תושבי שכונת רוממה: "מזה שבוע ימים חיינו גיהינום. אנחנו במצור, ללא חניות, עם סגירת רחובות והכל בגלל שהעירייה נותנת לפסטיגל להתקיים ללא הסדר הגיוני"

כבר יותר משבוע ימים שחיי תושבי שכונת רוממה הישנה הפכו לבלתי נסבלים. הסיבה: הפסטיגל שמופיע בהיכל הספורט. הם מספרים על סגירת רחובות המקשה על הקשישים, על מחסור משווע בחניות ועל רעש. להם, הפסטיגל זה ממש לא חגיגה
 

הורים רבים בחיפה והקריות בוודאי שמחו לשמוע שהפסטיגל הגיע כבר לפני יותר משבוע לחיפה. אלא שמסתבר שהשמחה לא דבקה בתושבי שכונת רוממה שמתגוררים ברחובות הסמוכים להיכל הספורט, המארח את מופע הפסטיגל הפופולארי.

אותם תושבי שכונת רוממה, בעיקר בסביבת רחוב קרן היסוד מדווחים על כך שחייהם הפכו להיות בלתי אפשריים. הסיבה: העירייה החליטה לסגור רחוב לגמרי, ובכך לא מתאפשרת תנועת תחבורה ציבורית – דבר המקשה על קשישים רבים החיים במקום. ואם לא די, לאורך היום התושבים לא מוצאים מקומות חניה והרעש הוא בלתי פוסק.

 

כך נראית שכונת רוממה, עומס תנועה ועומס רכבי מבקרים בפסטיגל המקשים על חיי התושבים. תמונה פייסבוק סלאבה ריאבצב

 

דינה, אחת מתושבות השכונה מספרת: "למרות הבטחות ראש העיר, שדיירי רוממה הישנה לא יפגעו בגלל אירועים בהיכל הספורט, אנו ממשיכים לסבול בכל פעם מחדש כשישנן שם הופעות הפסטיגל.
רוב דיירי קרן היסוד הם אוכלוסיה מבוגרת, תלמידים וסטודנטים המשתמשים בתחבורה ציבורית.
מדובר בימים קרים וגשומים במיוחד, אך בשעות של ההצגות הרחובות הסמוכים נחסמים לכניסת האוטובוסים, ואנו נאלצים ללכת ברגל מרחק לא מבוטל של 3-4 תחנות.
אנו מבקשים בכל לשון שהעירייה תשתלט כבר על הרכבים החונים שלא כחוק ותדאג למעבר תקין של אוטובוסים, ותאפשר לנו להגיע הביתה בצורה ראויה אחרי יום עבודה ולימודים".
אורלי, דיירת נוספת ברוממה המתגוררת סמוך להיכל הספורט אומרת: "כיוון שכל השכונה מופקרת לבאי הפסטיגל, מלבד קרן היסוד שדואגים לחסום, אשמח לדעת ואיתי קרוב לוודאי כל תושבי השכונה מה הפיתרון של העירייה למצוקת החנייה הנוראית. האם במשך כל השבוע אנחנו התושבים נהיה במצור?".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: עיריית חיפה מעמידה לרשות קהל הבאים ל"פסטיגל" מערך שאטלים, אשר יוצאים מידי 10 דקות מקניון ה"גרנד קניון" ומגיעים להיכל הספורט רוממה. לקראת מועד קיום האירוע תיחסם הכניסה לרחובות קרן היסוד והצוללת דק"ר, והכניסה אליהם תתאפשר לדיירי רחובות אלו בלבד, להם הנפיקה העירייה תגים מזהים, מבעוד מועד. הקהל מתבקש להגיע לאיזור בתחבורה ציבורית, אשר תוגברה בהתאם לרגל האירוע".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות