צו הפסקה מנהלי למפעל א.א טיב הבשר מקרית ביאליק לאחר שבביקורת נמצאה רמת ניקיון ירודה ביותר, ליקויים מהותיים והזנחה מתמשכת. ואלו רק חלק מהממצאים

הצו אשר הוציא היום הרופא המחוזי של משרד הבריאות מורה לבעלי המפעל להפסיק באופן מיידי את פעילותו, לאחר שבביקורת שנערכה במקום נמצא מצבו התברואתי ירוד מאוד, עד כדי סכנה לבריאות הציבור.
משרד הבריאות הוציא היום צו הפסקה מנהלי למפעל א.א טיב הבשר מאיזור התעשייה קרית ביאליק. במקביל בוטל גם רשיון הייצור של המפעל. הצו מורה לבעלי המפעל להפסיק באופן מיידי את פעילותו, לאחר שבביקורת שנערכה במקום, כך נכתב, נמצא מצבו התברואתי של המפעל ירוד מאוד. על הצו חתום פרופ' שמואל רשפון, רופא מחוז חיפה במשרד הבריאות.

"בביקורת נמצא שהמצב התברואתי של המפעל ירוד מאוד ורמת הניקיון ירודה ביותר". צילום: אילוסטרציה

בצו נכתב כי בביקורת שנערכה במקום ב-26.12.17 על ידי מפקחי לשכת הבריאות המחוזית, נמצא כי רמת הניקיון ירודה ביותר. "ליקויים מהותיים רבים שנמצאו מצביעים על הזנחה מתמשכת ועל העדר ניהול מקצועי ראוי של המפעל. נמצאו חומרים האסורים לשימוש במוצרי בשר טחון, אי בצוע בדיקות מעבדה ומעקב מתאים על טמפרטורות הייצור. הממצאים הנ"ל מסכנים את בריאות הציבור", כך נכתב.
עוד ציין פרופ' רשפון בצו כי בשימוע אשר קיים מול הבעלים לפני יומיים, בעניין הוצאת צו ההפסקה וביטול רישיון היצור, "לא הצגת תכנית ברורה של תיקון הליקויים ולא היית מעורב בניהול המפעל זמן משמעותי. תגובותיך לממצאי הבקרה לא תאמו לחלק ניכר מתגובות שאר האנשים שהשתתפו בשימוע מטעמך. גיליתי חוסר הבנה בניהול מפעל מסוג זה, וחוסר תכנית ברורה לשפרו, ככל הנראה בגלל כוונתך המוצהרת למכור את המפעל לאחר. לפיכך אני מוציא את צו ההפסקה".
בנוסף ביטל פרופ' רשפון את רישיון הייצור של המפעל בשל מה שהגדיר "חוסר מיומנות וידע מקצועי חסר בתחום המזון באופן המסכן את בריאות הציבור".
 הבעלים אשר רשום בצו אשר הוציא משרד הבריאות, הגיב הערב על הדברים ואמר: "המפעל לא בבעלותנו כבר שנה וחצי, חוזה שכירות וארנונה משולם על ידי הבעלים החדשים מזמן, עדיין לא העביר בעלות במשרד הרישוי. אבקש להוסיף שאין קשר בין טיב הבשר במרכז צבר לבין המפעל באיזור התעשייה".

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות