נזקי מזג האויר: ברוממה קרס חלק מחומה ודלף גז, בקרית אתא קרס עץ. הסערה צפוייה לחלוף מאיזורנו בשעות הקרובות.

כתוצאה מקריסת הקיר אשר תחם צובר גז מוטמן נגרם נזק לתשתית, וגז החל לדלוף. לוחמי האש ממחוז חוף סגרו את הזרימה. בקריית אתא נחסם רחוב רמז לתנועה בעקבות קריסת עץ. ברשות ניקוז ונחלים קישון סיפרו הבוקר כי הם עוקבים באמצעים טכנולוגיים אחר עליית המפלסים בנחל וביובליו. כל הנתונים בפנים :
הסערה עדיין כאן והיא תהיה כאן ככל הנראה גם בשעות הקרובות.
ברחוב האורן בשכונת רוממה בחיפה קרס חלק מחומה אשר תחמה צובר גז מוטמן. כתוצאה מקריסת הקיר וסחף האדמה נגרם נזק לתשתית, וגז החל לדלוף. שלושה צוותי לוחמי אש בראשותו של להב ברק סילם סגרו את מגוף הזרימה, עצרו את הדליפה ובודדו את הזירה עד להעברת הארוע לטיפול חברת הגז.

חלק מחומה קרס ברוממה בעקבות הסערה וצובר גז מוטמן החל לדלוף. צילום דוברות כבאות חוף.

ואילו בקריית אתא הודיעה העירייה בסביבות השעה 06:30 בבוקר לתושבים על חסימת רחוב רמז בעקבות עץ שקרס. צוותי החירום  פעלו במקום, ובזמן זה הוכוונו התושבים לדרכים חלופיות.

 

הבוקר. עץ קרס ברחוב רמז בעקבות הסערה. צילום: דוברות עיריית קריית אתא

ברשות ניקוז ונחלים קישון סיפרו הבוקר כי הרשות עוקבת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים אחר עליית המפלסים בנחל הקישון וביובליו. אזור אגן ההיקוות עליו אחראית הרשות מתחיל באזור הגלבוע סמוך לג'נין ומסתיים בשפך הנחל אל הים התיכון במפרץ חיפה.
בימים אלה הושלמה התקנת מערכת שליטה ובקרה המספקת לעובדי רשות הניקוז חיווי בזמן אמת על מפלסי המים בנחלים ומאפשרת לשלוט מרחוק בסגרים כדי למנוע שטפונות במפרץ חיפה ובקריות. 

הבוקר, מתקן ויסות חדשני בגיל עם, סמוך לשפרעם. צילום אורי רגב, רשות ניקוז ונחלים קישון

חיים חמי מנכ"ל הרשות: "אנחנו שולטים בסגרים במעלה הנחלים שנכנסים לקרית אתא ולמפרץ חיפה. הסגרים מווסתים את הזרימה וגורמים להצפה של שטחים חקלאיים במקום שיוצפו שטחים עירוניים. הנזק שעלול להיגרם לשטח החקלאי בטל בשישים ביחס לנזקי הצפה בשטחים העירוניים.
רשות הניקוז ערוכה עם צוותי כוננות, אשר יופעלו במידת הצורך לפתוח סתימות מקומיות או לסייע לרשויות המקומיות במידה שיידרש. הרשויות הנמצאות בתחום אחריותה של רשות הניקוז הן באזור הגלבוע, עמק יזרעאל, עפולה, מגדל העמק, רמת ישי, יקנעם, הקריות, חיפה, הגליל התחתון ובאזורים שביניהם".
ואילו מנהל מחלקת ההנדסה ברשות, אורי רגב, הסביר הבוקר: "מערכת הבקרה שהתקנו היא למעשה פיילוט למערכת רחבה יותר שתיתן חיווי בנקודות מפתח בכל אגן הקישון ובעתיד, אף תספק מדדים נתונים של איכות המים בנחלים, לצורך זיהוי של הזרמת חומרים מזוהמים וביוב לנחלים. המערכת מאפשרת לנו להגיב בזמן קצר ולספק מענה מהיר ויעיל לתקלות. בימים אלו אנחנו בוחנים את תפקודה של המערכת ולאחר שיושלמו הבדיקות נמשיך בהרחבת הפרויקט".

עליית המפלסים בקישון, הבוקר. צילום: רשות ניקוז ונחלים קישון


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות