החלטה בריח טוב

פנייתו של ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, נענתה: המשרד להגנת הסביבה מפעיל תכנית אופרטיבית לצמצום תופעת שריפות פסולת במרחבים מוניציפליים ובשטחים פתוחים

אלי דוקורסקי. "אני מצפה כי המשרד יפעל בנחישות נגד מפרי החוק. לתושבינו מגיע לנשום אויר נקי". צילום: עיריית קרית ביאליק

לפני כחודשיים פנה ראש העירייה אלי דוקורסקי למשרד להגנת הסביבה בנוגע למפגע ריח אשר נובע משריפת אשפה, ממנו סובלים תושבי קרית ביאליק תקופה ממושכת. דוקורסקי ציין כי התופעה ידועה ומוכרת למשרד ואף המשטרה הירוקה מעורבת בנושא , אך לשווא: "שעה שברשויות המקומיות פינוי האשפה נעשה באופן מסודר והרשויות נאנקות תחת התשלום הכבד של היטלי ההטמנה ("החטא הקדמון"), נעשית לדאבוני בחלק מהישובים הערבים שריפה פירטית של אשפה כנראה על מנת להימנע מתשלום היטלי ההטמנה".

דוקורסקי ציין כי תושבי ביאליק הם אלו שסובלים מכך. "לצערי הרב, ידו של המשרד להגנת הסביבה אינה קשה דיה על העבריינים ותושבינו הם הקורבנות של זיהום אויר ותחושת חנק בשל שריפת האשפה".

לאחרונה התקבלה בעיריית קרית ביאליק תגובתה של מנהלת המחוז במשרד להגנת הסביבה, דורית זיס אשר בישרה כי המשרד החל להפעיל תוכנית אופרטיבית שתימשך 4 חודשים והיא תכלול הקמת צוותים של משטרה ירוקה, משטרה כחולה ונציגי המחוז אשר יפעלו יחדיו לצמצום תופעת שריפת הפסולת במרחבים המוניציפליים ובשטחים הפתוחים. שיטת העבודה תכלול איתור המוקדים, הזנקת הכוחות, הפעלת סמכויות אכיפה, תפיסת משאיות והטלת קנסות כספיים לפי חוק אוויר נקי  וחוק שמירת הניקיון. במקרים חמורים אף יבוצע צו ניקוי אשר יגרור כפל קנס. דוקורסקי בירך על החלטת המשרד: "אני מצפה כי המשרד יפעל בנחישות נגד מפרי החוק. לתושבינו מגיע לנשום אויר נקי".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com
עוד בקרית ביאליק