייתם קוראים לרכבל, המשמש כאמצעי תחבורה ציבורית ומחבר בין מפרץ חיפה למוסדות ההשכלה הגבוהים של העיר, האוניברסיטה והטכניון?

הרכבל החדש, אשר יצטרף למערך אמצעי התחבורה בחיפה, יחל לפעול אומנם רק בעוד כשלוש שנים, אולם כבר בימים אלה  מתכנסים מיטב המוחות של תלמידי בתי הספר העירוניים בעיר, על מנת להחליט מה יהיה שמו של כלי התחבורה החדש.

לצורך בחירת השם יזמה עיריית חיפה תחרות בין כלל בתי הספר העירוניים, בשכבת הכיתות ד' ו-י', כאשר בכל אחת משכבות הגיל מקיימים התלמידים תהליך חשיבה בשיתוף הוריהם וחבריהם, אשר בסיומו יתקיים הפנינג בחירות, בו יתבקשו התלמידים לבחור מבין כלל השמות שהוצעו שם אחד.

בהמשך התהליך יציג כל אחד מבתי הספר בפני וועדה מקצועית, אשר תורכב מנציגי עיריית חיפה וחברת "יפה-נוף", את השם שנבחר, והוועדה תבחר מבין כלל השמות, שלושה שמות, אשר יועלו לבחירת הקהל החיפאי הרחב ובעיקר הסטודנטים שישתמשו ברכבל, באמצעות הפייסבוק של עיריית חיפה.
יש לציין, כי שמות אמצעי התחבורה הציבורית הפועלים כיום בעיר נבחרו גם כן באופן דומה. כך למשל זכתה הרכבת הקלה, העוברת ברחבי העיר, בשם "מטרונית", לאחר שבשנת 2010 נערכה תחרות בעיר ונבחר שם זה מבין אלפי מצביעים ומשתתפים, הרכבת התחתית, שהינה היחידה בארץ, נקראת בשם "כרמלית", ואילו האוטובוסים הקטנים, העוברים בתוך רחובות שכונות העיר, קיבלו את השם "שכונתית".

פרויקט הרכבל החדש, שיהווה חלק אינטגרלי ממערך התחבורה הציבורית בעיר, ויהפוך את חיפה לעיר הראשונה בישראל שבה יופעל רכבל כאמצעי תחבורה ציבורית, ישפר משמעותית את הנגישות לטכניון ולאוניברסיטת חיפה ויאפשר לעשרות אלפי סטודנטים ואנשי אקדמיה להעדיף את התחבורה הציבורית על חשבון הרכבים הפרטיים. כמו כן, הוא יקל על מצוקת החנייה בקמפוסים וברחובות הסמוכים אליהם, וכן על עומסי התנועה בצירים הראשיים, במעלה הכרמל. שלושת בתי הספר הזוכים יזכו במענק כספי, בשווי כולל של 60,000 ₪, אשר יוקדש לעיצוב ולשיפור הסביבה הלימודית.

אילנה טרוק, ראש מנהל חינוך, תרבות וספורט בעיריית חיפה: "כחלק מתפיסתנו לשיתוף ולמעורבות התלמידים והוריהם בתהליכים עירוניים, הזמנו את תלמידי בתי הספר והסטודנטים בעיר להציע שם לרכבל החדש. המחנכים קיימו שיח בכיתות על חשיבות הנסיעה בתחבורה הציבורית, הציגו את כלי התחבורה החדש והציעו לתלמידים לבחור לו שם. אני מאמינה, כי מעורבותם של תושבי העיר הצעירים בתהליכים העירוניים, תגביר את זיקתם לעיר".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה