מדוע שוחררו שני חשודים בהפעלת מעבדה בה גודלו 300 שתילי מריחואנה?

שני החשודים נעצרו לאחר שהשוטרים ביצעו תצפית על דירה בנשר. מתיעוד הזירה עלה כי אין כל אפשרות שניתן לראות מי נכנס מדלת הכניסה, לדירה בקומה השנייה, כך טען הסניגור. בנוסף ביצעה המשטרה טעות בכתובת.
שני צעירים אשר נעצרו בשבוע שעבר בדירה ששימשה כמעבדה לגידול סמים, שוחררו הבוקר על ידי בית המשפט, בין היתר גם בשל טעות אשר עשתה המשטרה בכתובת. השניים שוחררו בשל כך למעצר בית.

החשודים, תושב חיפה ותושב נשר, נעצרו לאחר שבדירה בנשר נתפסו 300 שתילי מריחואנה במשקל של עשרות קילוגרמים, אשר גודלו בשיטת ההידרו. מחומר החקירה עלה כי השניים נעצרו ביום חמישי שעבר, לאחר שבוצעה תצפית על דירה בנשר. על בסיס טענה זו ביקשה המשטרה מבית המשפט, להאריך את מעצרם של חשודים בשבעה ימים נוספים.

השניים הובאו ביום שישי להארכת מעצרם בבית משפט השלום בקריות. בדיון ביקש סניגורם של השניים, עו"ד רונן חליוה, כי המשטרה תציג את תמונות הזירה. בא כוח המשטרה טען כי אין לו תמונות של הזירה, אולם יש בידיו תמונות של החדרים בתוך הדירה, שבהן רואים את הסמים. עו"ד חליוה טען כי אם המשטרה צילמה את תוכן הדירה מן הראוי היה שיצלמו גם את הזירה מבחוץ, על מנת שתהיה תמונה מלאה "ולא רק מה שנוח למשטרה".

 

מעבדה לגידול מריחואנה בשיטת הידרו. צילום דוברות המשטרה

 

על אף טענת הסניגור, בית המשפט קבע כי יש דו"ח של שוטר בו נטען שרואים באופן ודאי את אחד החשודים נכנס לדירה האמורה. יתירה מזו מכיוון שמדובר בכמות מאוד גדולה, החליט בית המשפט להאריך את מעצרו של אחד החשודים ב- 48 שעות. בתוך כך ביקש עו"ד חליוה מהמשטרה לבדוק שתי טענות: האחת – שהצו אינו חוקי, והשנייה – שבשום צו אין ראיה כי אחד מהחשודים היה בתוך הדירה. מעצרו של אחד החשודים הוארך כאמור עד היום (ראשון), כאשר עם סיום הדיון הובא להארכת מעצרו החשוד הנוסף.
בין הארכת מעצר של חשוד אחד למשנהו, הספיק עו"ד חליוה לבקש כי יתעדו עבורו את הזירה. "מתיעוד הזירה עלה כי אין מצב שניתן לראות מי נכנס מדלת הכניסה, לדירה בקומה השנייה", אמר עו"ד חליוה.

מעבדת הידרו. צילום דוברות המשטרה.

בית המשפט הורה למשטרה לבדוק את הטענה שהעלה הסניגור. אלא מה?
היום (ראשון) הובאו החשודים להארכת מעצר נוספת והתברר כי המשטרה לא ביצעה אף אחת מהפעולות שנתבקשה לבצע, לרבות העובדה שצו החיפוש ניתן לכתובת עם מספר מסויים, בעוד החיפוש בפועל נעשה באותה כתובת, רק במספר בית אחר !
עו"ד חליוה: "משטרת ישראל אמונה על אכיפת החוק. משכך, מצופה ממנה לפעול בהתאם לחוק ! ביצוע צו חיפוש בניגוד להחלטת בית המשפט אינו עולה בקנה אחד עם האמור, ולטעות שכזו יש וצריך שיהיה ״מחיר״ בכלל, ובנסיבות של מרשיי שאינם קשורים למעבדה, בפרט", אמר הסניגור.
לאור ההתפתחויות וטענות הסניגור הורה בית המשפט לשחרר את החשודים למעצר בית.

הסניגור, עו"ד רונן חליוה. צילום עצמי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות