מדוע שוחרר קצין שב"ס, תושב הקריות, החשוד שקיבל שוחד מאסירים לאחר שהסתבך בחובות הימורים ?

הקצין הבכיר מהקריות חשוד כי קיבל שוחד מאסיר לשעבר שהעביר כספים לחשבונותיו בתמורה להעברת חלק מהם לאסיר המרצה את עונשו. המשטרה טוענת כי הרקע לעבירות החמורות הוא חובות כלכליים כבדים ובעיית הימורים של הקצין. אתמול הוא שוחרר ממעצר.
לאחר 4 ימי מעצר, שוחרר אתמול לביתו קצין השב"ס מהקריות, החשוד בעבירות של שוחד, מרמה, הפרת אמונים וקשר עם גורמים עבריינים.
הקצין נעצר בשבוע שעבר בחשד כי קיבל שוחד מעבריין, אסיר לשעבר, אשר העביר כספים לחשבון הבנק של הקצין, לאחר שזה נפל לחובות כבדים בשל התמכרותו להימורים.

 

חשוד כי הסתבך בחובות לאחר שהתמכר להימורים. אילוסטרציה. צילום דוברות מחוז חוף.

 

המידע אודות החשדות הועבר על ידי המודיעין של השב"ס, והקצין הבכיר מהקריות נחקר ביחידה הארצית לחקירות סוהרים בלהב 433. לטענת המשטרה, הקצין הבכיר, בדרגת כלאי, קיבל כספים רבים מאסיר משוחרר, אשר העביר את הכספים לחשבונות הקצין. המשטרה טוענת כי הכספים הועברו בהמשך מחשבונו של הקצין לאסיר אחר, אשר מרצה את עונשו בכלא בו משרת הקצין הבכיר. חלק מהכסף שהועבר לאסיר לקח הקצין מהקריות לכיסו, כך טוענת המשטרה, וזאת כשוחד – בתמורה להעברת הכסף לאסיר ה"כבד" אשר מרצה את עונשו.

אתמול, עם שיחרורו של הקצין אשר שמו עדיין אסור לפירסום אמר סניגורו, עו"ד תומר נווה, כי "תיק החקירה אשר החל כ"פרשייה", משתנה כעת. בית המשפט קיבל את טענתנו לפיה אין כל חשש לשיבוש ולמסוכנות, והוא הורה על שיחרורו של הקצין ואף אסר את פרסום שמו לאורך כל ההליך".

 

"התיק אשר החל כ'פרשייה' משתנה כעת". עו"ד נווה. צילום: עצמי


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות