במטרופולין חיפה מתפללים להחלמתו של הזמר אדם המאושפז בטיפול נמרץ, ולרפואתה של אחותו החולה בסרטן. מה כותבים להם תושבי האיזור?

גולשים רבים ובהם גם תלמידיה לשעבר של אילנה, לשעבר מורה ומחנכת בחיפה ובקריות, מציפים את הקיר שלה בהבעות תמיכה ובתפילות להחלמתו של אחיה היחיד, הזמר אדם, ולהחלמתה שלה ממחלת הסרטן.
בעוד הזמר חיים כהן מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ באיכילוב, מתפללים מעריציו הרבים, ובהם קהל גדול באיזור חיפה, הקריות, עכו והסביבה, להחלמתו.
כהן הידוע בשם הבמה אדם, היה כוכב ידוע בשנות ה-80 וה-90 אולם עד היום הוא עטוף במעריצים רבים, אשר אף מעלים באופן קבוע גם היום צילומים, חיזוקים והבעות תמיכה, לעמוד המעריצים הרשמי של הזמר.
לפני כשלושה חודשים אושפז בבית החולים איכילוב בתל אביב לאחר סיבוכים קשים בעקבות ניתוח שעבר בכיס המרה. אתמול הודיע בית החולים איכילוב כי חלה החמרה במצבו של כהן וכי הוא הועבר למחלקת טיפול נמרץ כירורגי בבית החולים. עם זאת נמסר כי הוא בהכרה ונושם בכוחות עצמו.

הזמר אדם, אוקטובר 2017. צילום מתוך פייסבוק איכילוב, המרכז הרפואי תל אביב.

כהן נולד וגדל בעכו, ולו אחות יחידה אליה הוא קשור בעבותות של אהבה. האחות, אילנה, המתמודדת בעצמה עם מחלת הסרטן, מוכרת ואהובה ושמה הולך לפניה באיזור בזכות עצמה, בין היתר גם בשל היותה בעבר מורה ומחנכת מוערכת בקרית מוצקין, ובהמשך מורה לאנגלית בבית הספר עירוני ג' בחיפה.
בימים האחרונים התמלא קירה של כהן בפייסבוק בהבעת תמיכה וחיזוקים, מתושבים באיזור המתפללים ביחד איתה להחלמתו של הזמר וגם להחלמתה שלה.
אחת מתלמידותיה לשעבר של כהן  בבית הספר 'עירוני ג' כתבה לה אתמול בפייסבוק: "היית המורה שלי לאנגלית בכיתה ח׳ לפני למעלה מ 25 שנים. זכור לי שלפני אחד המבחנים הייתי ממש בלחץ ואת ניגשת ואמרת לי שזה בסה״כ עוד מבחן, אחד מיני רבים…  ושכל החיים מורכבים ממבחנים שונים אז אין לי בכלל ממה להילחץ.. היום אני מעבירה את המסר לילדיי… מאחלת לכם לעבור את ה״מבחן״ הגדול שאתם ניצבים מולו בימים אלו.. המון כוח ובריאות!", כתבה התלמידה לשעבר.
תלמידה אחרת, נעמה פנסו, אותה חינכה כהן בבית הספר היסודי 'שרת' בקריית מוצקין, שומרת עימה על קשר עד היום. "יש קבוצה שלמה של חבר'ה מהכיתה שלי שעדיין בקשר עם אילנה וכולנו מתפללים לשלומה ולשלומו של חיים אחיה. אוהבים ומעריצים", אמרה פנסו.

אילנה כהן. צילום מתוך פייסבוק אילנה כהן.

 

כהן עצמה פרסמה בשבוע שעבר לצד תמונה שלה ושל אחיה, את תפילותיה לרפואת שניהם.

וכך בין היתר כתבה:


"כשהייתי צעירה הכרתי בחורים שירו כדורים חיים,
ועכשיו אני בולעת כדורים בכל מיני צבעים.
כשהייתי צעירה הייתי בטוחה שלי "זה" לא יקרה,
והנה מסתבר שזה קרה ולגמרי לא במקרה….
אז הזמן חלף – ומשאיר אחריו הסיפור,
והרשו לי בסוף להעיר,
הסבירות היא שזה יקרה לכל צעיר…
שמרו על עצמכם.
ולאל שלמעלה, שמור נא בבקשה עלינו". 

הגולשים ממלאים את הקיר של אילנה בתפילות. צילום פייסבוק

 
בחודש אוקטובר האחרון חשף כהן ממיטתו בבית החולים איכילוב את מצבו, וגרם לאלפי מעריציו להזיל דמעה:
"היי, כאן הזמר אדם. לפני כחודש וחצי אושפזתי בבית חולים איכילוב לניתוח להוצאת כיס המרה. לכאורה ניתוח פשוט שכנראה עבר בהצלחה. כעבור שבועיים, אושפזתי שוב עם צהבת וכאבים חזקים בבטן, עברתי החדרה של סטנט ועשו לי חתך בלבלב שגרם לדלקת חריפה ולדלקות באיברים פנימיים נוספים. על פי הרופאים מדובר בתהליך ארוך ובעל סיכון.
אני אופטימי כי ברור לי שרוצה להבריא. כשאתה מתבונן על החיים מהזוית הזו והחיים נעצרים, אתה מוכרח להתרכז בנשימות… ולאחוז בטוב, למשל שלא מעשן כבר שבועות.. למשל שבסוף התהליך מילים כמו זונדה, קטטר, ליין חדש, מדדים, סיטורציה, אינהלציה, אנטיביוטיקה, נוזלים לווריד ועוד.. לא יהיו יותר חלק מחיי. למשל שמיום כיפור ועדיין, אני בצום, כנראה שהיו הרבה חטאים", הוא כותב ומוסיף אימוג'ים של חיוך, "למשל שיש מצב שאכנס לג׳ינס מפסטיגל 87…. ". 
מהזווית הזו אתה מבין מה באמת חשוב בחיים", כתב כהן, "ולאלה מכם ששולחים אינסוף הודעות דאגה ואהבה, זה מחבק ומחזק. מעדכן שההופעות שתוכננו נדחות בשלב זה. בתקווה שאכן הזווית תשתנה בקרוב ונחזור לחיים. אוהב, אדם". 

אדם, נובמבר 2017. צילום פייסבוק מתוך העמוד "אדם העמוד הרשמי".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות