מי הרעיל למעלה מ-30 חתולי רחוב ביום שישי שעבר בקרית ביאליק?

למעלה מ-30 חתולי רחוב שהיו בפיקוח השירות הווטרינרי העירוני, נמצאו מוטלים ללא רוח חיים ביום שישי האחרון ברחוב ציפורי בקרית ביאליק. המשטרה פתחה בחקירה * דוקורסקי: "רצח חתולי הרחוב מזעזע אותי"

אנשי השירות הווטרינרי אוספים את גוויות החתולים. צילום: דוברות ביאליק

אנשי השירות הווטרינרי אוספים את גוויות החתולים. צילום: דוברות ביאליק

ביום שישי האחרון בקרית ביאליק, בשעות הבוקר, הגיעו שתי נשים המאכילות באופן קבוע את החתולים ברחוב ציפורי בעיר – הנמצאים בפיקוח השירות הווטרינרי העירוני –להניח את המזון במיכלי ההאכלה ונדהמו לגלות למעלה מעשר גוויות של חתולים שהורעלו. מאוחר יותר התברר כי למעלה מ-30 חתולים הורעלו במה שנראה הרעלה המונית על ידי חומר חזק.

שתי המאכילות הנאמנות שדואגות לחתולי הרחוב באזור רחוב ציפורי בקרית ביאליק, הגיעו כהרגלן מדי בוקר לפינת ההאכלה ביום שישי האחרון, אלא שהפעם ציפה להן מחזה מחריד כשהבחינו בכעשר גוויות של חתולים שהיו מוטלים בסמוך לפינת ההאכלה. השתיים הבינו כי מודבר בהרעלה המונית והזעיקו מייד את אנשי השירות הווטרינרי בעיר.

השירות הווטרינרי שהוזעק למקום, אסף את גופות החתולים והם נשלחו לבדיקה במכון הפתולוגי בבית דגן לאיתור סוג הרעל. הווטרינר העירוני, ד"ר דוד דדיה, ציין כי מדובר בחתולים מטופלים, אשר עברו סירוס ועיקור על ידי השירות הווטרינרי העירוני ומגיעים על בסיס קבוע לפינת האכלה, היכן שהמאכילות הנאמנות מחלקות להם מזון.

המאכילות הבינו מהר מאוד כי מספר החתולים שנפגע רב יותר ממספר הגופות שנמצאו על ידן בתחילה, כיוון שהחתולים לא הגיעו בשעות הבוקר לפינת האכלה. ואכן, נמצאו בסוף למעלה מ-30 חתולים מתים. אנשי השירות הווטרינרי הגישו תלונה מסודרת למשטרת זבולון, שהיא מצידה הודיעה שפתחה בחקירה לגבי מקור ההרעלה.

דוקורסקי. "נמצא את הדין עם המרעילים"

דוקורסקי. "נמצא את הדין עם המרעילים"

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, היה אף הוא מזועזע מהמעשה ואמר: "רצח חתולי הרחוב מזעזע אותי. זהו מעשה חמור ובלתי נסבל הנוגד את הערך של הגנת בעלי החיים. אני משוכנע כי משטרת ישראל תשים ידה על רוצח החתולים ותמצה עמו את הדין".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק