תוכנית הכשרת מורים לאנגלית

משרד החינוך ביקש מהאקדמית גורדון לפתוח כיתה נוספת להסבת אקדמאים דוברי אנגלית והאקדמית גורדון התגייסה ונעתרה לבקשה. האקדמית גורדון מכשירה דוברי אנגלית כשפת אם למורים לאנגלית במימון מלא של משרד החינוך
המחסור במורים לאנגלית בארץ ידוע ומורגש כבר שנים רבות. במרוצת השנים האחרונות נעשו ניסיונות רבים כדי להגדיל את מספר המורים לאנגלית אך אלו לא צלחו. בחודש יולי האחרון הציע משרד החינוך לאקדמאים דוברי השפה האנגלית מימון מלא של שכר לימוד . מדובר בשכר לימוד בגובה של כ- 15,000 ₪ אותם כאמור מממן המשרד באופן מלא ללומדים בתכנית.

התוכנית הייחודית מיועדת לאקדמאים אשר אנגלית הינה שפת האם שלהם והם מעוניינים בהסבה לתעודת הוראה באנגלית. צעד זה יגדיל הן את איכות המורים לאנגלית בארץ והן את היצע המורים בתחום זה שסובל ממחסור זה שנים רבות.

גיל הוכהויזר

משרד החינוך פרסם "קול קורא" לכל המכללות ומשכל המכללות הגיעו לכמות מספיקה לכיתה אחת, סגרו את הרישום. האקדמית גורדון היא המכללה היחידה בכל מרחב צפון שהמשיכה לרשום את המועמדים. משהבינו זאת נציגי משרד החינוך, פנו לנשיא המכללה פרופ' יחזקאל טלר בבקשה לפתוח כיתה שנייה וכמובן שנענינו בחיוב. טלר: "היה לנו חשוב לעשות את כל מה שנדרש, הן בפן האדמניסטרטיבי והן בפן האקדמי על מנת שנוכל להיענות לדרישת משרד החינוך לפתיחת כיתה נוספת כאשר מה שעומד לנגד עינינו הוא הסיוע המתבקש למשרד החינוך ולמדינה בהכשרת מורים טובים ואיכותיים לאנגלית".

 כאמור, שתי כיתות נפתחו בימים אלו באקדמית גורדון, בכל כיתה יש מגוון רחב של לומדים, ישנה עולה חדשה מדרום אפריקה, ישנו איש עסקים עורך דין במקצועו אשר ביקש לעשות הסבה להיות מורה לאנגלית, ישנם עולים חדשים שבשל המחסור התקבלו להיות מורים בבתי ספר ללא תעודת הוראה וכעת נרשמו לתכנית המיוחדת הזו.

גיל הוכהויזר, אחד הלומדים בתכנית, אקדמאי ומגשר במקצועו: "הלימודים מעניינים ומקצועיים מאוד, אני מצפה להתחיל ללמד אנגלית בבתי הספר ולעשות שימוש  בכלים הטכנולוגיים שניתנים לי במכללה".

באקדמית גורדון מברכים על היוזמה הנפלאה ונערכים לרישום לסמסטר אביב ולשנה הבאה

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך