הרופאים והאמיצים: הקץ לאלימות

יחידת מאבטחים רכובים על אופנועים תגן על צוותי מכבי שירותי בריאות במרפאת 'מגה מוצקין'. בשל מקרי האלימות האחרונים שהתרחשו כלפי צוותים רפואיים ברחבי הארץ, הוחלט במכבי שירותי בריאות על שיתוף פעולה עם חברת אבטחה, במסגרתו יינתן מענה ייחודי וראשון מסוגו בארץ לצוותים רפואיים ולמטופלים.
אלימות מטופלים כלפי צוותים רפואיים הפכה בשנים האחרונות לתופעה חמורה ואין אחות או רופא בישראל שלא היו עדים למקרי אלימות או אף חוו זאת בעצמם. בשנה שעברה האלימות עלתה מדרגה, כאשר מטופל שרף את חדרה של האחות טובה קררו ז"ל וגרם למותה. המקרה יצר זעזוע רב במערכת הבריאות והציף שוב את המחסור באכיפה ובמתן פתרון יעיל לצוותים בשטח.

 

יחידת האבטחה עם צוות מכבי בקריית מוצקין. צילום מכבי שירותי בריאות.

 

במכבי החליטו, ביוזמה פרטית, ובאמצעות שיתוף פעולה ראשון מסוגו עם חברת האבטחה אלקטרה security להעניק שירות אבטחה לצוותי מכבי בקריית מוצקין. יחידת האופנוענים מורכבת ממאבטחים הרכובים על אופנועים כבדים שביכולתם להגיע למקום האירוע תוך דקות ספורות ותפקידם לעצור את אירוע האלימות ולהרחיק את המתפרעים. צוות הלוחמים מורכב מיוצאי יחידות קרביות בעלי הכשרה ייעודית אשר עובר סינון קפדני ובחינות מנטליות להתמודדות עם מצבי לחץ.

במקרה של אלימות, התפרעות או אירוע אבטחתי אחר בו הצוות חש מאוים או  מזהה סכנה לשלום המטופלים, היחידה מוזנקת באמצעות אפליקציה שנמצאת במכשירים הניידים של צוות המרפאה והמאבטחים מגיעים בתוך דקות ספורות בשל העובדה כי הרכיבה על האופנועים מקצרת את זמני ההגעה ומאפשרת הגעה מהירה. במקרים קיצוניים בהם האירוע עלול לצאת משליטה, המאבטחים הם אלו שמתנהלים מול כוחות המשטרה להמשך טיפול ומאפשרים לצוות המרפאה להמשיך להעניק שירות למטופלים ולא להמשיך לעסוק באירוע האלימות.

נוסף לאירועי חירום, יחידת האופנועים מבצעת מידי בוקר סריקות במרפאות לפני פתיחתן, בכדי לשלול סימנים לאירוע פליל או חפץ חשוד. במכבי מאמינים כי מעתה צוות המרפאה והמטופלים יזכו לנחת עם שיתוף הפעולה עם יחידת המאבטחים.

ד"ר גלית קאופמן, ראש מחוז הצפון של מכבי: "עקב גילוי מקרי האלימות כלפי הצוותים התחלנו בשיתוף פעולה עם יחידת האופנועים של חברת אלקטרה security שמטרתה למגר מקרי אלימות וליצור תחושת הרתעה, שתוביל בסופו של דבר לתחושת ביטחון אצל הצוותים והמטופלים שלנו. תחושת ביטחון היא ערך עליון לצוות שלנו, המטרה שלנו היא ברורה, כל עובד זכאי לבוא בביטחון למקום עבודתו בסביבת עבודה מוגנת ואנחנו נעשה הכול כדי להילחם ולמגר את תופעת האלימות ולהעניק סביבת עבודה נעימה ובטוחה לצוותים שלנו".

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות