חיפה והקריות: היכן מציבה הערב המשטרה עמדות לבדיקה עצמית של אלכוהול, שעשויות להציל לכם את רישיון הנהיגה ואפילו את החיים ?

המשטרה תציב הערב, ליל השנה האזרחית החדשה, עמדות נשיפונים, בהן תוכלו לבדוק בעצמכם את רמת האלכוהול עוד לפני שתעלו לרכב: "המטרה היא למנוע את הסיכון הכרוך בנהיגה תחת השפעת אלכוהול ואת ביצוע העבירה עוד בטרם התרחשותה".
הערב, ליל השנה האזרחית חדשה, תורגש תנועה ערה בכבישים, ובעוד זמן קצר ייצאו צעירים רבים לבלות, תוך שתייה מרובה של אלכוהול.
אלפי שוטרים, לוחמי משמר הגבול ומתנדבי המשטרה כבר פרוסים בצירים הראשיים, באזורי מוקדי בילוי מרכזיים ובמקומות הומי קהל, והמשטרה תתמקד הערב בשלוש משימות עיקריות: אבטחת החוגגים, שמירה על הסדר הציבורי למניעה ולאכיפת פשיעה, ופעילות הסברה ואכיפה בתחום התנועה, בדגש על אכיפת עבירות תנועה מסכנות חיים, בריונות בכביש ונהיגה בשכרות.
בין היתר יעשו השוטרים והמתנדבים שימוש במחסומים ובעמדות בדיקה מדלגות כנגד נהיגה בשכרות, או תחת השפעת סמים, במטרה לאתר ולהוריד מהכביש נהגים הנמצאים בגילופין.

המשטרה תגביר הערב את האכיפה בכבישים, בדגש על נהיגה בשכרות ובריונות בכביש. צילום: דוברות המשטרה.

"השילוב של שתיית אלכוהול ונהיגה מהווה סיכון ממשי לחיי אדם והוא הגורם המרכזי לתאונות דרכים קטלניות", אומרים במשטרה, "במסגרת השירות הניתן לציבור הנהגים, ימוקמו עמדות מניעה שיאפשרו לנהגים לבדוק בעצמם את רמת האלכוהול טרם עלייתם לרכב, במטרה למנוע את הסיכון הכרוך בכך ואת ביצוע העבירה עוד בטרם התרחשותה".
העמדות לבדיקת אלכוהול עצמית יוצבו בקריות, ברחוב חלוצי התעשייה ליד מועדון הנתב"ג, ואילו בחיפה יוצבו עמדות בבן גוריון-המגינים וכמו כן בשדרות פל-ים.

 

עמדת נשיפונים לבדיקת רמת האלכוהול בדם, עוד טרם העלייה לרכב. צילום: דוברות המשטרה.

לציבור המבלים במוקדי הבילוי השונים ממליצה המשטרה להקפיד לפתוח בקבוקי משקה באופן עצמאי, ולהימנע מקבלת בקבוק פתוח מאדם זר.  כמו כן יש לשמור את המשקה בהשגחת המבלה כל העת ולגלות ערנות לכל התנהגות חריגה וחשודה בסביבתכם. במצב של השפעה חריגה של משקה, בין אם אלכוהולי ובין אם לאו, יש לפנות לקבלת סיוע.

שוטרים ומתנדבים כבר פרוסים בעמדותיהם. צילום: דוברות המשטרה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות