פאנל של שקיפות

ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי השתתף בפאנל מדד השקיפות ברשויות מקומיות אשר התקיים במכללת עמק יזרעאל

"תהליך השקיפות שעברה העירייה בשנים האחרונות הוא אדיר ואני רואה בו חשיבות רבה"

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, השתתף בפאנל השקיפות ברשויות המקומיות במכללת עמק יזרעאל והופיע בפני תלמידים וחברי הסגל.

דוקורסקי היה ראש העיר היחיד שהוזמן להשתתף בפאנל היות ועיריית קריית ביאליק זכתה במקום הראשון במדד השקיפות בין העיריות.

בשנת 2017 מדדה עמותת שקיפות ישראל, נציגת הארגון הבינלאומי IT את אתרי האינטרנט של 76 עיריות.

העמותה בחנה את דרכי ההתקשרות עם הרשות, דו"חות, פרסום מענקים ותמיכות,  פרוטוקולים של ישיבות מועצה, מכרזים, מידע לפי חוק חופש המידע וכו'. 4 רשויות מכל הארץ קיבלו את הציון המקסימלי 100 וקריית ביאליק ביניהן.

דוקורסקי מסר: "עבודה של ראש עירייה מעודדת לעיתים החלטות לא קלות כי אנו שקופים לאור השמש. תהליך השקיפות שעברה העירייה בשנים האחרונות הוא אדיר ואני רואה בו חשיבות רבה. בניהול העיר אני דוגל בפתיחות ונגישות לציבור. ככל שהציבור מעורב יותר, מקבל מידע עדכני ומהימן, כאשר יש כללי משחק ברורים, יכולת לנהל את העיר, היכולת להדוף את הלחצים קלה יותר. אני מודה לעמותת שקיפות ישראל להכנסת מדד השקיפות ורואה בו כלי עזר ניהולי כי הוא מעודד את המשך העשייה והשיפור. השקיפות מאפשרת לשנות את דעת הקהל בנוגע לטיב העבודה של הרשויות המקומיות. כך לדוגמא, אני מנהל בעצמי את דפי הפייסבוק שלי וזה מהדק את הקשר עם התושבים, התושבים הופכים לפעילים ומעורבים יותר. לפעמים מישהו מעלה פוסט עם תלונה קנטרנית והתושבים עצמם הם אלו שמגיבים מיד לכותב ומעמידים אותו על טעותו".

בפאנל השתתפו יפעת זמיר, מנכ"לית העמותה שקיפות ישראל , ד"ר מיקי מירו, מנהל קול ישראל לשעבר, מנהלת תוכניות הצוערים של עמותת רוטשילד , מיכל רייקין ואפיר בזק, דובר עיריית מגדל העמק.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק